Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

582

Які автомобілі можуть швидко іржавіти.

Той факт, що у 15 – або 20-річних автомобілів є іржа, нікого особливо не дивує, але коли корозія нападає на свіжий автомобіль, кількох років зроду, це вже ні в які ворота не лізе. Але, на жаль, навіть в 21 столітті, в епоху високих технологій на ринку чимало сучасних автомобілів, які схильні до швидкого іржавіння. Ми представляємо вам транспортні засоби, в яких ризик появи цієї проблеми дуже високий.

Відразу відзначимо, що іржа іржі ворожнечу. І не кожні автомобілі, представлені тут, гниють в однаковій мірі. Адже на утворення корозії впливає безліч факторів (умови експлуатації, регіон використання, догляд за автомобілем, кількість реагентів на дорозі і т. д.). Тим не менше всі автомобілі мають різну стійкість до корозії.

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Наприклад, деякі автомобілі мають корозійні проблеми окремих конструктивних елементів. Інші ж схильні до швидкої корозії знизу. На жаль, корозія рано чи пізно добереться до будь-якого автомобіля. Це лише питання часу. І це відпущений час у кожної машини своє. Найгірше, коли іржа починає загрожувати безпеці автомобіля.

Неприпустимо, щоб у автомобілів, випущених кілька років тому, були проблеми, що призводять до загрози безпеки водіння. Але, на диво, на ринку зустрічаються такі автомобілі, незважаючи на технології 21 століття. Чому ж це відбувається? Які моделі автомобілів помічені в передчасній корозії? В цілому ж, забігаючи вперед, скажімо, що найчастіше свіжі машини ржавіють … бажання заощадити.

Мова йде про економію автовиробника. З точки зору бухгалтера, достатньо, наприклад, зробити більш тонкий шар захисту на двох обраних елементах кузова, і економія собівартості виробництва буде дуже велика, але зовні перший час непомітна для клієнта.

Так, можливо, подібна економія навіть призведе до претензій деяких клієнтів, особливо в тих країнах, де взимку дороги обробляються сіллю або шкідливими протиожеледними засобами, але витрати автомобільної компанії на гарантійний ремонт в будь-якому випадку будуть нижче, ніж потенційна зайва прибуток.

Плюс якщо ви хочете заощадити ще більше грошей при виробництві автомобілів, доручіть юристам розробити грамотне гарантійну угоду, де вони пропишуть, що заводська гарантія на корозію не поширюється в разі утворення іржі в результаті впливу на кузовні елементи хімічних речовин, включаючи сіль і протиожеледні реагенти. Так, це, звичайно, приклад жадібність і нахабство автовиробника. Але найжахливіше, що саме так і роблять деякі автомобільні компанії.

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Для будь-якого автовиробника така економія на шкоду споживачам, безсумнівно, чревата репутаційними втратами. І тут головне – не перестаратися, як це, наприклад, зробила компанія Мерседес зі своїм колись популярним автомобілем E-класу в кузові W210, який вже розкритикував хто тільки міг через проблеми з корозією. Причому шлейф від скандалу, пов’язаного з гниттям достатньо свіжих автомобілів W210, тягнеться за компанією досі. Навряд чи, звичайно, такий автобренд пішов на свідоме економію при виробництві Е-класу, обернулася проблемою з швидкою корозією елементів кузова.

Швидше за все, тут були прорахунки конструкторів. Адже часто причиною швидкої корозії автомобілів є помилки, допущені як на етапі проектування автомобіля, так і на етапі його виробництва. Наприклад, при помилках в конструкції в автомобілі в деяких місцях можуть накопичуватися надлишки води. Або з-за прорахунків у процесі проектування деякі елементи кузова отримали неправильний відведення води. А адже, як ми знаємо, вода – головний ворог заліза. Природно, при таких прорахунки в машині з’являться проблемні місця, де іржа буде утворюватися дуже швидко. І подібних прикладів історія автосвіту знає чимало.

Що стосується помилок на виробничій лінії, то це теж не рідкість в автопромисловості. Наприклад, у процесі виробництва кузов автомобіля може бути неправильно підготовлений перед фарбуванням. Або на лінії можуть бути виявлені дефекти якості самої фарбування. Так на світ з’являються невдало забарвлені деталі кузова. Наприклад, нещодавно багато власники кросоверів Hyundai Creta скаржилися на появу іржі на кузові нових автомобілів.

Безумовно, це прорахунок автовиробника в процесі виробництва. Або численні скарги власників позашляховиків УАЗ Патріот, які схильні до корозії навіть у перші роки експлуатації. Тут, звичайно, явно простежуються помилки не тільки на етапі виробництва, але і проектування. Сподіваємося, що ця проблема не пов’язана зі свідомою економією автомобільної компанії для зниження собівартості продукції. Хотілося б вірити, що російська компанія піклується про своїх клієнтів і про своє ім’я.

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Окремо хотіли б сказати про проблеми сучасної автопромисловості. Ви помітили, наскільки легше стали сучасні автомобілі порівняно зі своїми попередниками? Як ви знаєте, у світі вже давно помітний тренд по зменшенню ваги автомобілів за рахунок зменшення ваги всіх автокомпонентів. Не уникли цієї долі і кузова сучасних транспортних засобів. Метал стає тоншим, металеві деталі замінюються пластиковими елементами. Також в даний час виробники стали використовувати лаки на водній основі, поступово зменшуючи товщину їх шару на кузові. Це, природно, не призводить ні до чого хорошого.

Зрештою, чим тонше шар лаку, тим легше машина може отримати механічне пошкодження (наприклад, камінь потрапив в крило автомобіля), в результаті чого в цьому місці може почати утворюватися іржа. На жаль, корозія, викликана ударом каменя про кузовний елемент, як правило, не підпадає під гарантійний ремонт.

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Нерідко причиною ранньої корозії сучасних автомобілів є неадекватна захист автомобілів при морських перевезеннях. Многонедельное подорож на морському вантажному судні може впливати на автомобіль, так як проникаюча морська сіль може вплинути на заводську захист кузова від іржі. На жаль, наслідки такої морської перевезення стануть видні неозброєним поглядом тільки через кілька років. Це відноситься в першу чергу до автомобілів з Японії, хоча, як показує досвід, не всі авто з Країни висхідного сонця перевозяться морським шляхом. Також не всі автомобілі з Японії мають погану захист від морської солі.

А тепер давайте детально розглянемо, які сучасні автомобілі найбільш схильні до швидкого утворення іржі. Звертаємо вашу увагу, що в нашому списку не всі транспортні засоби. Насправді на ринку безліч автомобілів, які мають ризик швидкої корозії. Ми вибрали найбільш знакові.

Mazda 6 II

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

У «шістки» першого покоління вже були (і є!) величезні проблеми з корозією. Ми здивовані тим, що Mazda не зробила роботу над помилками і друга версія Mazda 6 має ті ж проблеми. Зазвичай спочатку іржа у вигляді плям з’являється на задніх крилах, а потім спереду, по краях дверей і даху.

Буває так, що виробник не хоче ремонтувати автомобілі по гарантії і заявляє, що, наприклад, іржа утворилася в результаті сколів, отриманих при впливі дорожніх каменів. Також у нас є інформація, що на стадії продажу деякі дилери пропонували покупцям нових автомобілів додатковий антикорозійний захист кузова.
Ось в яких місцях найчастіше стикаються з корозією власники Mazda 6:
1. Задні крила – зазвичай в цьому місці з’являється перший рудний наліт. Це пов’язано з тим, що колісна арка треться про кузовну деталь і пошкоджує її. Далі вода робить все інше.
2. Передні крила – в цьому випадку корозія атакує злиття крила з порогом. Збиток викликаний зовнішніми факторами.
3. Дах – дрібні камені, галька, вдаряючись об занадто тонкий фарбу кузова, викликають мікропошкодження. Потім вода, яка реагує з металом, стає причиною появи іржі.

Mazda 3

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

На жаль, це не єдина Mazda з такими проблемами. Аналогічна проблема з іржею відзначено, наприклад, у «трійці», а також в інших моделях японського виробника.

Renault Logan

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Renault Logan – бюджетна машина. Саме тому виробник для виробництва моделі використовував старовинну дешеву техніку Renault, для того щоб знизити собівартість автомобілів. На жаль, Renault недостатньо захистила модель від корозії.

З одного боку, а чого хотіти від дешевого автомобіля? Адже якщо зауважити іржу вчасно, можна все виправити. Чи можна на крайній випадок зробити антикорозійну обробку кузова після покупки нової машини. Але коли мова заходить про автомобіль, який не варто багато, вартість кузовного ремонту злякає будь-якого автовласника цієї машини. Так що однозначно проблеми з корозією цієї моделі – це негатив.
У цих місцях найчастіше зустрічається корозія:
1. Ходова частина – у крайніх випадках це може бути небезпечно, тому що, наприклад, можуть заіржавіти навіть задні амортизатори.
2. Кузов – зазвичай спочатку іржавіють місця навколо заливної горловини під кришкою бензобака і жолоби під гумовими ущільнювачами кузова.
3. Підкапотний простір – одне з найважчих для ремонту місць. У деяких випадках, щоб зупинити іржу під капотом, доведеться вивішувати двигун.

Renault Duster

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Інші моделі французького виробника також мають проблеми з недостатньою антикорозійним захистом, наприклад в Duster можуть швидко іржавіти крила.

Ford S-Max I

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Останнім часом Ford поліпшив не тільки безпеку своїх моделей, але і корозійну захист. Після дуже проблемних Ford Escort і Ford Focus I прийшов час для кращих, хоча і не ідеально захищених автомобілів (наприклад, корозійна захист Ford Focus III стала значно краще). Серед новітніх моделей виділяється S-Max, який має перш за все проблеми з кріпленням кузова.

На даний момент вони не одержали широкого поширення, але все частіше і частіше ми отримуємо сигнали про корозії в цій моделі. Цікавим фактом є те, що це також впливає на останні автомобілі, які недавно отримали рестайлінг.
У цих місцях найчастіше зустрічається корозія:
1. Дах – ця проблема стосується зразків, виготовлених після рестайлінгу (з 2011 року); занадто слабке цинкування також призводить до утворення корозії на даху.
2. Під ущільнювач дверей – в цьому місці може з’явитися корозія як в дорестайлинговых, так і в рестайлінгових автомобілях.
3. Ходова частина – проблема не така велика, як у випадку з вищезгаданими елементами кузова, але перед покупкою цієї моделі Порадимо вам придивитися до автомобіля знизу.

Suzuki Grand Vitara

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Шасі, шасі і … знову шасі! Як з’ясовується, корозія завдає шкоди тільки під днищем Grand Vitary. Також це стосується в основному зразків перших років виробництва. До речі, зверніть увагу, що проблему з іржею має не тільки ця модель Suzuki.

Наприклад, погано захищена від іржі модель SX4 (і його близнюк Fiat Sedici, вироблений на тому ж європейському заводі). Також аналогічні проблеми є і у Suzuki Jimny. Але варто відзначити, що, незважаючи на проблеми під днищем кузова, досі не було масових скарг та відгуків про проблеми корозії кузова.

У цих місцях найчастіше зустрічається корозія:
1. Підлога – іржа в першу чергу атакують саме це місце. Ця проблема спостерігалася в основному в автомобілях на самому початку виробництва.
2. Допоміжна балка – корозія цієї деталі не впливає на безпеку, але може викликати труднощі при ослабленні болтів, які використовуються для регулювання підвіски. Іржа також поширюється по всій вихлопній системі. В автомобілях з рамою також наголошується швидка корозія.

Mitsubishi L200

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Пікап Mitsubishi L200 – сміливий автомобіль для складної роботи. На жаль, проблеми з корозією тут досить поширені, майже на порядку денному. У той час як іржаві фарби на обшивці кузова не будуть особливо небезпечними з точки зору водіння, корозія, що впливає на раму, може стати проблемою безпеки в майбутньому.
В цих місцях зазвичай спостерігається корозія:
1. Рама – пори іржі протягом декількох років на L200 не становлять загрози для безпеки, але з часом корозія рами буде продовжуватися і може стати небезпечною.
2. Вантажний відсік – панелі кузова автомобіля недостатньо захищені від погодних умов.
3. Елементи кузова – іржаве покриття також з’являється на зовнішніх елементах кузова. Зазвичай корозія спочатку вражає капот.

Mitsubishi ASX

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

L200 – не єдина модель Mitsubishi з корозією, це також відбувається з кросовером ASX.

Hyundai i30 I

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Судячи з відгуків власників автомобілів Hyundai i30, ця машина реально схильна до швидкої корозії. Найбільш схильні до іржі автомобілі, які проводилися в самому початку виробництва. Мова йде про автомобілі з 2010 або 2011 року випуску.
В цих місцях зазвичай спостерігається корозія:
1. Кришка багажника – іржа зазвичай з’являється навколо 3-го стоп-сигналу і по краях щитка, а також поруч з номерним знаком.
2. Двері передні і задні – корозія часто утворюється під прокладками і на з’єднаннях. Також іржу можна знайти внизу двері, по краях.
3. Пороги і шасі – у доповнення до корозії, яка з’являється на порогах і закритих профілях, вона також з’являється на компонентах шасі.

Hyundai Creta

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Є проблеми у популярного в нашій країні кросовера Hyundai Creta, у якого навіть в перший рік можуть з’являтися ознаки іржі на стиках кузовних елементів. Особливо там, де часто збирається вода. Варто зазначити, що ця проблема в основному стосується ранніх автомобілів (які проводилися в основному в самому початку запуску серійного виробництва).

Зараз від власників сьогоднішніх кросоверів (нещодавно куплених) масових скарг поки не надходило. Будемо вірити, що компанія Hyundai вирішила цю проблему.

Kia cee’d I

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Cee’d першого покоління не особливо стійкий до корозії. Як і у випадку з i30 (ці автомобілі мають спільну платформу), іржа з’являється швидше всього на задній двері, навколо третього стоп-сигналу, на стику листового металу і на ущільнювачах дверей.

Але на відміну від Hyundai i30 на ринку з’явилося багато автомобілів Kia cee’d, на яких відшаровується фарба (дефект фарби). Крім Kia cee’d першого покоління, аналогічні проблеми є в Kia Soul, які проводилися в самому початку виробництва.
Тут з’являється іржа:
1. Шасі – погана захист закритих профілів, схильність шасі іржі. Корозія найчастіше вражає місце з’єднання, а також точки кріплення.
2. Кришка багажника – одна з найбільш чутливих частин кузова Kia cee’d, коли мова заходить про корозії. Іржа з’являється навколо третього стоп-сигналу, по краях (внизу). Іноді з’являється корозія на з’єднанні кузовних панелей з лобовим склом. Нам відомі випадки появи іржі на дверях.

Skoda Superb

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Проблеми корозії також торкнулися Skoda Superb першого покоління. Це стосується автомобілів, випущених до серпня 2006 року, тобто до рестайлінгу. Саме в цих машинах можна очікувати появи слідів іржі на кришці багажника (біля номерного знаку), краях дверей або кузовних стійках.

Зверніть увагу також на автомобілі 2004 року випуску! Skoda Superb з цього періоду боровся з дефектним лаком – дуже швидко з’явилися «пухирі». Так, компанія Skoda покрила цю проблему по гарантії і багато автомобілі були перефарбовані, але це варто знати.
Тут з’являється іржа:
1. Кришка багажника – типове місце, де з’являється іржа. Найчастіше ви зустрінете її в місцях кріплення номерного знака, а також по краях кришки багажного відділення.
2. Стовпи стійок кузова – в основному іржа з’являється на передніх кузовних стійках. Проявляється в невеликих бульбашках, які стають все більше і більше.
3. Двері – під час огляду першого покоління Skoda Superb ми також Порадимо вам перевірити краї дверей, там також часто виявляється іржа.

Volkswagen Passat B6

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Passat B6 схильний до швидкої корозії? На жаль, з-за деяких конструктивних помилок. Відзначимо, однак, що це стосується в основному автомобілів, які випускалися на початку виробництва, до 2007 року. Типовим місцем розташування іржі є передні крила, а також задні двері.
В цих місцях зазвичай виявляється іржа:
1. Передні крила – на самому початку виробництва компанія Volkswagen випускала автомобілі з прорахунками в конструкції крил, що примикають до колісним аркам, де накопичувалася вода, викликає корозію.
2. Кришка багажника – виробник неправильно спроектував отвір дверей багажника. У підсумку поруч з лампою підсвічування з’являється іржа.
3. Краї дверей – в цьому місці також виникають рум’яні вицвіти, часто у нижній частині дверей, куди потрапляють вода і сіль.

Volkswagen Golf V і VI

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Крім того, Passat – не єдиний Volkswagen з корозійними проблемами, ми чули про точкової іржі в Golf V і VI (наприклад, на порогах) і Touran (задня частина машини).

Nissan Navara

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Nissan Navara D40 є одним з найбільш схильних до корозії автомобілів, представлених в нашому списку. Проблема в основному стосується автомобілів, випущених в період з 2005 по 2007 рік на іспанському автозаводі. У їх випадку дорожня сіль надає руйнівний вплив на несучі елементи – насамперед на раму, що в майбутньому може поставити під загрозу безпеку водіння.

Дивіться також: «Гниле» справа Тойоти, японські позашляховики перетворюються в потерть

У Nissan Navara також роз’їдається кузов – власники вказують на кілька критичних точок (наприклад, на дах). Так, виробник дає 12-річну гарантію на крізну корозію кузова, але він вимагає від власників щорічних перевірок стану кузова в дилерських центрах. Крім того, практика показує, що імпортер не завжди почуває себе винуватим і не поспішає виправляти іржаві частини кузова. Так, звичайно, Navara – не єдиний позашляховик-пікап, який має проблеми з корозією, але він один з найбільш схильних до її впливу.

В цих місцях зазвичай виявляється іржа:
1. Рама і ходова частина – самі іржаві елементи можна знайти під Nissan Navara. Корозія вражає не тільки раму автомобіля, але також підвіску, гальма, трансмісію і майже всю вихлопну систему. Це серйозна проблема!
2. Дах над лобовим склом – багато Nissan Navar мають однакові недуги. Корозія з’являється не тільки над склом, але і в місці кріплення рейлінгів даху. Це широко поширена проблема, але на даний момент не надто серйозна. А що буде через кілька років?

УАЗ Патріот

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Здавалося б, про це позашляховику сказано вже достатньо. Напевно, те, що цей автомобіль має проблеми з корозією, нікого не повинно дивувати. Адже це ж УАЗ, з класичними своїми проблемами. Але постійте, це ж не доісторична «Буханець», вироблена досі з допотопним технологій, яка до того ж і коштує трохи!

Мова йде про автомобілі, чиї топові комплектації обійдуться вам більш ніж в 1 млн рублів! І коли автомобіль з такою вартістю починає цвісти буквально на очах через пару років володіння, тут нерви не витримують навіть у завзятих патріотів вітчизняного автопрому. Сподіваємося, автозавод УАЗ виправиться в найближчі роки.

Хоча, варто визнати, оптимізм є. Вже сьогодні точно відомо, що найбільш схильні до корозії ранні моделі Патріота. В більш свіжих автомобілях багато проблем з ржавлением кузова автовиробник, судячи з усього, усунув. Правда, не всі.

В цих місцях зазвичай виявляється іржа:

1. Краї дверей – особливо схильний до швидкої корозії нижній край всіх дверей. Є повідомлення від власників, які заявили, що іржа на дверях з’явилася вже через 1-2 роки володіння автомобілем.

2. Двері багажника – поява іржі поряд з рамкою скла, а також у нижній частині дверей.

3. Іржа шасі.

4. Іржа на днище.

Підсумок

Ось які автомобілі можуть швидко згнити: Список огляд

Корозія? Так, буває, хоча в автомобілях, які ми представляємо, іржі не повинно бути взагалі – в основному це нестарі машини! На жаль, виробники, часто заПоради економії, недостатньо захищають їх від іржі. Пам’ятайте про це, коли ви купуєте одну з цих машин.