Електричний тягач nikola tre стане серійним до кінця року, водневий – в 2023 році

24

Останній рік виявився дуже важким для nikola corporation: скандальне розслідування hindenburg research призвело до обвалу акцій стартапу, звільнення звинуваченого в шахрайстві засновника і гендиректора тревора мілтона, втрати довіри інвесторів, зриву угоди з gm і заморожування проекту водневого пікапа nikola badger (подробиці про все це — в нашій окремій замітці). Проте стартап, що існує з 2016 року, не загнувся і близький до того, щоб, нарешті, почати випуск продукції.

nikola tre bev

Нагадаємо, що спочатку nikola планувала виробляти гібридні газотубринні вантажівки, але потім переключилася на водневі паливні елементи. Nikola tre-третя модель в заявленій лінійці, анонсована в 2018 році і створена з прицілом на європу — звідси коротка безкапотна кабіна. У 2019 році до проекту nikola tre підключилася італійська компанія iveco, що входить до складу корпорації cnh industrial. Італійці не кинули стартап після торішнього скандалу і ризикнули продовжити спільну роботу. Її плоди ось-ось побачать кінцеві споживачі: до кінця цього року виробництво тягачів tre почнеться на спільному підприємстві nikola iveco europe в німецькому ульмі.

Nikola tre матиме дві модифікації, батарейно-електричну (bev) і водневу (fcev). В якості «залізного» базису використовується новітній магістральний тягач iveco s-way: у nikola tre від нього взята кабіна, рама і деякі елементи шасі, але при цьому у американського вантажівки власна панель приладів з величезним сенсорним екраном і, зрозуміло, власна силова установка.

nikola tre bev

Електрична версія буде запущена у виробництво першої: 25 вантажівок із запланованих до випуску в цьому році відправляться на роботу в порт гамбурга. Заявлена постійна потужність силової установки з провідним середнім мостом — 480 квт (653 к.с.), максимальна швидкість — 120 км/ч. Ємність батареї — 753 квт·год, зарядити її від 10 до 80% на 240-кіловатному терміналі можна за дві години. Повна маса автопоїзда – 37 т, при цьому не вказується саму делікатну характеристику — споряджену масу самого тягача. Відповідно невідома поки і максимальна вантажопідйомність. За даними automotive news europe, маса батареї становить 4,5 т.

nikola tre fcev

Водневий nikola tre при тій же потужності точно буде легше чисто батарейного, хоча і у нього буде досить об’ємна буферна батарея. Водень буде зберігатися в трьох великих балонах позаду спальника кабіни – відповідно довжина кабіни помітно більше, ніж у електричної версії. Електрохімічні генератори буде поставляти німецька компанія bosch. Заявлені запас ходу на одній заправці-804 км, тобто навіть водневий варіант поки не дотягує по далекобійності до дизельних аналогів, які можуть проїхати на одній заправці більше 1000 км.втім, на сайті компанії заявлений також більший водневий тягач nikola two з повністю оригінальною кабіною і запасом ходу до 1448 км — його виробництво має початися в 2024 році.

nikola two fcev

У наступному році nikola планує запустити американський завод в місті кулідж, штат арізона, але електричні вантажівки для американських клієнтів будуть проводитися в ульмі-домашній майданчик заточена тільки під водневі моделі.