Зустрічайте Чукавина: нова російська снайперська гвинтівка

257

Снайперська гвинтівка Чукавина замінить СВД Драгунова.

Російські Збройні Сили ось-ось почнуть отримувати нові снайперські гвинтівки Чукавина, або SVC. Це перша нова снайперська гвинтівка за останні десятиліття, яка надходить на озброєння російської армії. Нова гвинтівка Чукавина замінить застарілий СВД Драгунова. На відміну від старої гвинтівки нову зброю повністю відповідає сучасним світовим стандартам озброєнь. Наприклад, гвинтівка Чукавина буде поставлятися в різних калібрах з максимальним радіусом дії 1463 метра.

Протягом десятиліть російська армія використовувала снайперську гвинтівку Драгунова СВД. Нагадаємо, що ця гвинтівка для снайперів була вперше представлена в 1963 році. СВД Драгунова являє собою напівавтоматичну гвинтівку, призначену для точного прицільного вогню. Ця гвинтівка була випущена, щоб компенсувати недостатню точність АК-47.

Після розпаду СРСР наша армія успадкувала весь військовий арсенал Радянської армії. В тому числі і стрілецьку зброю. З тих пір Російські Збройні Сили дбайливо ставляться до цих запасів зброї. Гвинтівка СВД, за мірками 1960-х, була одна з кращих у світі. Але сьогодні вона страшенно застаріла для застосування на полі бою. Російська армія вже давно потребувала нового снайперську зброю. До речі, коли нова гвинтівка Чукавина була вперше представлена на міжнародній виставці, що вона стала світовим хітом. Так що є всі шанси, що нова гвинтівка стане бестселером у всьому світі.

Зустрічайте Чукавина: нова російська снайперська гвинтівка

Нагадаємо, що гвинтівка Чукавина була вперше продемонстрована на Міжнародному технічному форумі «Армія-2017». Виставковий зразок, як і гвинтівка СВД, мав калібр 7.62x54R. Також гвинтівка випускається в західних калібрах.

До речі, в цьому році, відвідавши концерн «Калашников», Володимир Путін особисто протестував нову гвинтівку Чукавина. Причому президент зробив кілька пострілів. Ось відео. У ролику ви побачите гвинтівку з прицілом Шмідта і Бендера. Правда, швидше за все, нові гвинтівки не будуть комплектуватися серійно цієї оптикою, оскільки вона дуже дорога.

Зустрічайте Чукавина: нова російська снайперська гвинтівка

Зустрічайте Чукавина: нова російська снайперська гвинтівка