Зростання продажів нових автомобілів з 2019 припинився: знайдена головна причина

247

За січень 2019 було продано всього на 600 машин більше, ніж у минулому році

Зростання ринку нових автомобілів, зазначений у попередні календарні роки, повністю зупинився з приходом січня 2019 року. Згідно з даними Асоціації європейського бізнесу, продажі нових легкових і легких комерційних автомобілів в Росії в січні 2019 року зросли всього на 0,6%. В одиничному показнику це якихось 600 штук. Саме настільки випередили продажу в першому місяці нового року показники за аналогічний період минулого року.

Статистика продажів нових автомобілів в Росії за періоди січень 2019 і січень 2018/2019 року

Продажу на ринку впали? На нашу думку, це, безумовно, так. Але досвідчений експерт, голова Комітету автовиробників АЄБ Йорг Шрайбер досить оптимістично відреагував на ситуацію, беручи до уваги реальні факти:

«У січні автомобільний ринок залишився вище 100 000 одиниць, продемонструвавши незначне зростання на 0,6% в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року. Це позитивний результат, особливо враховуючи підвищення ставки ПДВ на 2% з 1 січня».

Посилання в цій заяві бачимо наступний: реальні фактори такі, що зниження реалізації автомобілів з автосалонів – це неминуча розплата. Але і на тому спасибі, реакція могла бути гірше.

Зростання продажів нових автомобілів з 2019 припинився: знайдена головна причина

Не дарма закредитованість населення сьогодні, особливо при покупці дорогих речей на зразок автомобілів, є даністю. За інформацією автомобільного порталу «Autonews.ru»,
«Половина автомобілів в Росії продається в кредит. Експерти кажуть, що цьому сприяють різні пільгові програми як з боку банків, так і з боку держави».

Добре це чи погано? Для нормального функціонування торгової системи це, безумовно, корисна річ. Кредитуються банками, люди несуть кошти за товар і підтримують можливості бізнесу. Але для самих покупців така ситуація не така райдужна. Адже, як відомо, позикові кошти потрібно віддавати, та ще й з відсотками.


«Автокредитування як і раніше залишається одним з основних і найбільш доступних способів придбання автомашин, так вважає генеральний директор Національного бюро кредитних історій (НБКИ) Олександр Вікулін, який теж оцінює частку кредитів у 50%»
– думка експерта по темі autonews.ru.

Як би те ні було, змін у розстановці сил серед найбільших продавців в глобальному плані немає. Перше місце серед брендів з продажу в січні займає Lada (21 тис. одиниць), друге місце – Kia (15 тис. шт.), Hyundai на третьому місці (більше 10 тис. проданих нових машин за січень 2019 року), Renault і Volkswagen – четверте і п’яте місце відповідно.

За окремими моделями найбільшою популярністю користуються недорогі вітчизняні та іноземні автомобілі: Lada Granta і Vesta – перші два місця. Kia Rio і кросовер Hyundai Creta – друга «двійка», п’яте місце з 3.800 проданими автомобілями займає Hyundai Solaris. Подробиці можна подивитися в цьому розділі: Статистика продажів автомобілів в РФ