Зміни з березня 2019 року, які торкнуться більшості автомобілістів

191

Топ-3 змін для автомобілістів з березня 2019 року

Вітаємо з настанням першого дня весни! Літо і низка свят все ближче, але це не привід автолюбителям розслаблятися. З березня в житті деяких автомобілістів настануть нові часи. Так, сьогодні набирає чинності ряд норм, які повинні поліпшити безпеку на дорогах і дозволять більшій кількості пішоходів стати водіями, витративши менші гроші.

Давайте коротко згадаємо три головні зміни в життя автомобілістів.

Перша зміна з Топ-3: ліцензування замовних автобусних перевезень

Зміни з березня 2019 року, які торкнуться більшості автомобілістів

Ринок автобусних перевезень знову «побіліє». Ліцензування замовних перевезень повернулося, пасажирам буде безпечніше добиратися з пункту А в пункт Б.

З першого дня весни отримання ліцензії в Ространснадзорі стає обов’язковим для замовних автобусних перевезень. Серед вимог, які свідчать про необхідність обладнання цифровим тахографом і системою визначення місця знаходження ГЛОНАСС, а також підтвердження відповідності всім необхідним вимогам, перевізникам, які працюють на замовлення, потрібно отримати ліцензію і продовжити свою діяльність з перевезення пасажирів.

Документ, що підтверджує право на перевезення фізичними та юридичними особами для внутрішніх і міжнародних рейсів, як видається під особистий транспорт, так і орендований строком на п’ять років.

Перевірити, чи є діюча ліцензія у транспортника, можна на сайті Ространснагляду.

Дивіться також: Ліцензування остаточно прийшло в автобусні перевезення: давно пора!

Щоб не було спокуси займатися діяльністю без ліцензії, передбачений великий штраф в розмірі 50 тисяч рублів для фізичних осіб, 100 тисяч рублів – для ІП і 400 тисяч рублів – для юридичних осіб.

Друга зміна з Топ-3: на залізничних переїздах будуть штрафувати за допомогою комплексів

Зміни з березня 2019 року, які торкнуться більшості автомобілістів

Завантажені автомобільним потоком залізничні переїзди обладнуються відеокамерами, поправки в Закон «Про автомобільні дороги та про дорожню діяльності…» і в Закон «Про безпеку дорожнього руху», які починають діяти з 28 березня, лише уточнять деякі моменти.

Дивіться також: Ось як зміниться відповідальність за порушення ПРАВИЛ дорожнього руху при проїзді залізничного переїзду

Таким чином, вони зобов’язують власника інфраструктури залізничного транспорту (РЖД) обладнати переїзди відеокамерами, які автоматично можуть фіксувати порушення автомобілістами правил перетину залізничних шляхів.

В порушення входить, наприклад, проїзд ж/д переїзду на заборонний сигнал світлофора (штраф 1.000 рублів або позбавлення прав на термін від 3 місяців до півроку) або в об’їзд закритого шлагбаума. В останньому випадку покарання суворіше – 12 місяців.

Не обганяйте на переїзді і менш ніж в 100 метрах до нього. Штраф за це – 5.000 рублів або позбавлення прав від чотирьох до шести місяців.

Якщо було повторне порушення правил, можуть позбавити прав на 1 рік

250 залізничних переїздів вже обладнано камерами відеоспостереження, до кінця року їх буде на 130 більше.

«Інформація з камер про порушення Правил дорожнього руху буде надходити в ГИБДД, де будуть приймати рішення про стягнення штрафів або подачі документів на позбавлення порушників водійських прав керування автомобілем», – повідомляє «Российская газета».

Третя зміна з Топ-3: пільги на покупку автомобілів продовжаться

Зміни з березня 2019 року, які торкнуться більшості автомобілістів

З 1 березня знову почали діяти програми пільгового автокредитування «Перший автомобіль» і «Сімейний автомобіль». Для цієї мети в рахунок компенсації витрат банкам на пільгове кредитування з федерального бюджету буде виділено 3 мільярда рублів.

Дивіться також: Вартість автомобілів для пільгового кредитування збільшено майже до 1,5 млн рублів (список автомобілів)

Покупці отримують знижку від 10 до 25 відсотків (підвищені знижки діють тільки для жителів Далекосхідного федерального округу) на початковий внесок.

Для участі в програмі потрібно:

1. Наявність водійського посвідчення

2. Наявність двох або більш неповнолітніх дітей для програми «Сімейний автомобіль»

3. Купувати автомобіль вперше («Перший автомобіль»)

У минулому році пільгово, за статистикою Мінпромторгу, було реалізовано майже 100 тисяч автомобілів

У поточному році максимальна вартість автомобіля, на який можна взяти кредит зі знижкою, знижена до 1 мільйона рублів. Раніше, в 2018 році можна було оформити кредит і на більш дорогий автомобіль. «Як вважають в Мінпромторгу, зниження вартості авто дозволить сконцентрувати на підтримку соціально пріоритетних верствах населення і найбільш масовому сегменті автомобілів», – повідомляють в «РГ».