Залили неправильне паливо: що тепер?

417

Що робити, якщо ви неправильно заправили автомобіль?

Дизель, бензин, преміум-паливо, АІ-92 або АІ-98, бензин АІ-100 і т. п. Тут і заплутатися недовго в розмаїтті палива, що відпускається сучасними багатопрофільними мережевими АЗС. Особливо коли ми поспішаємо. Але як бути, якщо ми дійсно переплутали і неправильне паливо потрапило в бак? Наша рубрика «ПоПоради» розповість вам, що ви повинні робити, коли залили в свою машину не той вид палива або не ту марку.

З кожним роком вибір різноманітного палива на заправках стає все більше і більше, так що очі розбігаються, як в магазині одягу в якому-небудь ТЦ. Плюс реклама відволікає різного виду палива на бензоколонках. Причому найгірше, що реклама того чи іншого виду палива на бензоколонці ще не означає, що в цій колонці ви можете заправити свою машину рекламованим паливом. Так не рівна година і заплутатися. Особливо коли ми робимо це в поспіху. Досить трохи відволіктися – і в бак нашої машини може легко потрапити неправильне або не рекомендоване виробником паливо. Отже, ось що ви повинні зробити, якщо неправильно заправилися.

Заправили бензиновий автомобіль дизелем. Що робити?

Залили неправильне паливо: що тепер?

Незважаючи на те, що на багатьох АЗС в нашій країні паливні дизельні пістолети мають діаметр кінцевика 25 мм, а бензинові трохи тонше – їх діаметр складає 21 мм, іноді автомобілістам вдається помилково заправляти дизельне паливо в бензинові автомобілі. Плюс, звичайно ж, не все в нашій країні заправки використовують подібне сучасне обладнання.

Дивіться також: Скільки існує видів палива, на якому можуть пересуватися автомобілі?

Ну, а тепер уявімо, що подібне сталося з вами. Перше питання в паніці: «Що робити?». Візьміть себе в руки. Якщо це сталося, ви не повинні заводити автомобіль за жодних обставин. Якщо ж ви виявили, що залили неправильне паливо, під час водіння, негайно зупиніться. В іншому випадку існує ризик пошкодження системи уприскування і вихлопної системи. Що конкретно робити зі своїм автомобілем, ви можете дізнатися в інструкції з експлуатації транспортного засобу.

Або ж зверніться в автомайстерню, привізши туди машину на евакуаторі. Залежно від двигуна і кількості неправильного палива в баку ви можете продовжувати рух, заправляючи періодично бак потрібне паливом через короткі проміжки часу. Правда, цей спосіб підійде, якщо ви залили зовсім небагато неправильного палива. Якщо у бак потрапило пристойну кількість непотрібного палива, доведеться його зливати.

Бензин залили в дизельний автомобіль. Що робити?

Залили неправильне паливо: що тепер?

А тепер зворотна ситуація. Бензин помилково потрапив у бак дизельної машини. В цьому випадку не заводьте двигун! Раніше в зимовий час в старих машинах власники дизельних машин додавали в бак бензин, щоб паливо не замерзало. Але це можна було робити лише в дизельних двигунах старих конструкцій (у старих моторах переважно використовувалася роздільна камера згоряння – вихрові і предкамерные дизельні двигуни). Приблизно з 2000 року більшість виробників дизельних автомобілях стали використовувати в моторах прямий впорскування, в результаті чого навіть невелика кількість бензину, що потрапила в паливний бак дизельної машини, може бути небезпечним.

Бензинове паливо, потрапило в сучасний дизельний автомобіль, може пошкодити насос високого тиску, паливопроводи, інжектори і бак. Заміна цих деталей може обійтися не в одну сотню тисяч рублів.

Дивіться також: Ось як нас обманюють на заправці

Якщо ви помітили помилку під час заправки, то, щоб вирішити проблему, достатньо відкачати непотрібне паливо з бака. Проте в деяких випадках при необхідності паливна система дизельного автомобіля, в яку міг потрапити бензин, повинна бути очищена.

Неправильний бензин заправляється в бензиновий автомобіль – це погано?

Залили неправильне паливо: що тепер?

А тепер інша поширена ситуація, яка зустрічається більш часто. Що робити, якщо вашу машину, яка повинна заправлятися тільки високооктановим бензином (наприклад, Супер АІ-98), заправили випадково звичайним паливом АІ-95? Або, навпаки, ваша машина призначена під паливо АІ-92, а ви залили АІ-98?

У цьому випадку, якщо ви власник сучасного автомобіля, вам нема чого переживати. Як правило, це не завдає шкоди. Сучасні двигуни оснащені датчиками детонації і налаштовуються на роботу з будь маркою палива. Однак якщо ви, наприклад, заправили замість АІ-98 бензин з меншим октановим числом, двигун вашого автомобіля, швидше за все, буде розвивати меншу потужність, ніж зазвичай.

Дивіться також: Чому, заправляючи бензин АІ-92 в автомобіль, який потребує АІ-95, ви не заощадите

Що стосується старих машин, де немає датчиків детонації, то якщо ви залили неправильний бензин (АЇ-98 або АІ-95 залили АІ-92), вам слід в цьому випадку їхати обережно, не використовуючи повний газ на високих обертах двигуна. Також при першій же можливості ви повинні заїхати на АЗС і заправити паливо АІ-98, щоб підвищити в бензобаку октанове число, змішавши звичайне дешеве паливо з дорогим.

Можна заправити легковий дизельний автомобіль на бензоколонці для вантажних дизельних машин?

Залили неправильне паливо: що тепер?

В принципі, так, але це в теорії. На практиці у вас навряд чи це вийде, так як паливний пістолет на колонці для вантажних машин, як правило, має збільшений діаметр. Так що ви навряд чи встановіть бензопистолет в паливну горловину вашого легкового автомобіля. В тому числі на деяких заправках вантажним машинам іноді відпускають трохи іншу солярку порівняно з тією, яка надходить на колонку для дизельних легкових автомобілів. Зазвичай подібне паливо відрізняється кількістю присадок, яких для дизельних машин більше.

Дивіться також: Все що потрібно знати при використанні AdBlue в машині

Крім того подібне окреме паливо для вантажних машин швидше витрачається. Так що якщо ви якимось чином і заллєте спеціальну солярку для вантажівок в свою дизельну машину, ви відразу побачите підвищена витрата палива. Ну і останнє: якщо ви залізете в колону вантажівок для заправки свого легкового автомобіля, ви, звичайно ж, неминуче викличете безлад на вантажний заправці.

Як ви можете запобігти неправильну заправку?

Залили неправильне паливо: що тепер?

Деякі нові моделі автомобілів тепер мають заводську захист від неправильної подачі палива в бак. Для цього автовиробники модифікують конструкцію паливних горловин, щоб автовласники не могли встановити у бак паливний пістолет з неправильним паливом.

Тим не менше кожен водій завжди повинен бути уважним на АЗС. Краще всього двічі подивіться, яким паливом ви збираєтеся заправлятися, перш ніж починати заливку палива. Особливо це стосується водіїв, які часто міняють автомобілі з обов’язку служби і т. п.

Дивіться також: Що буде, якщо залити в бензинову машину дизельне паливо?

Таким водіям дуже важко запам’ятати і звикнути до виду палива певної машини. Так що в цьому випадку візьміть собі за правило завжди кидати контрольний погляд на бензоколонку, де ви збираєтеся заправлятися, не забувши подивитися на кришку бензобака, де зазвичай вказується вид та марка правильного палива. Так ви ніколи не помилитеся.