З перетинають кордон у вітебській області сподіваються зібрати 100 тисяч рублів. Вже зібрали 63 тисячі

7

Кордон на виїзд для більшості автомобілістів закритий, проте, на всіх напрямках (крім російського) діє місцевий збір за перетин транспортними засобами держкордону.

У вітебській області за підсумками 2021 року розраховують зібрати близько 100 тисяч рублів. Про це повідомив начальник головного фінансового управління вітебського облвиконкому геннадій гребньов, – передає белта.

На території вітебської області місцевий збір у розмірі базової величини (29 рублів) з одного транспортного засобу введений з 1 серпня до 1 січня 2023 року і сплачується в дохід обласного бюджету. За даними на початок жовтня, надійшло вже близько 63 тисяч рублів, розповів геннадій гребньов. Ці кошти спрямовуються на фінансування галузі охорони здоров’я, в тому числі для придбання лікарських засобів і виробів медпризначення, пише автобізнес.

Збір стягується при виїзді з країни в 4-х пунктах пропуску на кордоні з латвією (“григорівщина”, “гавриліно”, “урбани”, “плюси”) і 3-х – з литвою (“видзи”, “мольдевичі”, “линтупи”). Ці пункти розташовані у верхньодвинському, браславському та поставському районах.

***

У гродненській області відповідну постанову було прийнято раніше.

Збір за виїзд за кордон в гродненській області депутати збиралися ввести з 1 травня. Але трохи не вийшло, його не встигли узгодити інші інстанції. Стягувати його стали з 1 червня.

У нашій області основних пунктів пропуску – 6: 4 – з литвою і 2 – з польщею:

Даних, скільки грошей зібрали по гродненській області, поки немає.