З перетинають кордон у вітебській області сподіваються зібрати 100 тисяч рублів. Вже зібрали 63 тисячі

65

Кордон на виїзд для більшості автомобілістів закритий, проте, на всіх напрямках (крім російського) діє місцевий збір за перетин транспортними засобами держкордону.

У вітебській області за підсумками 2021 року розраховують зібрати близько 100 тисяч рублів. Про це повідомив начальник головного фінансового управління вітебського облвиконкому геннадій гребньов, – передає белта.

На території вітебської області місцевий збір у розмірі базової величини (29 рублів) з одного транспортного засобу введений з 1 серпня до 1 січня 2023 року і сплачується в дохід обласного бюджету. За даними на початок жовтня, надійшло вже близько 63 тисяч рублів, розповів геннадій гребньов. Ці кошти спрямовуються на фінансування галузі охорони здоров’я, в тому числі для придбання лікарських засобів і виробів медпризначення, пише автобізнес.

Збір стягується при виїзді з країни в 4-х пунктах пропуску на кордоні з латвією (“григорівщина”, “гавриліно”, “урбани”, “плюси”) і 3-х – з литвою (“видзи”, “мольдевичі”, “линтупи”). Ці пункти розташовані у верхньодвинському, браславському та поставському районах.

***

У гродненській області відповідну постанову було прийнято раніше.

Збір за виїзд за кордон в гродненській області депутати збиралися ввести з 1 травня. Але трохи не вийшло, його не встигли узгодити інші інстанції. Стягувати його стали з 1 червня.

У нашій області основних пунктів пропуску – 6: 4 – з литвою і 2 – з польщею:

Даних, скільки грошей зібрали по гродненській області, поки немає.