З 21 грудня 2018 року вводяться нові правила передрейсових оглядів

225

Новий порядок передрейсового огляду технічного стану транспортних засобів з 21 грудня 2018 року

Міністерство транспорту Російської Федерації в черговий раз затвердило порядок організації і проведення передрейсового контролю технічного стану транспортних засобів, увівши нове поняття «предсменный контроль». Нагадаємо, що аналогічний наказ про внесення змін до нормативний документ про порядок організації і проведення передрейсового або передзмінного контролю технічного стану транспортних засобів був введений буквально рік тому, про що ми публікували матеріал: Новий порядок передрейсового огляду транспортних засобів

Новим наказом вводяться деякі зміни в порядок організації проведення передрейсового контролю для перевізників вантажів і пасажирів, також вводиться нове поняття «предсменный контроль» ТС, що виходять на лінію.

Отже, відповімо на деякі питання, які можуть виникнути у перевізників щодо застосування оновленої версії наказу. Буде корисним дізнатися про нововведення не тільки водіям великого комерційного транспорту, але і компаніям таксі, а також індивідуальним підприємцям, які працюють у цій сфері, оскільки наказ поширюється, в тому числі, і на них.

Кому потрібно проводити передрейсовий та предсменный контроль? У список входять індивідуальні підприємці?

З 21 грудня 2018 року вводяться нові правила передрейсових оглядів

Згідно з наказом уточнюється перелік осіб, які обов’язково повинні проводити контроль, а саме в документі зазначається вичерпний перелік цих організацій:

Цей порядок обов’язковий для юридичних осіб і індивідуальних підприємців, що здійснюють перевезення пасажирів і вантажів.

При яких умовах контроль обов’язковий для проведення?

Контроль проводиться для всіх осіб, які займаються перевезеннями пасажирів або вантажів на підставі договору перевезення (комерційні перевезення) або договору фрахтування.

Якщо транспортний засіб використовується для особистих потреб осіб, новий порядок поширюється і на них?

У тому числі, що важливо, документ поширюється на осіб, які здійснюють перевезення пасажирів або вантажів (крім водія), без укладення зазначених договорів. Тобто використовують ТЗ для перевезення для власних потреб з виставленням обов’язкової відмітки в подорожньому листі.

У чому різниця між предрейсовым і предсменным контролем?

В наказі чітко розмежовуються два цих поняття, оскільки:

Передрейсовий контроль технічного стану транспортних засобів проводиться до початку рейсу, якщо протягом однієї зміни (робочого дня) виконується тільки один рейс або тривалість рейсу перевищує тривалість зміни (робочого дня) водія транспортного засобу.

Предсменный контроль технічного стану транспортних засобів проводиться до початку зміни, якщо протягом зміни (робочого дня) водій транспортного засобу здійснює більше одного рейсу.

Дивіться також: З 21 грудня 2018 року юридичним особам та ІП заборонять садити за кермо водіїв з неросійськими правами

Коли і де повинен проводитися передрейсовий або предсменный контроль?

Передрейсовий або предсменный контроль технічного стану транспортних засобів проводиться до виїзду транспортного засобу з паркування (паркувального місця), яка призначена для стоянки транспортного засобу, після повернення з рейсу і закінчення зміни водія транспортного засобу.

Якщо на автомашині водії працюють у змінному режимі на одному транспортному засобі, контроль проводиться до початку рейсу або зміни (робочого дня) водія транспортного засобу, який першим виїжджає з парковки.

Хто може проводити контроль ТЗ? Будь автомеханік?

З 21 грудня 2018 року вводяться нові правила передрейсових оглядів

Уточнюється в наказі і ця важлива деталь. Таким чином, контроль здійснюється контролером технічного стану автотранспортних засобів або контролером технічного стану транспортних засобів міського наземного електричного транспорту.

Важливо відзначити, що, як і раніше, контролер повинен володіти необхідною професійною підготовкою та кваліфікацією згідно з наказом Міністерства транспорту Російської Федерації від 28 вересня 2015 р. № 287.

Які технічні вузли і агрегати потрібно перевіряти механіку на автомобілях, автобусах і вантажівках згідно з новим наказом?

З 21 грудня 2018 року вводяться нові правила передрейсових оглядів

При проведенні контролю повинні бути перевірені:

1) справність:

гальмівної системи (включаючи манометр пневматичного або пневмогідравлічного гальмівних приводів, якщо їх установка передбачена конструкцією транспортного засобу);

рульового управління;

склоомивачів;

коліс (крім трамвая);

шин (крім трамвая);

звукового сигналу;

тахографа (якщо обов’язковість його установки передбачена законодавством Російської Федерації);

апаратури супутникової навігації (якщо обов’язковість її установки передбачена законодавством Російської Федерації);

пристрої (системи) виклику екстрених оперативних служб (якщо обов’язковість його (її) установки передбачена законодавством Російської Федерації).

Список насправді набагато ширше, оскільки обов’язковій перевірці справності елементів ТЗ підлягають також:

замки дверей кузова або кабіни, запори бортів вантажної платформи, запори горловин цистерн і пробок паливних баків;

пристрої фіксації подушки і спинки водійського сидіння;

пристрої для обігрівання і обдування скла;

тягово-зчіпний пристрій, а також страхувальні троси (ланцюги);

тримач запасного колеса (крім трамвая);

фіксатори транспортного положення опор напівпричепів (при наявності);

З) наявність передбачених конструкцією транспортного засобу:

індикації на щитку приладів, яка свідчить про несправності, що впливає на безпеку дорожнього руху (перевіряється при працюючому двигуні);

скла та оглядовості з місця водія; дзеркал заднього виду і їх кріплень;

заднього захисного пристрою, брудозахисних фартухів і бризковиків;

пасків безпеки (якщо обов’язковість їх установки передбачена законодавством Російської Федерації) і (або) підголівників сидінь та їх працездатність;

4) працездатність у встановленому режимі: склоочисників;

зовнішніх світлових приладів та світлоповертачів;

5) герметичність систем, вузлів і агрегатів транспортного засобу, в тому числі системи випуску відпрацьованих газів, а також додатково встановлюються на транспортний засіб гідравлічних пристроїв;

6) укомплектованість медичною аптечкою, вогнегасником та противідкотними упорами (для вантажних транспортних засобів та автобусів).

З повним переліком несправностей можна ознайомитися в наказі Мінтрансу, починаючи з частини 7 по 9.

Яка відмітка ставиться при успішному проходженні передрейсового або передзмінного контролю?

На це питання відповідає 12 пункт наказу, в якому говориться, що у разі якщо при контролі не виявлено невідповідності вимогам в дорожньому листі, ставиться відмітка «контроль технічного стану транспортного засобу пройдено» і підпис із зазначенням прізвища та ініціалів контролера, що здійснює контроль, дати та часу його проведення.

А що якщо відмітки про огляді немає в дорожньому листі? Можна випускати такий автомобіль?

На це питання відповідь категорична: «Випуск транспортного засобу на лінію без відмітки про проходження контролю та підписи контролера не допускається».

Згідно з чинним законодавством за виїзд транспортного засобу на лінію без передрейсового огляду передбачена адміністративна відповідальність по частині 3 статті 12.31.1 КоАП РФ «Порушення вимог забезпечення безпеки перевезень пасажирів і багажу, вантажів автомобільним транспортом та міським наземним електричним транспортом» з передбаченими великими штрафами в тисячі і десятки тисяч рублів.

З 21 грудня 2018 року вводяться нові правила передрейсових оглядів

І, нарешті, відзначимо, що для обліку проходження передрейсового і передзмінного контролю повинен вестися журнал реєстрації результатів контролю технічного стану транспортних засобів, в якому повинні бути записані:

1) найменування марки, моделі транспортного засобу;

2) державний реєстраційний знак транспортного засобу;

3) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) водія транспортного засобу;

4) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) контролера, що здійснює контроль;

5) дата, час проведення контролю;

6) показання одометра (повні кілометри пробігу) при проведенні контролю;

7) відмітка про проходження контролю;

8) підпис контролера, що здійснює контроль.

Журнал можна вести як у паперовому, так і в електронному вигляді.