Європротокол стає в моді

216

Скільки аварій оформляють за європротоколом?

Офіційна статистика ГИБДД така: сьогодні практично кожне третє ДТП оформляється без виклику співробітників поліції, а кількість водіїв, які оформляли ДТП з використанням європротоколу, в цілому по Росії з початку 2018 року склала понад 36%.

На сайті гибдд.рф офіційно відзначається, що «за 8 місяців 2018 року європротоколом при оформленні ДТП скористалися понад 375 тисяч автовласників. Кількість водіїв, які звернулися із заявою про виплату в рамках прямого відшкодування збитків при оформленні ДТП за європротоколом, в Росії зросла на 21,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року».

Що ж, реальне зростання видно неозброєним поглядом. Це добре. Чому добре? Співробітники менше будуть відволікатися на виїзди «по дрібниці», а значить, вони зможуть зосередитися на розборі дійсно важливих справ і великих ДТП, щоб у майбутньому запобігти схожі проблеми і трагедії, при цьому буде витрачатися менше бюджетних коштів на утримання роздутого штату працівників, а пробки не будуть збиратися в годину пік через чекають екіпажу аутсайдерів, яких попало притертися бамперами на в’їзді чи виїзді з міста.

Однак є поки у процедурі під назвою «європротокол» і ряд своїх «проколів». Назвемо лише ті, що відразу приходять на розум і про яких знаємо не з чуток, а саме: є думка з приводу нагальних проблем, з якими рано чи пізно стикається будь-який автолюбитель вирішив, що оформитися краще самостійно за європротоколом, ніж чекати співробітників ДІБДР. Із-за чого виникають такі труднощі, і чому відбувається гальмування поширеності самостійної реєстрації на території РФ?

Ось список проблем:

– Незнання водієм процедури

Європротокол стає в моді

Так, нелегко доводиться людям, які не знають свої права на дорозі, після ДТП. Щоб розуміти, що до чого, скачайте, роздрукуйте і возите з собою в папці зі страховими документами офіційну пам’ятку ГИБДД:

Європротокол стає в моді

Перечитайте її кілька разів, і у вас складеться загальна картина, коли можна, а коли не можна оформлятися самостійно. ДАІ роз’яснила, як правильно оформлятися по європротоколу

– Заплутаність алгоритмів процедури оформлення європротоколу (коли можна, а коли не можна оформляти за спрощеним порядком)

Європротокол стає в моді

Головне, що потрібно знати в цьому випадку:

в результаті аварії мало місце зіткнення між двома автомобілями, не більше;

в результаті ДТП люди (водії, пасажири і пішоходи) не отримали травм;

пошкодження були зафіксовані виключно у автомобілів-учасників ДТП, шкоди майну не нанесено (не збитий стовп, не повалений паркан, не зруйнована міська інфраструктура або елементи дорожньо-транспортної мережі);

обидві автомашини застраховані по ОСАГО або «Зеленої карти» (міжнародний договір (поліс) страхування автоцивільної відповідальності);

учасники аварії мають схожу думку з приводу дорожньої аварії, а також щодо всіх її аспектів*.

*В останньому пункті є застереження. Якщо хоча б у одного з учасників ДТП є система ЕРА-ГЛОНАСС, європротокол можна оформляти навіть при розбіжностях.

Якщо всі ці умови дотримані, то водіям дозволяється залишити місце дорожньо-транспортної пригоди, не викликаючи співробітників поліції, самостійно заповнивши при цьому відповідні повідомлення за правилами обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності.

– Побоювання автолюбителів у відмові виплат по ОСАГО

Європротокол стає в моді

Цілком обґрунтоване. Якщо документи будуть оформлені неправильно, у потерпілої сторони з’являться серйозні передумови до неотримання грошової виплати. Ну, а оскільки ДТП – це завжди стрес для будь-якого, навіть самого стійкого людини, помилитися може кожен. Вирішується проблема досить просто: необхідно завантажити програму «ДТП. Європротокол» для смартфона. Зареєструватися в ній і в разі НС звернутися до електронного помічника. Головне, щоб смартфон не розрядився. Подробиці про те, як користуватися програмою, читайте тут:

Як оформляти аварію за європротоколом через мобільний додаток

Справа в тому, що програма не дасть допустити помилку (принаймні, в цьому впевнені її творці). При неправильному введенні даних на наступний крок ви не перейдете.

– Несумлінність страховиків при виплатах по ОСАГО

Європротокол стає в моді

На жаль, проблема поки не вирішена повністю, але вирішується, адже за європротоколом майбутнє і він міцно увійде в життя автомобілістів вже в найближчі роки. А якщо страхові будуть обманювати своїх клієнтів, механізм не зможе запрацювати ефективно і буде марним тягарем.

Дивіться також: Нові поправки в Закон «Про ОСАЦВ»: винуватці ДТП зможуть розраховувати на виплату

І нарешті, ще одна проблема – невеликий розмір збитку при оформленні ДТП по європротоколу без спеціальних технічних засобів.

До речі, як сказано на сайті ГИБДД, «В структурі офіційного сайту Державтоінспекції МВС Росії у допомогу зацікавленим особам діє спеціальний інформаційно-довідковий ресурс «Правила оформлення ДТП». Він містить алгоритм дій водіїв транспортних засобів, що потрапили у дорожню аварію».