Є максимальна швидкість на спідометрі дійсно максимальною швидкістю автомобіля?

690

Правдива максимальна швидкість на спідометрі автомобіля?

Ви коли-небудь розганяється до максимальної швидкості, зазначеної на спідометрі вашої машини? Більшість автолюбителів, звичайно, не робили цього. І в першу чергу не з-за того, що в більшості випадків максималка, зазначена на спідометрі, явно виходить за рамки максимально можливої встановленої швидкості руху в країні.

Дивіться також: Tesla Model S P100D розганяється швидше, ніж сили тяжіння

Найчастіше люди не перевіряють на що здатний їх автомобіль, відчуваючи страх перед великою швидкістю. Але незалежно від того, знайомі ви з максимальної швидкості вашого авто, чи замислювалися ви коли-небудь, достовірна чи максималка швидкості зазначена на спідометрі вашої машини?

Насправді максимальна швидкість, зазначена на спідометрі конкретного автомобіля, може не відповідати його реально можливої максимальної швидкості. Особливо якщо ця модель авто випускається з декількома двигунами, різного об’єму і потужності.

В якості прикладу давайте візьмемо BMW 3-серії в кузові E46 (звичайні версії – не М-серії), яка випускалася від чотирициліндрових двигунів об’ємом 1,8 літра до 3,0-літрового 6-ти циліндрових моторів, які, як правило, встановлювалися в дорогі версії “трійки”.

Є максимальна швидкість на спідометрі дійсно максимальною швидкістю автомобіля?

Всі ці моделі 3-ї серії мають однаковий спідометр з максимальною швидкістю 240 км/год. Але це не означає, що всі версії 3-серії BMW E46 можуть розігнатися до 240 км/ч.

Зазвичай цієї швидкості досягають моделі з трилітровим мотором. В американській версії максимальна швидкість вказана миль і становить 140 миль в годину. До речі, топова версія BMW 330xi в кузові Е46 могла розганятися до 247 км/год, що як бачите перевищує максимальну позначку 240 км/год або позначку 150 миль на годину (247 км/ч = 154 миль/год).

Таким чином на прикладі цієї моделі BMW ми можемо сказати, що так, максимальна швидкість на спідометрі дійсно може не відповідати дійсності як меншу сторону (що частіше), так і в більшу сторону.

Є максимальна швидкість на спідометрі дійсно максимальною швидкістю автомобіля?

До речі, як BMW роблять багато автовиробників. Особливо якщо мова йде про моделі з різними за потужністю двигунами. У результаті навіть сама малопотужна модель отримує, як правило, точно такий же спідометр, який встановлений у самої потужної версії одного модельного ряду.

Але для чого автовиробники, по суті, обдурюють автовласників?

В першу чергу це зроблено для економії в процесі виробництва автомобілів. Адже погодьтеся виробляти під кожну версію моделі свій спідометр накладно.

У другу чергу виробник хоче дати власникові більш приємне відчуття, що автомобіль може досягти такої швидкості. І не важливо перевірить власник авто цей факт чи ні. Адже навіть, якщо власник машини і дізнається, що машина не може досягти максималки, не багато будуть засмучені, оскільки ми не їздимо кожен день на такій величезній швидкості.

До речі, максимальна швидкість у BMW 318i E46 значно нижче, ніж 240 км / год:

Є максимальна швидкість на спідометрі дійсно максимальною швидкістю автомобіля?

Перед вами цікавий факт реального випробування автомобіля на стенді! Причому вище можете бачити результати вимірів BMW 318i, яка була налаштована в країні виробника на максимальну потужність при використанні визначеного бензину.

Тобто машина зазнала програмний чіп-тюнінг без негативного впливу на двигун, в результаті якого машина отримала більше потужності при роботі на будь-якому бензині.

В результаті, виходячи з цих даних виходить, що BMW 318i E46 з заводськими налаштуваннями має більш скромні швидкісні характеристики.

Є максимальна швидкість на спідометрі дійсно максимальною швидкістю автомобіля?

Так що однозначно можна сказати, що багато автовиробників вказують на спідометрі найчастіше не правдиву інформацію про максимальної швидкості. Ось основні причини цього:

  • Маркетингові цілі, тому що вони знають, що деякі люди вірять, що максимальна швидкість на спідометрі говорить вам, наскільки швидкий ваш автомобіль.
  • Максимальна швидкість, на їх думку, повинна вказуватися та, якої може досягти їх топова версія в модельному ряду.
  • Автовиробник знає, що не багато автовласників автомобілів зможе перевірити автомобіль розженеться до максималки. Найчастіше швидкості, які найбільш ймовірно будуть часто використовуватися водієм, знаходяться набагато нижче на спідометрі. Ось саме в цьому секторі приладу споживачі звертають увагу на швидкості.

Ось два приклади відео розгону Тойота Камрі V50 з 2,5-літровим і 3,5-літровим шестициліндровим двигуном. Зверніть увагу, що у двох автомобілів однаковий спідометр з максимальною швидкістю 240 км/ч. Правда звертаємо увагу, що так було в автомобілях Тойота не завжди.

Розгін з 0 до 213 км/год Тойота Камрі 3,5 літра (кузов v50)

Розгін нової Камрі 2,5 літра (кузов v50)