Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?

301

Вчимося читати оголошення про продаж автомобілів між рядків.

Кожен, хто переглядає приватні оголошення про продаж вживаних автомобілів на популярних веб-сайтах в Мережі, напевно знає такі фрази, як: авто не аварійний, пробіг не скручений, оригінал ПТС, взимку не експлуатувався, вчасне ТО і т. д. Але все це слова. Не треба вірити кожному опису автомобіля, виставленого на продаж. Дуже часто продавці, створюючи опис до оголошення, закладають у нього різний зміст. Але як серед тисяч оголошень вибрати автомобіль, що стоїть? Як дізнатися, перед тим як відправитися на огляд, що власник автомобіля, розповівши про автомобілі в оголошенні, написав правду і не приховав якийсь негатив?

Для цього необхідно навчитися читати між рядків оголошення, включивши здоровий глузд і мізки. Уміння читати приватні оголошення про продаж автомобілів на вторинному ринку дозволить вам заощадити немало часу при виїзді для огляду автомобілів. На жаль, дуже часто, приїжджаючи на огляд машини, ми розчаровуємося.

Сьогодні покупка уживаного автомобіля стала набагато простіше, ніж, скажімо, 20 років тому. Ринок уживаних автомобілів в нашій країні за останні 10 років істотно виріс (виросла його ємність і кількість пропозицій). Сьогодні кожен з нас може взяти свій смартфон і шукати старі автомобілі прямо на екрані телефону, не виходячи з дому, розглядаючи пропозиції автовласників.

Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?Але ще зовсім недавно для того, щоб знайти автомобіль, люди були змушені купувати різні газети приватних оголошень і шукати пропозиції про продаж авто в них. Був ще варіант відправитися на авторинок, де можна було також підібрати собі відповідну машину.

У наші дні все змінилося. Інтернет практично вбив ринок приватних оголошень у газетах. Також впала популярність авторинків.

Дивіться також: Ось чому ви повинні припинити переплачувати за автомобіль при покупці

Отже, що ми робимо сьогодні, коли хочемо зайнятися пошуком уживаного авто? Ну, звичайно, шукаємо оголошення про продаж в Інтернеті за допомогою комп’ютера, планшета або смартфона. Далі, побачивши автомобіль зацікавив нас, ми починаємо уважно вивчати його.

В першу чергу ми беремося розглядати фотографії, ігноруючи опис оголошення. А ось це вже перша помилка. Порадимо вам спочатку звертати увагу не на фото. Так ви заощадите час пошуку, так як не будете відволікатися на знімки. Зосередьте свою увагу на описі оголошення, кількості переглядів, датою публікації/оновлення оголошення, рік випуску, пробігу і т. п.

Увага до деталей оголошення і особливо до пробігу

Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?

Всього кілька хвилин перегляду пропозицій про продаж найпопулярніших вживаних автомобілів, таких як Лада Гранта, Лада Веста, Лада Нива, Hyundai Solaris, Kia Rio, Hyundai Creta, Renault Duster, Toyota Camry та інші, здивує вас. У більшості описів до машин ви дізнаєтеся, що їх власники були акуратними, в салоні не курили, автомобілі не бували в ДТП (безаварійні авто), з невеликим пробігом, з бережний експлуатацією. Також ви дізнаєтеся, що на багатьох автомобілях не їздили взимку і, що ще більш дивно, більшість з них зберігалися на закритому паркінгу або в теплому гаражі. В результаті у вас складеться враження, що майже всі автомобілі на ринку в ідеальному технічному стані.

Недосвідчені покупці можуть навіть подумати, що чутки про те, що на авторинку продається багато убитих в мотлох автомобілів, – чистої води міф, який поширюють люди, що допомагають підбирати на вторинному ринку б/у автомобілі. Але на ділі, звичайно ж, буквально все навпаки. Дійсно, більшість автомобілів, які так красиво розписують в оголошеннях автовласники, які перебувають далеко не в найкращому стані. Так що пам’ятайте: ми не в казці, і придбати дійсно гідний хороший варіант на авторинку не так-то й легко.

Ось приклад. Подивіться на річні або дворічні автомобілі на вторинному ринку. Зверніть увагу на їх пробіги. Найчастіше ви будете бачити в середньому 30-40 тис. км відповідно. Помножте цей пробіг на 5, 7 і 10 років. У підсумку ви зрозумієте, що десятирічні авто повинні мати пробіг в середньому 350 тис. км

Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?

В реальності ж пропонуємо вам переглянути оголошення про продаж автомобілів 2009 року. Найчастіше ви будете бачити набагато менші пробіги. Вас це не дивує? Найцікавіше, що якщо ви поставите собі за мету знайти десятирічний автомобіль з пробігом 250 тис. км, ви не зустрінете багато пропозицій. Більшість автомобілів з пробігом менше 200 тис. км.

Дивіться також: Які автомобілі вже ніколи не втратять у ціні

Так, звичайно, на ринку є автомобілі, які насправді проїхали за десять років менше 200 000 км. Але, повірте, це масове явище. Особливо якщо мова йде про звичайних недорогих автомобілях.

Так що не дозволяйте себе обдурити вже на етапі вивчення тексту оголошення. Порахуйте, скільки в середньому проїжджав щорічно автомобіль. Цілком можливо, розділивши пробіг на вік, ви зрозумієте, що до чого. Хоча сьогодні нікого не здивуєш скрученим пробігом автомобіля. Всі ми знаємо, що це масове явище на ринку. Але кожен з нас завжди переконує себе при купівлі автомобіля, що саме його машина попалася з оригінальним пробігом. Однак найчастіше це не так. Особливо коли ви купуєте автомобіль, який змінив не одного власника. У цьому випадку піди розберися, який господар скручував пробіг. Адже останній власник може і не знати, що раніше у машини коректувався одометр.

Порівнюйте привабливі пропозиції з іншими автомобілями на ринку

Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?

Якщо ми знаходимо автомобіль, який нам подобається і відповідає нашим уподобанням (двигун, рік випуску, тип кузова тощо), варто для початку перевірити, хто продає його: дилер, автосалон, перекупник або реальний власник.

Іноді серед представлених автомобілів ми знаходимо той, який нам підходить по параметрам, по опису, ціною, і зустрічаємося з продавцем для огляду авто, перебуває виключно в ідеальному зовнішньому стані (кузов автомобіля горить і блищить, має невеликий привабливий пробіг, чистий, майже новий салон). І ціна цього автомобіля нас вабить, так як аналогічні машини в набагато гіршому стані коштують дорожче. Цей момент вас має насторожити ще на етапі розгляду оголошення на сайті.

Дивіться також: Реальні пробіги автомобілів на вторинному ринку

Зазвичай фото відразу видають зовнішнє стану автомобіля. Повірте, чудеса на авторинку трапляються так рідко, що простіше виграти в лотерею «Русское лото», ніж купити авто з маленьким пробігом, в ідеальному технічному стані, з майже новим зовнішнім виглядом, нижче, ніж середня вартість аналогічних автомобілів. Якщо ви знайшли такий підозрілий автомобіль, то є підстави сумніватися в достовірності опису машини в оголошенні.

Що означає «безаварійний автомобіль»?

Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?

За визначенням, дорожньо-транспортна пригода – це подія, в якому беруть участь автомобіль і людина. Часто в результаті ДТП страждають люди. Невеликі вм’ятини, подряпини і інші пошкодження кузова, пов’язані із зіткненням не з транспортними засобами і не з пішоходами, які не класифікуються продавцями як ДТП. Зазвичай якщо кузов машини ушкоджувався не в результаті класичної аварії, багато продавці пишуть в оголошенні, що машина безаварійна. Але, як бачите, це не означає, що авто не було пошкоджено.

Дивіться також: Які автомобілі вже ніколи не втратять у ціні

А якщо в процесі огляду машини ви побачите нерівномірні зазори кузовних деталей, а також за допомогою товщиноміра встановіть, що деякі частини кузова фарбувалися, це не дозволить вам викрити продавця у брехні, так як кузовні роботи могли проводитися і без ДТП.

Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?

Але, в принципі, вас не повинен лякати автомобіль, який не потрапляв в аварію, але фарбувався. Принаймні, подібні ремонтні роботи по кузову не впливають на безпеку транспортного засобу, чого не скажеш про ремонтних відновлювальних роботах після цього ДТП, де кузов автомобіля міг бути серйозно пошкоджений.

Тим не менш пам’ятайте, що порядний продавець, якому нічого приховувати від вас, ПОВИНЕН повідомити вам ще до огляду, який ремонт був проведений з машиною. Тому щоб вам було спокійніше і менше ризиків, намагайтеся не зв’язуватися з автомобілями, у яких було більше 1 власника. Правда, звичайно, знайти такий варіант не дуже-то й легко. Але завдяки цьому вам буде легше отримати інформацію про історію автомобіля.

Перекупки автомобілів не завжди обманює

Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?

Всупереч негативних асоціацій, пов’язаних зі словом «перекуп», покупка машини у посередника не завжди є чимось небезпечним і небажаним. Тут, як і скрізь в нашій життя, продавець продавцеві ворожнечу. Всі різні. Все залежить від рівня перекупника. Якщо для нього його ім’я на авторинку щось означає, то він не буде вас обманювати, оскільки для нього сарафанне радіо – найкраща реклама на ринку.

Людина, яка професійно займається купівлею автомобілів для подальшого їх перепродажу, не може спочатку бути визнаний як небажаний продавець. Адже зазвичай ті, хто дорожить своєю репутацією і своїм бізнесом, не будуть купувати для перепродажу погані і сумнівні автомобілі. І нас не повинно лякати, що машина була в руках професійного перекупника кілька днів.

Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?

Адже дуже часто нормальним перекупам здають хороші автомобілі. У цьому випадку перекупник, якщо автомобіль не вимагає якихось ремонтних робіт, відразу ж з націнкою виставляє його на продаж. Так що якщо зважитеся зв’язатися з перекупниками, звертайте увагу на дату покупки перекупом автомобіля. Якщо він був куплений буквально на днях, то, з великою часткою ймовірності, посередник ще не встиг зробити що-то з автомобілем.

Так у вас більше шансів, що ви купите автомобіль в тому стані, в якому його придбав перекуп. Не забувайте про відгуки в Мережі про перекупників. Серед них ви знайдете списки шахраїв і шахраїв, так і порядних перекупників, які своїм ставленням до людей заробили собі хорошу репутацію.

Але пам’ятайте, що в будь-якому середовищі завжди є паршива вівця. Так що не втрачайте пильність. Пам’ятайте, що торгівля автомобілями – прибутковий бізнес, який завжди привертає до себе чимало Остапів Бендерів. Особливо обережно ставитеся до автомобілів, ввезених з інших країн. Зараз цей вид бізнесу став вже невигідний. Високі митні ставки, утилізаційний збір, євростандарт і кнопка ГЛОНАСС роблять бізнес по перегону автомобілів безглуздим.

Але тим не менш перегонники все одно час від часу привозять з-за кордону автомобілі на продаж. Звідки тоді прибуток? Звичайно ж, прибуток є тоді, коли йдеться про обман покупців. Наприклад, щоб отримати хоч якийсь прибуток, перегонники повинні як можна дешевше придбати де-небудь в Японії, Прибалтиці чи Європі битий автомобіль. Далі авто приганяють в Росію, відновлюється і продається як не бите. Ось звідки утворюється нечесна прибуток. Так що не Порадимо вам купувати пригнані в Росії автомобілі. Вже дуже великий ризик купити вбитий/битий автомобіль. Також є ризик купити авто, числиться в розшуку в Інтерполі.

Ідеальний старий автомобіль – натяк, що зв’язуватися з ним не потрібно

Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?

Якщо після початкової вибірки ви зупинилися на оголошеннях, які вас зацікавили, настав час визначитися, кому телефонувати і які автомобілі розглядати для огляду і подальшої покупки. На жаль, дуже часто вибірка може бути дуже великий, що не дозволить вам оглянути кожне авто. Але як вибрати те, що потрібно?

Для початку Порадимо вам відкинути ті автомобілі, які привабливі для вас за всіма параметрами: ідеальний стан, низька ціна, пробіг, чистий салон і т. п. Набагато безпечніше зацікавитися пропозиціями, в яких описані несправності, проведені ремонтні роботи, які потрібні поліпшення або ТЕ, список замінених деталей.

Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?

Також варто звернути увагу на оголошення, в яких продавець гарантує справжність пробігу за рахунок надання усіх документів дилера про планове проходження технічного обслуговування (історія авто у дилера).

Правда, найчастіше такі автомобілі продають самі дилери, купуючи їх у власників, які обмінюють їх на нові моделі за програмою Трейд-ін. Але майте на увазі: націнка дилера на старий автомобіль буде немаленькою. У підсумку дилерську авто коштуватиме значно вище, ніж на ринку.

Також це не факт, що ви придбаєте авто в ідеальному стані. Повірте, в нашій країні не раз були випадки, коли дилерів викривали у продажу автомотлоху. Так що пам’ятайте: довіряй, але перевіряй. І немає нічого такого, якщо до дилера ви привезете свого автоспециалиста для перевірки автомобіля.

Висновок

Який автомобіль вибрати: як читати оголошення про продаж?

У лабіринті рекламних оголошень вельми непросто знайти привабливу пропозицію. Додаткова складність полягає в тому, що покупка автомобіля часто пов’язана з емоціями. Ось чому варто зробити свій вибір, тільки обов’язково поПорадившись з кимось, хто знає, як перевірити машину на ходу, і має досвід управління різними автомобілями (якого автомобілем не здивуєш), і запросити друга/знайомого механіка, який огляне машину за вас.

Дивіться також: Ось як за допомогою мобільного додатку можна визначити, чи скручений пробіг автомобіля

Давайте також пам’ятати, що якщо продавець відредагував фотографії (у тому числі отфотошопил), він може бути нечесним щодо решти частини автомобіля. Будьте пильні, і вдалої вам покупки автомобіля на ринку!