Якщо вертоліт зависне в повітрі, виявиться він через 12 годин на іншому кінці Землі?

257

Чудеса фізики у нашому житті.

Ми живемо в дивовижному світі, в якому бувають дивні ілюзії, підривають наш мозок. Зокрема, це стосується фізики, яка може здивувати будь-кого. Особливо тих, для кого в школі вона не становила інтересу. А даремно. Ця наука зберігає в собі безліч цікавих таємниць світобудови. Наприклад, всі ми знаємо, що наша планета здійснює обертання навколо власної осі. Як ви думаєте, чи може вертоліт, піднявшись у повітря і зависнувши на одній висоті, опинитися на іншому кінці планети через десяток годин?

Якщо ви не знаєте фізику, то ви можете дати на це питання неправильну відповідь, подумавши помилково, що подібне можливо. Але ця відповідь, очевидно, буде невірним. Справа в тому, що згідно законам фізики вертоліт, злітаючий вертикально вгору, все ще знаходиться на поверхні Землі. В результаті вертоліт, зависнувши в одній точці в небі, буде рухатися в бік з тією же швидкістю, з якої буде обертатися Земля.

Тому неможливо здійснити навколосвітню подорож, піднявшись над поверхнею Землі і зависнувши на одному місці. У тому числі ви не зможете це зробити, якщо теоретично припустити, що ви могли б підстрибнути і зависнути на одному місці. На жаль, в цьому випадку ви не опинитеся через 12 годин на іншому кінці планети. На жаль, закони фізики це забороняють.

Якщо вертоліт зависне в повітрі, виявиться він через 12 годин на іншому кінці Землі?

Навіть літаки, які літають на великій висоті, практично прив’язані до Землі гравітаційним полем нашої планети. Саме гравітація Землі не дозволяє літаючим транспортним засобам зависнути в небі на одному місці. От якби гравітація не впливала на ширяючий в повітрі вертоліт, то тоді він би зміг, зависнувши на одному місці, опинитись через десяток годин в іншому місці планети. Але ми знаємо, що ні вертольотів, ні літакам це неможливо. Щоб зменшити вплив гравітації нашої планети, необхідно вилетіти в космос, що не дозволяє конструкція звичайних літальних транспортних засобів.

Якщо вертоліт зависне в повітрі, виявиться він через 12 годин на іншому кінці Землі?

Наприклад, в поїзді, якщо ми підстрибнемо у вагоні, то, незважаючи на те, що вагон рухається, приземлимося в тому ж місці, звідки робили стрибок. Тобто, незважаючи на те що ми, підстрибнувши, опинилися в повітрі, ми рухаємося по інерції разом з поїздом з тією ж швидкістю. Ось чому ми не змінимо своє положення, коли підстрибнемо в поїзді.

Якщо ви сидите в автобусі і раптом він різко гальмує, ви інстинктивно нахиляєтеся вперед, по суті, продовжуючи за інерцією рух з тією ж швидкістю, з якою автобус їхав до гальмування.

Так що вертоліт, зависнувши в повітрі на одному місці, не зможе опинитися через 12 годин на іншому кінці планети.

Але якби вертоліт опинився в космосі, він міг би частково реалізувати подібний сценарій, опинившись в іншому місці, використовуючи природне обертання Землі.