Якщо приймуть цю ініціативу, телефон за кермом в руки не візьмеш

243

У Держдумі почали обговорювати ще один п’ятитисячний штраф для автомобілістів

Пункт 2.7 Правил дорожнього руху в передостанньому абзаці свідчить, що водієві забороняється «користуватися під час руху телефоном, не обладнаним технічним пристроєм, що дозволяє вести переговори без використання рук».

За порушення цього правила безпечної поведінки за кермом, також в Кодексі про адміністративні правопорушення, прописана і відповідальність, яка відповідно до Статті 12.36.1. «Порушення правил користування телефоном водієм транспортного засобу» відповідає 1.500 рублів.

Сьогодні стало відомо, що, як вважають у Держдумі, цього покарання мало – водії, не турбуючись за наслідки, користуються своїми гаджетами прямо під час руху. І справді, нерідко на дорогах можна побачити, як водії лазять по телефону в пошуку найкоротшого маршруту, пишуть один одному СМСки, дзвонять і взагалі повністю занурені у віртуальний світ, а не зосереджені на дорозі.

Першому заступнику голови комітету Держдуми з держбудівництва та законодавству В’ячеславу Лысакову це здається дивним, і він заявив про опрацювання подібної ініціативи, при цьому зазначивши, що мови про внесення конкретного законопроекту поки не йде. Але ми-то знаємо, куди ведуть подібні ініціативи, так і чималенький штраф (для бюджету – саме те!), ще й безпеку покращиться (впевнені, дійсно зросте)… загалом, швидше за все, рано чи пізно піднімуть штраф у три рази.

Якщо приймуть цю ініціативу, телефон за кермом в руки не візьмеш

Але цікаво тут інше: крім збільшення адміністративного штрафу за смартфон в руках водія пропонується штрафувати за використання за кермом будь-яких гаджетів.

«Я штрафи за розмови по телефону максимально збільшив до 5 тис. рублів. І не тільки за розмови, а за будь-які дії з будь-яким гаджетом. За це треба карати, це небезпечно», – передає ТАСС слова Лисакова, сказані ним на прес-конференції.

Водія ніщо не повинно відволікати від керування автомобілем, підкреслює заступник голови, і ми з цим вкрай солідарні:

«Навіть коли розмовляєш по гучномовному зв’язку, що включається тунельне свідомість. Нічого не бачиш, не чуєш, тільки рефлекторно реагуєш на зміну дорожньої обстановки».

Це не домисли депутата, а дійсний факт, доведений вченими різних країн. Тому, шановні читачі-водії, не заПоради збереження грошових коштів, а заПоради безпеки відкладіть пристрою в дальній кут свого автомобіля, а ще краще поставте в «Авіарежім» або режим «Не турбувати» і дивіться на дорогу, а не по боках. Звичайно, Правила не забороняють вам спілкуватися через гарнітуру, але, як бачите, це теж відволікає.

Чи штрафують за розмову по телефону за кермом камери фото – і відеофіксації?

Якщо приймуть цю ініціативу, телефон за кермом в руки не візьмеш

Ні, за це порушення може оштрафувати тільки інспектор, коли самостійно помітив факт порушення.

50% знижка на штраф за статтею «Порушення правил користування телефоном водієм транспортного засобу» поширюється?

Якщо приймуть цю ініціативу, телефон за кермом в руки не візьмеш

Так, штраф можна сплатити у два рази нижче.