Які запчастини для автомобілів раптом стали моторошним дефіцитом

23

За певними категоріями товарів зниження становить 15-20%. Як підрахували фахівці маркетплейсу autodoc.ru, в січні 2021-го для конкретного автомобіля було представлено близько 50 брендів гальмівних колодок, а зараз на складах постачальників їх менше 40.

Помітне падіння і з поставками масляних фільтрів: з 100 марок залишилося близько 70. У сегменті свічок запалювання з 25 брендів вибір для тієї чи іншої моделі скоротився до 20.

Цю ситуацію експерти пояснюють логістичними труднощами, подорожчанням матеріалів, коливанням валютних курсів, дефіцитом мікрочіпів, а також непередбачуваністю попиту з боку покупців автокомпонентів.

За прогнозами експертів, найближчим часом скорочення асортименту запчастин продовжиться. Особливо-серед електронних компонентів. Так, в росії вже відчувається нестача систем запалювання, генераторів і ряду датчиків.

І ще одне цікаве спостереження. Років 10 тому гальмівні диски купували багато рідше: зношуються вони довго, а ось деформуються — часто. Одна калюжа, і ласкаво просимо. Раніше після цієї неприємності їхали до токаря, а сьогодні — виключно в магазин. Що ж змінилося в умах і звичках? подробиці з’ясував портал “автовзгляд”.