Які автомобілі можна придбати в Росії з заводським ГБО

218

Автомобілі на метані з заводу: каталог

Володимир Путін вже кілька років поспіль піднімає тему перекладу автомобілів в Росії на газомоторное паливо, при цьому підкреслюючи, що перехід саме на скраплений газ для Росії підходить краще, ніж впровадження у нас настільки популярних на Заході електромобілів. І якщо році в 2017 автомобілісти не дуже розуміли, навіщо їм переходити на битопливную схему, якщо бензин коштує не дуже дорого, то в сьогоднішніх реаліях з цінниками, повзе в бік 50 рублів за літр АІ-95, питання відпадають самі собою навіть у найзапекліших скептиків.

Плюсів від використання природного газу як палива для двигунів, дійсно, дуже багато. Це і величезні поклади в нашій країні, і більш дешевий метод видобутку, порівняно з бензином або діз. паливом, і екологічність… не кажучи вже про те, що газ водії (в армії або інших відомствах і структурах) не зіллють з бака, як бензин або солярку. А це в масштабі країни значні цифри.

Ціни на метан коливаються від 15 до 17 рублів, пропан трохи дорожче – 22-24 рубля

Втім, обговорення планів на майбутнє – це лірика. Гарні слова, не більше того. Але як йдуть справи з виробництвом автомобілів, обладнаних для роботи на газі і на бензині прямо від автовиробника? Чи є такі моделі у продажу? І якщо є, то наскільки вони коштують дорожче своїх бензинових аналогів? Питання аж ніяк не пусте! Адже якщо на самому верху люди планують переклад ГБО якщо не всіх, то багатьох цивільних автомобілів, у тому числі міністерських та інших відомчих машин, то має почати реалізовуватися план такого переходу. Повинні бути моделі ВАЗ та інших виробників, які працюють за битопливной схемою.

Ну а поки ті водії, які розуміють плюси використання газу, самі є ініціаторами відвідування сертифікованого СТО, на якому їм встановлюють вітчизняне чи закордонне обладнання.

Які автомобілі можна офіційно купити з обладнанням ГБО з заводу в Росії?

Які автомобілі можна придбати в Росії з заводським ГБО

Давайте подивимося на автомобілі, які з заводу можна придбати з обладнанням для роботи на газі. Список поки не дуже великий, але такі моделі дійсно є.

Перш ніж ви подивіться добірку автомашин, варто відзначити переваги купівлі автомобіля з газобалонним обладнанням заводу: як правило, воно впроваджується в багажник більш продумано, при цьому яка-ніяка запаска-«докатка» від заводу зазвичай також кладеться в багажне відділення. Правда, не завжди і не у всіх, але тим не менш.

АвтоВАЗ

Лада досить давно експериментує з декількома типами палива, можна сказати, що експерименти з впровадження заводського газового обладнання на заводі проводилися з 90-х років. Наприклад, трохи більше 10 років тому волзький автовиробник показав модель Lada Priora CNG, що працює, в тому числі, і на метані. У серію модель не пішла – не було інтересу у покупців.

Lada Vesta CNG

Які автомобілі можна придбати в Росії з заводським ГБО

www.lada.ru/cars/vesta/cng/prices.html

Лада пропонує чотири модифікації моделі Vesta, обладнаних системою зберігання і подачі газового палива. Всі версії мають 1.6-літровим двигуном і обладнуються п’ятиступінчастою механічною коробкою перемикання передач.

Хотілося б розповісти про офіційний витрата газу і динамічні характеристики, але тут виникає така проблема:

Які автомобілі можна придбати в Росії з заводським ГБО

Немає цих даних навіть на сайті Лада. Соромляться? Дивні люди…

Зате об’єм газового балона відомий: 90 літрів. Також з тест-драйву «За кермом» ясно, що в автомобілі присутня повноцінна запаска. Подробиці тут: Битопливная Лада Веста — тест-драйв ЗР

Які автомобілі можна придбати в Росії з заводським ГБО

Вартість: від 654 900 рублів

Lada Largus CNG

Які автомобілі можна придбати в Росії з заводським ГБО

Двохпаливні модифікація Lada Largus також скоро з’явиться на ринку. Про це стало відомо буквально вчора з повідомлення на офіційній сторінці Lada.ru:

«LADA розширює лінійку двухтопливных автомобілів і являє LADA Largus CNG – практичний універсал, який може працювати як на бензині, так і на природному газі метані. Газобалонне обладнання встановлюється на легкі комерційні та 5-місцеві пасажирські версії сімейства LADA Largus: фургон, 5-місний універсал і версію LADA Largus Cross. Використання метану дозволяє у три рази скоротити витрати на паливо, підвищує ресурс мотора і екологічність автомобіля».

Для того щоб не зменшувати корисний об’єм, газовий балон розташований не зовсім стандартно – за перегородкою, що відокремлює кабіну від кузова.

LADA Largus CNG оснащуються 16-клапанним двигуном LADA об’ємом 1,6 л і механічною коробкою перемикання передач. Природний газ закачується в балон об’ємом 90 л, розрахований на 22 кубометри стисненого метану. При цьому збережено штатний 50-літровий бензобак. При повній заправці LADA Largus CNG володіє запасом ходу понад 1 000 км.

Вартість: від 753 900 рублів (ціна з урахуванням субсидії за держпрограмою Ecogas)

ГАЗ

Другий вітчизняний виробник, давно подружившийся з темою газу. Оскільки мова йде про невеликому автобусі/вантажівочці, установка балонів здійснюється простіше і «безболісніше», ніж на легковиках.

ГАЗель NEXT

Які автомобілі можна придбати в Росії з заводським ГБО

Модель відрізняється можливістю установки двох варіантів газового обладнання: LPG (пропан) і CNG (природний газ – метан).

Варіант LPG: бітоплівний чотирициліндровий чотиритактний двигун Evotech (модернізований двигун УМЗ-4216) об’ємом 2.7 літра, потужністю 104 л. с. при роботі на газі і 106 л. с. при спалюванні тПорадиційного бензинового палива. Максимальний крутний момент при роботі на бензині – 220,5 Нм, при роботі на газі – 219 Нм.

Ємність балона 100 літрів (заправний обсяг становить 80 літрів).

Витрата палива складає: при русі з постійною швидкістю 60 км/год – 9,8 л/100 км на бензині і 11,8 л/100 км на газі; при русі з постійною швидкістю 80 км/год – 12,1 л/100 км на бензині і 14,5 л/100 км на газі.

Вартість

Які автомобілі можна придбати в Росії з заводським ГБО

Бортовий автомобіль: від 1 165 000 рублів

Які автомобілі можна придбати в Росії з заводським ГБО

Автобуси: від 1 635 000 рублів

Volkswagen (Caddy)

Які автомобілі можна придбати в Росії з заводським ГБО

Колись Volkswagen був представлений лінійкою з декількох моделей із заводським ГБО. У неї входив Passat, Caddy. Тепер, по всій видимості, залишився тільки «каблучок» Caddy. У нього на борту 26 кг КПГ для Caddy зі стандартною базою або 37 кг для Caddy Maxi, при цьому доступно 55 літрів бензину.

Газові балони в новому Caddy TGI розташовані під підлогою, що дуже зручно: вантажний відсік залишається недоторканим. Але не відірветься нічого від днища на зимових вулицях міст? Начебто, не відривалося.

На одному баку машинка може проїхати до 1 тис. км за межами міста.