Як вибрати металеві сходи

10-11-2021

Прекрасним вибором для котеджу або іншого багатоповерхового будинку стануть сходи з металу. Даний тип споруд має відмінну міцність і довговічність. Виробляють відмінні металеві сходи під ключ в компанії Sensey-Dnepr при цьому відрізняються вони не тільки зовнішньою привабливістю, але і високою якістю. Звертайтеся за посиланням металлическая лестница та обирайте, згідно за вподобаннями та дизайном приміщення. Метал за своїми особливостями дозволяє створити сходи будь-якого розміру і форми. Це дозволяє в свою чергу здійснити цікаві дизайнерські задумки.

Переваги залізних сходів

Металеві сходи використовуються для підйому на другий поверх найчастіше. Лідерську позицію такі конструкції займають завдяки ряду переваг.

Таких як:

☑ надійність, за яку і вибирають такі сходи. Вони здатні витримувати великі навантаження, практично не схильні до деформацій.

☑ різні форми і стилі. Завдяки обробці металу можливо створити різні цікаві форми і гнуті елементи. Завдяки цьому можна створити сходи оригінальної форми, прикрашену цікавим візерунком.

☑ економічно доступні матеріали. Необхідні елементи для створення залізних сходів широко доступні у продажу. Крім того можна використовувати залишилися матеріали від інших будівництв або ремонтів.

☑ стійкість до зносу. Поверхня залізних сходів складно подряпати і затерти (при нормальній експлуатації).

☑ стійкість до вологи. Незважаючи на те, що метал може піддаватися іржі і корозії при належній обробці сходи буде стійка до вологи.

☑ довгий термін експлуатації.

Недоліки металевих сходів

Мінуси таких сходів можуть виникати при використанні неправильних матеріалів і неправильній установці. Найчастіше корозія є головним фактором деформації металевих сходів. Спеціально для захисту і поліпшення зовнішнього вигляду сходів використовуються барвники або інші облицювальні матеріали.

З чого роблять такі сходи?

Для створення таких сходів використовують різні матеріали і особливі сплави.

☑ залізні сходи. Є найпопулярнішим видом. Це обумовлено низькою ціною і високою міцністю матеріалу. До мінусів відноситься нестійкість до іржі.

☑ чавунні сходи. Такі конструкції мають більшу вагу, але і більш міцні. Спеціальна обробка застосовується для поліпшення зовнішнього вигляду сходів.

☑ сходи з нержавійки. Є найкращим варіантом. Нержавійка дуже легка, комфортна для обробки, не корозується. Саме даний матеріал найчастіше використовується для сучасних сходів.

Вибір конструкції металевих сходів залежить від планування будинку. Краще починати планувати сходи не тоді, коли будинок вже побудований, а при проектуванні самого будинку. Тоді не доведеться прилаштовувати сходи в уже готовий інтер’єр. При виборі конструкції металевих сходів потрібно враховувати ряд особливостей.

У всіх сходів є три основні частини:

  • ступені
  • несуча частина (це можуть бути косоури або тятиви)
  • огорожі та перила.

Металеві сходи дуже різноманітні. Можна зустріти вигнуті, гвинтові, маршові, еліпсоподібні сходи з різними варіантами обробки – дерево, ковані елементи, скло – видима простота при красі конструкції. При всьому різноманітті металевих сходів виділимо три типи по несучих конструкцій.

Конструкції металевих сходів

Металеві сходи на тятивах вважаються найстійкішими конструкціями. Сходинки таких сходів спираються на похилі балки, закріплюючись в їх пазах.

Сходи на металевому косоурі-добротні і надійні сходи. До несучого елементу-косоуру-кріпляться ступені. Сходинки можуть спиратися на один центральний косоур або на два косоура. Такі сходи можуть набувати будь – яку форму-від прямої до округлої.

Металеві сходи на больцах здаються ширяють в повітрі. Сходинки в такій конструкції кріпляться до стіни, а з протилежного краю скріплюються між собою болтами-больцами.

Види сходів

Металеві маршові сходи – найпростіший у виконанні і найпоширеніший варіант. При всій простоті маршові сходи можуть бути оригінальними, так як зустрічаються сходи з одного маршу і з декількох, з проміжними поворотними майданчиками або забіжними ступенями. Розглянемо їх основні різновиди.

  • г-подібні сходи поширені в приватних будинках: завдяки компактності вони економлять корисний простір, найчастіше вони бувають єдиним доступним варіантом в будинку або дворівневій квартирі. Проектувати і виготовити такі сходи досить просто, що і відбивається на її ціні.
  • п-подібні сходи виглядають як звичайні маршові сходи з майданчиками. Відмінність від маршових сходів – в їх конструкції проектуються повороти.

Гвинтові металеві сходи встановлюються там, де потрібно заощадити місце – ступені по спіралі кріпляться до центрального стовпа-опори. Гвинтові сходи з металу можуть об’єднувати прямі і криволінійні марші, можуть бути круглими, восьмикутними, квадратними. Отже обирати тільки Вам.