Як вибрати бризковики

8-16-2021

Автомобілі оснащуються різними аксесуарами, призначення яких не всім зрозуміло. Але при експлуатації вони відіграють важливу роль. До таких елементів відносяться передні і задні брызговики , які захищають водія від аварій на дорозі, а також кузов машини від пошкоджень. Їх обов’язкова установка передбачена за законом. В огляді дізнаємося про призначення та класифікації, як вибрати і встановити бризковики.

Призначення

Назва розглянутих елементів говорить про функції. Чи потрібні бризковики на автомобілі? їх встановлюють біля коліс, щоб перегороджувати шлях камінню, бруду, воді, які летять у вигляді бризок під час їзди.

Якщо дані вироби не використовувати, то весь бруд від коліс буде розлітатися на скла і кузов інших машин. У зимовий час це особливо актуально, так як снігом може закидати скла інших автомобілів, обмежувати видимість. Крім захисту інших транспортних засобів, бризковики зберігають власний автомобіль. Вони захищають днище від згубного впливу піску, каменів, бруду, дорожніх реагентів.

Класифікація

Перед вибором і установкою даних захисних елементів, необхідно розібратися, які види бризковиків існують, чим відрізняються. В автомобільних магазинах можна купити безліч моделей таких аксесуарів, але зовнішня різниця невелика.

За конструктивними особливостями і зовнішнім виглядом існують види:

 • універсальні. Підходять до будь-яких автомобілів, мають просту форму. Виготовляються прямокутної форми. Переваги-невелика вартість. Недолік – не всі функції виконують на різних моделях авто.
 • індивідуальні. Такі моделі виробляються виробниками автомобілів, і коштують дорожче універсальних. Їх варто купити, якщо універсальний вид не вписується в форму кузова, або не виконує функції. Індивідуальні бризковики важче знайти в продажу.

Крім поділу захисних аксесуарів на види, вони класифікуються за матеріалом виготовлення.

 • поліуретанові. Матеріал невибагливий для будь-яких умов експлуатації, має високу міцність і зносостійкість.
 • гумові. Менш довговічні вироби, але коштують набагато дешевше. Гумові аксесуари зазвичай змінюють щороку.
 • пластикові бризковики поширені в теплих регіонах, але для холодних суворих умов вони не годяться. Пластмаса добре зберігає форму і виконує свої завдання при температурі не менше 10 градусів. На морозі пластик стає крихким і швидко ламається.

Правильний вибір

 Враховуючи види виробів, наявних у продажу, дамо поради, як вибрати бризковики для автомобіля. Якщо вирішено купити індивідуальні моделі, то краще скористатися замовленням в інтернеті. Там можна знайти запасні частини для будь-якої марки авто.

Іноді не виходить знайти індивідуальні аксесуари для екстремальних умов. Виробники з америки часто ставлять на автомобілі пластикові бризковики, які не підходять для російського клімату. В такому випадку краще встановити універсальний варіант.

Критерії вибору

Основні параметри, за якими рекомендується робити вибір:

 • розмір і форма. У магазині потрібно враховувати марку вашого автомобіля. Навіть універсальні вироби мають відмінності.
 • матеріал. Перед тим, як купити бризковики, дізнайтеся, з якого матеріалу вони зроблені.
 • умови експлуатації. Врахуйте, в яких умовах ви будете їздити на автомобілі.
 • стійкість до води та хімії. Для міста краще купити поліуретанові вироби, що не реагують на хімічні речовини. Якщо експлуатація планується тільки влітку, то можна купити універсальні гумові, які не мають покриття.
 • виробник. Якщо фірма відома, значить вона виробляє якісні запчастини, і заслуговує більше довіри.

Інструкція по установці

Перед тим, як встановити бризковики, визначитеся про місце монтажу. З цією процедурою може впоратися будь-який водій, використовуючи прості інструменти своїми руками. Буде потрібно набір саморізів, дриль, фігурна викрутка і олівець.

Порядок установки одного бризковика:

  • вивернути колеса автомобіля в сторону для зручної роботи. При бажанні можна зняти колесо, але це не обов’язково.

Зняти старий бризковик.

  • очистити місце для кріплення.
  • прикласти новий бризговик на місце і відзначити місця кріплення олівцем.
  • просвердлити дрилем отвори для саморізів.

Зафіксувати бризговик саморізами.

Головне в цій справі – правильно розмітити і просвердлити отвори. Якщо куплені індивідуальні моделі аксесуарів, то свердлити нічого не потрібно, так як це зроблено на заводі.

Поради щодо експлуатації

Автомобільні бризковики не потребують особливого догляду, але для продовження терміну служби рекомендується дотримуватися деяких правил.

  При митті авто на колісних арках.
 • щоб бризковики служили довго, перед стоянкою автомобіля очищайте їх від снігу і бруду.
 • їздите акуратно, не наїжджайте на бордюри, так як це призведе до пошкодження бризковиків.
 • при поломці замініть бризковик новим.
 • не займайтеся ремонтом даного виробу, дешевше і простіше буде купити новий аксесуар.