Як впорскування води може збільшити потужність мотора?

245

Навіщо BMW почав впорскувати воду в двигун, і є технологія німецьким ноу-хау?

Упорскування води в двигун – звучить як божевільна ідея, але цей трюк готує турбований двигун до «перетравлювання» великої потужності. Ось як це працює.

Дивіться також: Система вприскування води BMW M4 GTS з’явиться на інших моделях баварської марки в 2019 році

Можливо, найкрутіша сучасна система BMW M4 GTS на даний момент – це технологія упорскування води в двигун. Рідкісна технологія для серійних автомобілів. За рахунок цієї дивної, на перший погляд системи BMW зміг перетворити стандартний 3,0-літровий рядний шестициліндровий твін-турбо мотор від M4 з 425 л. с. в 493-сильний мотор для майже гоночної версії – моделі GTS. Так як же резервуар з дистильованою водою може створити такий значний приріст потужності?

Як зазначив Джейсон Фенске у своєму новому відео, система упорскування води дозволила інженерам BMW досягти таких високих результатів завдяки збільшенню інтенсивності турбоимпульса і зміщення моменту запалювання без збільшення детонації і зниження надійності силового агрегату. Безпрограшна комбінація, треба відзначити.

Як працює технологія?

Як впорскування води може збільшити потужність мотора?

Система вприскування води, розроблена Bosch, розпорошує холодну воду у повітрозабірну камеру за допомогою трьох інжекторів. Вода негайно випаровується у розігрітому колекторі, зменшуючи температуру всмоктуваного повітря і збільшуючи його щільність. У цьому полягає суть роботи системи. Адже, як відомо, двигуни внутрішнього згоряння найкраще працюють з прохолодним, щільним повітрям, що допомагає зменшити ймовірність детонації.

Але вода в колекторі здатна на більше. Завдяки подібній системі упорскування також може бути збільшена ступінь стиснення, незважаючи на те, що інженери BMW вирішили зберегти стандартне співвідношення у двигуна M4 GTS – 10.2:1.

Економічна Система. Паркан дистильованої води без домішок здійснюється з невеликого п’ятилітрового бака, встановленого в багажнику. За даними Bosch, обсяги будуть змінюватися в залежності від автомобіля і його двигуна, але в більшості випадків клієнти отримають середній пробіг на одному баку дистиляту майже 3.000 км, після чого потрібно буде поповнити бак водою. Зазначимо також, що, коли резервуар спорожніє, двигун буде як і раніше працювати плавно, але з трохи зниженою потужністю і економічністю.

Ця передова технологія розроблена тільки зараз?

Насправді немає. Також варто зазначити, що вода для охолодження всмоктуваного повітря вже використовувалася на інших автомобілях. Наприклад, Porsche 911 GT2 RS також пропонує систему вприскування води, хоча система Porsche працює шляхом розпилення води на интеркулеры.

Як впорскування води може збільшити потужність мотора?

Oldsmobile Jetfire

Впорскування води насправді є трюком для отримання більшої потужності з турбованих двигунів «старої школи». У 1962 році на Oldsmobile Jetfire з турбованим V8 також розпорошувалася спеціальна суміш дистильованої води, метанолу та антикорозійних хімічних речовин. Хитромудре «молочко» впрыскивалось в камеру згоряння для запобігання руйнівної детонації. Датчиків детонації тоді не було, а потужності хотілося більше.

Як впорскування води може збільшити потужність мотора?

«Молочко» для мотора

Saab також пропонував комплект упорскування води на 99 Turbo, але розвиток інтеркулерів призвело OEM-виробників до відмови від подібних заводських систем упорскування води, хоча тюнінг-фірми, підхопивши ідею, ще довгі роки робили велику потужність з такими пристроями (більшість з яких працюють на суміші води та метанолу). Тепер, коли автовиробники хочуть отримати більше продуктивності і паливної ефективності від турбомоторів, упорскування води в двигун може стати звичайним явищем.