Як в Тбілісі на балконі 27 років простояли «Жигулі»

329

Найвідоміша машина Тбілісі була знята з балкона

Що робив автомобіль «Жигулі» (ВАЗ-2106) на балконі багатоповерхового будинку в Тбілісі і як він туди потрапив? На це каверзне питання дадуть відповідь герої цього відео з YouTube-каналу Life:

Відео взято з YouTube-каналу Life

Тобто, герої цього короткого відео хочуть сказати, що власник, купивши свій автомобіль мрії і раптово зіткнувшись з суворою реальністю пострадянського часу таким чином вирішив захистити своє дороге придбання, сховавши його до кращих часів від гріха подалі? Саме! Причому хитрий грузин (його звали Резо Энукидзе) не вдовольнився відправкою машини в звичайний гараж (в ті часи звідти «Жигулі» могли спокійно вкрасти), а зробив набагато більш складну операцію, поставивши машину на балкон.

Дивіться також: Як Фіат перетворився на Жигулі

Як чітко видно на ролику, балкон для цієї справи попередньо був допрацьований, тому що навряд чи стандартний балкончик хрущовки зміг би прийняти в себе цілий автомобіль, навіть при тому умови, що машину поставили б на бік…

Як в Тбілісі на балконі 27 років простояли «Жигулі»

Тут автомобіль простояв 27 років!

Розглядаючи кадри, починаєш задаватися як мінімум трьома питаннями:

Як поставилися до змін сусіди знизу і зверху?

Що на раптову перепланування балкона відповіло ОСББ чи ЖЕК?

І як взагалі ця конструкція з решіток та підпірок не розвалилася за стільки років?! Адже автомобіль не знімали звідти майже 30 років! Зверніть увагу, наскільки непогано збереглося за цей час ЛКП. Воно майже нетронуто часом. Ось що значить теплі зими…

Але ніщо не вічне під Місяцем. Зняли з четвертого поверху і автомобіль, який встиг за більш ніж ¼ століття стати живою легендою і пам’ятником похмурим часи беззаконня. Машину спустили на грішну землю тим же шляхом, як Резо підняв її туди – за допомогою крана. Але зробив це вже не він, власника не стало півтора роки тому, а його родичі. Що далі буде з даним автомобілем? Впевнені, що такий раритет, та ще й з такою незвичайною історією легко знайде собі нового вдячного господаря-колекціонера, який візьме автомобіль за хороші гроші. Фанатів «капсули часу» у світі вистачає.

Шкода звичайно, що Энукидзе так і не дочекався цього моменту:

Відео взято з YouTube-каналу Evgenia D

… але з іншого боку, приємно, що так гаряче улюблений автомобіль знову відчув грунт під колесами.