Як у неплатників штрафів конфісковують автомобілі

197

Схема приставів по відлову боржників та вилучення їх автомобілів: боржником може стати кожен!

Продаж автомобілів боржників з великими заборгованостями по штрафах обговорювали довго і клопітно. Тема делікатна і вкрай болюча не тільки для порушників, які не бажають оплачувати штрафи, але і для населення в цілому. Було ясно тільки одне: рано чи пізно судові пристави почнуть проводити цю процедуру, і ось почалося:

«Найближчим часом у Москві буде продана машина боржника, накатавшего майже 400 тисяч рублів штрафів», – пише rg.ru. Так як у неплатників їх конфіскують автомобілі, то що з ними зроблять потім? Для боржника в цьому випадку є кілька варіантів вирішення проблеми. Перший – позитивний, другий – негативний.

У першому випадку набрали боргів на сотні тисяч рублів автомобілісти, після того як судові пристави вилучили автомобіль у власника і помістили транспортний засіб на штрафмайданчик, охочіше оплачують накопичилися заборгованості.

У другому випадку, також описаному на «РГ.ру», для порушників ПДР та лихачів не все так гладко:

«Як розповіли в Управлінні Федеральної служби судових приставів по Москві, в Міжрайонному відділі судових приставів по стягненню адміністративних штрафів № 7 столиці на виконанні перебувало 342 виконавчих провадження стосовно громадянина А. за Кожний аркуш – окремий штраф ГИБДД на загальну суму майже 400 тисяч рублів. Мало того, після нарахування виконавчого збору борг зріс до 740 тисяч рублів з гаком».

Розкрита схема, за якою автомобілісти можуть позбутися своїх індивідуальних засобів пересування:

Як у неплатників штрафів конфісковують автомобілі

1. Власника автомобіля повідомляють про порушення виконавчих проваджень. При цьому ховатися, не бути в Федеральну службу судових приставів і переїжджати на знімну квартиру також буде марно, оскільки забезпечувальними заходами виконавчого провадження стане блокування водійських прав і потрапляння у список нев’їзних.

2. Якщо цього недостатньо. Після пристави в буквальному сенсі починають виловлювати порушника в автомобільному потоці. При взаємодії з співробітниками ДІБДР приставам належить виявити автомобіль порушника на дорозі.

Тут треба зробити невелику виноску: пристави не наділені правом зупиняти автомобілі, тому вони перекладають обов’язок на працівників ДАІ, які після зупинки потрібної машини вже відправляють водія (є стійке припущення, що примусово) до приставам.

Як у неплатників штрафів конфісковують автомобілі

3. Автомобіль буде затримано та заарештовано. Ця міра буде відображена в акті, складеному судовим приставом-виконавцем. Боржнику, якщо він буде за кермом під час затримання, буде вручено вимогу про явку у відділ судових приставів. Транспортний засіб з цього моменту буде перебувати на спеціалізованій стоянці.

Ще один нюанс. Автомобіль після затримання не обов’язково відправиться на штрафмайданчик. Іноді пристави залишають машину у власників, так би мовити, на відповідальне зберігання. Авто залишаються у боржників до того моменту, поки не буде погашена заборгованість, після чого арешт знімається, або поки не підійде термін виставляти авто на торги.

4. Оцінять і відправлять на продаж. Якщо грошей на оплату у водія немає, після оцінки фахівцями щодо торгів автомобіль отруїться на реалізацію. Кошти від продажу автомобіля підуть на погашення боргів. Грошові кошти повернуть колишньому власнику. Арешт і борг, відповідно, знімають. Вони погашені.

Сумно, чи не правда? Але і це не є найгіршим варіантом розвитку подій. Якщо виручених коштів за який пішов з молотка автомобіль буде недостатньо, після продажу автомобіля боржник може ще виявитися повинен. Таким чином, ВУ будуть як і раніше заблоковані, а закордон боржника буде тільки снитися.

Як у неплатників штрафів конфісковують автомобілі

І наостанок. Якщо ви думаєте, що ніколи не зможете стати серійним порушником ПДР, подумайте ще раз. Камер відеофіксації в найближчі роки на дорогах стане в два рази більше. У великих містах є безліч варіантів нарватися на великий штраф, навіть не підозрюючи про це.

Для цього навіть не потрібно бути лихачем, «літати» по мегаполісу на позамежних швидкостях і постійно розвертатися через суцільні подвійні. Достатньо пару разів в тиждень протягом місяця проїхати по «автобусної смузі», попастися на перевищення швидкісного режиму, накопичити інших штрафів, що фіксуються в автоматичному режимі, і благополучно забути про це на кілька місяців.

Далі все за схемою. Вас повідомляють про порушення виконавчих проваджень. Якщо боржник не виконає вимоги у встановлений термін, йому додатково буде нараховано виконавський збір. За законом виконавський збір становить 7 відсотків, але не менше тисячі рублів. На кожен штраф виконавський збір нараховується окремо і в деяких випадках може в півтора рази перевищувати суму штрафу.

Дивіться також: Як борг по оплаті штрафів ГИБДД може зрости в два рази

Ну і привіт – замість 30 тис. рублів заборгованості вже замаячить майже вдвічі більш значна сума!

Тому Порадимо підключитися до оповіщення про штрафи і при першому СМС від ГИБДД, не відкладаючи в довгий ящик, оплачувати штраф. Це у ваших же інтересах.