Як судові пристави кошмарят автовласників

257

Як судові пристави з-за своїх помилок п’ють кров у автовласників.

Як ми знаємо, служба судових приставів захищає інтереси не тільки держави, але й громадян нашої країни. Завдяки цьому відомству в країні відбувається виконання судових рішень, а також різних постанов. В принципі, служба судових приставів несе користь як суспільству, так і в цілому державі. Але, на жаль, іноді пристави з-за своїх помилок перетворюють життя простих громадян в суцільний головний біль. Причому без всяких на те підстав.

Що ж ми за країна така, де держава готова здерти з людей три шкури з допомогою різних податків, штрафів, пені тощо? Ви спробуйте не заплатити податок або штраф. Вже скоро вам почнуть слати грізні листи, як ніби ви не заплатили мільярди податків у бюджет і є мало не ворогом народу. Так, звичайно, іноді ми й самі винні: де-то не відразу за що-то заплатимо, десь забудемо, а часом і платити не хочемо. Все в житті буває, і у всіх нас свої причини якихось прострочень. А що держава? Як ми бачимо, останнім часом, коли чиновники роблять якісь помилки, риторика з боку держави зазвичай м’яка – з ким не буває, ну помилочка вийшла. Чому ж тоді коли помилку допустив звичайна людина (наприклад, що не вчасно заплативши), його потрібно кошмарити до нервового зриву?!

Дивіться також: Як повернути гроші з паркувального рахунку: інструкція

Але буває ще гірше: коли людина взагалі нікому не винен, але йому без всяких на те підстав починають показувати, хто в країні господар. Ось вам свіжий приклад, як 30-річному жителю Зеленоградського адміністративного округу Москви заблокували доступ до банківських рахунків через заборгованості, погашеної 2 місяці тому.

Як судові пристави кошмарят автовласників

Як повідомляє зеленоградський инфопортал, власник рахунків в кінці листопада минулого року сплатив через офіційний сайт Федеральної податкової служби РФ заборгованість по транспортному і майнового податку в розмірі 63 000 рублів.

На початку грудня гроші надійшли на банківський рахунок казначейства. На наступний день чоловік через особистий кабінет платника податків перевірив свій рахунок, переконавшись, що заборгованостей в системі немає.

Але на початку лютого 2019 року його чекав сюрприз у вигляді смс-повідомлення про блокування всіх банківських карт на вимогу служби приставів міста Солнечногорска Московської області. Виявилося, що за ним, як і раніше числиться заборгованість по податках у розмірі 43 000 рублів. Далі «боржник» з’ясував, що в кінці 2018 року судові пристави Солнечногорського відділу порушено виконавче провадження про стягнення податкової заборгованості. Правда, це вже було зроблено після того, як чоловік сплатив заборгованість.

У підсумку жителю Зеленограда довелося звертатися в податкову інспекцію, щоб взяти довідку, що підтверджує відсутність податкової заборгованості. Потім довідку приставам довелося везти в Солнечногорск (від Зеленограда до Солнечногорска 30 км). У підсумку рахунки розблокували на наступний день.

Але є в цій історії один момент, який підірвав мозок жителя Зеленограда більше, ніж подорож у Солнечногорск. Вся справа в тому, що коли помилково були заблоковані всі банківські рахунки, з них були списані всі гроші для погашення виставленої приставами Московської області заборгованості.

Тепер автовласнику потрібно чекати повернення всіх незаконно списаних грошових коштів.

З одного боку, ця історія банальна. Таких історій на просторі нашої неосяжної батьківщини можна знайти тисячі. І в таку ситуацію може потрапити кожен власник нерухомості або автомобіля. Причому неважливо, чи була у вас заборгованість чи ні. На жаль, як не раз говорили представники судових приставів, від помилок ніхто не застрахований. В тому числі через неоперативне міжвідомчої взаємодії. Але чому тоді держава не прощає наших з вами помилок, неточностей, забудькуватості і неуважності?

Як судові пристави кошмарят автовласників

Все зрозуміло: гроші герою нашого матеріалу, звичайно ж, повернуть. Але хто відшкодує зеленоградцу витрачені нерви, час і незручності у зв’язку з тим, що кілька днів чоловік не міг користуватися своїми грошима, що лежали на банківських картках?

Цей приклад показує, як працює державна машина. Незважаючи на наявність сучасної електронної системи міжвідомчої взаємодії, державі в особі служби судових приставів і податкової служби невигідно нас з вами оберігати. Цим пояснюється і неузгодженість дій цих структур, і байдуже ставлення до людей. Сьогодні, напевно, головне завдання – обдерти.

Інструкція: як дізнатися свою заборгованість через базу судових приставів

Прийшов лист про заборгованість від судових приставів, як дізнатися суму боргу?

Якщо вам відправили лист про заборгованість, то там же ви знайдете адресу і телефон пристава, за яким з ним можна зв’язатися. У цьому випадку логічно буде зв’язатися з приставом безпосередньо за вказаним телефонним номером.

Хочу дізнатися чи є на мені заборгованість. Як це зробити швидко?

Онлайн! Переходимо на сайт служби ФССП, в розділ «Банк даних виконавчих проваджень»: https://fssprus.ru/iss/ip/. Тут ми можемо дізнатися про борги у фізичної/юридичної осіб, у Індивідуального підприємця за номером ІП і за номером виконавчого документа (ІД) виданий судом або іншим уповноваженим органом для порушення виконавчого провадження судовим приставом для примусового виконання зобов’язань.

Якщо все нормально (немає боргів), побачите цю напис після введення «CAPTCHA»:

Як судові пристави кошмарят автовласників