Як швидко видалити наклейку з автомобіля: відео

791

Чотири способи видалити старі вінілові наклейки з автомобіля

Вінілові наклейки – це стильно, модно, молодіжно. Невеликі забавні стікери типу «За кермом байкер» або обрис траси «Нюрбургрінг» можна нерідко побачити на кришці або дверцятах багажника автомобіля попереду. Але у цих барвистих наклейок є і зворотна сторона: коли потрібно зняти, виявляється, що зробити це не завжди легко. За роки клей зазвичай намертво присихає до ЛКП, а сам вініл стає крихким, і його дуже складно віддирати від поверхні (він буде рватися і відшаровуватися шматками) – загалом, суцільні неприємності. Не кажучи вже про тих некрасивих розлученнях, які залишаються після демонтажу наклейки.

Як швидко видалити наклейку з автомобіля: відео

Виникає питання: що робити для бесхлопотного зняття декалі з кузова машини? У цій справі нам зможе допомогти так званий детейлінг. Як свідчить Вікіпедія, це комплекс високотехнологічних операцій з ретельного і повного догляду за автомобілем. Процесом позбавлення від наклейок поділився один з найбільш відомих автомобільних детейлеров YouTube – Ларрі Косилла.

Дивіться також: Gumball 3000 в 2015. Поїздка по Америці зі знаменитостями

Відео довге і являє собою докладну інструкцію по очищенню старого BMW M5 початку «нульових» років, що називається, «від і до» як зсередини, так і зовні. Втім, для нас особливий інтерес представляє собою лише частина роботи, пов’язана саме зі зняттям наклейок, які в достатку були розклеєні по всьому кузову автомобіля, колись брав участь у перегонах «Cannonball Run». Пролетівши на максимальній швидкості через півсвіту і фінішуючи в Нью-Йорку, цей седан так і залишився обвешанным наклейками на протязі майже 20 років.

Як швидко видалити наклейку з автомобіля: відео

Старий вініл здирається дуже складно, тому якщо у вас є проблеми з очищенням кузова автомобіля і ви не знаєте, що робити, обов’язково подивіться частина відео, в якій майстер знімає наклейки з автомобіля (початок з 7.50 хвилини), використовуючи три різних способи: тепло, пар і механічний вплив.

Спосіб № 1. Паровий

Ідея полягає в тому, щоб послабити клей, який тримає наклейку на фарбі, не пошкоджуючи саму фарбу. Парова гармата зробить цю роботу максимально м’яко. Мінуси, звичайно, теж є. Як мінімум потрібен парогенератор, або доведеться звертатися в сервіс за очищенням.

Спосіб № 2. Теплова гармата

Та ж ідея, але більше ризику. Використовувати тільки для досвідчених користувачів. Складність полягає в тому, що при такому підході можна просто перегріти фарбу, пошкодивши її в той момент, коли ви спробуєте зняти вініл. Щоб перевірити, чи не перестаралися ви в нагріванні, зауважує Ларрі, прикладіть руку до кузова машини в місці проведених робіт. Якщо не зможете протримати її там секунду або дві – панель занадто гаряча.

Спосіб № 3. Гумовий диск

Гумовий диск на електроінструменті зніме будь-вініл, але, знову ж таки, затримайтеся занадто довго на одному місці, і ви ризикуєте зняти не тільки наклейку, але і верхній шар лаку.

Дивіться також: Як видалити наклейку з автомобіля

Всі три способи непрості і швидше підходять професіоналам. Поза цих варіантів можна зробити наступне: покласти (притулити) до поверхні рушник, попередньо вимочене в окропі. Потримайте його на наклейці протягом 20 секунд або близько того. Клей почне нагріватися, дозволяючи відклеїти декаль без проблем, підчепивши її пластиковим шкребком або нігтем.

І ще, перш ніж відполірувати місце, де була наклейка, відітріть залишки клею за допомогою типу розчинника «Уайт-спірит». Таким чином ви уникнете появи неприємних клейових розлучень і плям.

Якщо потрібно зняти багато наклейок – це не самий швидкий процес, але це те, що ви захочете зробити правильно один раз, а не переробляти дюжину разів.