Як розбивається скло в сповільненій зйомці: приголомшливо красиве відео

395

Уповільнене відео: як з’являються тріщини у склі

Коли камінь потрапляє в лобове скло на дорозі, в будь-якого автовласника тьохкає серце. Нікому не хочеться отримати скол на гладкій скляній поверхні, адже він через якийсь час може стати тріщиною. У ці явно негативні моменти ми думаємо про одне: чому автовиробники не можуть зробити більш міцне скло? Чому ми повинні мучитися з ремонтом і заміною скла навіть після зустрічі з невеликим камінчиком на дорозі?

Дивіться також: Лобове скло автомобіля: ремонт або заміна

Насправді, якщо копнути трохи глибше в суть питання, звичайно ж, виявиться, що сучасні композитні (подвійні – дуплекс і потрійні – триплекс) і загартовані автомобільні скла практично є свого роду прозорою бронею. Розбити подібні сучасні лобові стекла вкрай непросто, а енергія зіткнення повинна бути настільки високою, що, влети на такій швидкості цей уявний невеликим камінчик в незахищену голову водія, травм точно було б складно уникнути.

Особливо наочно порівняння розбиття двох типів скла звичайного і загартованого, на відео. Зазвичай віконне скло несильно вдар – воно розлетиться на небезпечні великі шматки в мить ока, в той час як термооброблене скло перенесе набагато більш жорсткий удар (його міцність в 5-6 разів вище, ніж у звичайного скла) і при цьому навіть коли трісне, його осколки будуть безпечними (при руйнуванні воно розпадається на дрібні осколки з тупими гранями).

Дивіться також: Як прибрати подряпини з лобового скла

Справа в тому, що у термічно обробленого скла (навіть якщо воно одношарове) на поверхневих шарах утворюються залишкові напруги стиску, що забезпечує склу підвищену механічну міцність і дуже гарний вигляд при руйнуванні на швидкісну відеокамеру.

Ви можете побачити це у відеоролику, де на 3.30 хвилині в сповільненій зйомці б’ють звичайне скло, і порівняти з результатом зіткнення кулі з загартованим склом, яке зняте на швидкості 10 млн кадрів в секунду (5.48 хвилина відео). Ось як зароджуються, поширюються і збільшуються тріщини у склі – видовище, ніби сотні блискавок вдарили разом. Дивимося: