Як продають права. ДаркВеб як тіньова майданчик продажу документів

230

Як торгують водійськими посвідченнями в Мережі.

Ніхто не любить знатися з шахраями, якщо він сам не шахрай.
Ж. Ж. Руссо

Де закон в загоні, там править злодій в законі.
А. Новіков

Ви чули про «глибокої Павутині», або «темному Інтернеті»? Його ще називають загальним словом ДаркВеб (Dark Web, Deep Web). Так-так, ми саме про те тіньовому Інтернеті, шлях до якого лежить через браузер Тор. Хочете легальну нотаріальну довіреність з внесенням в нотаріальний реєстр? Немає проблем. Хочете купити права без навчання в автошколі і здачі іспитів? Легко. Позбавили прав? Теж не біда. 1gai.ru оцінила масштаби торгівлі водійськими правами та іншими документами в темному Інтернеті.

Нагадаємо, що браузер Тор дозволяє відвідувати приховані в звичайному Інтернеті ресурси. Причому ваше відвідування сайтів через браузер Тор абсолютно анонімно.

Дивіться також: Новий порядок повернення після позбавлення прав з 20 жовтня 2018 року

Тобто, по суті, це підпільний приватний віртуальний шматок Інтернету, який пов’язує темні сайти з анонімними користувачами. Головне завдання браузера Тор – це безпека анонімних користувачів, які в цій Мережі можуть залишатися інкогніто і не боятися закону.

У ДаркВеб ви знайдете всілякі анонімні форуми, чати, блоги, купу посередників, які готові вам продати хоч ключі від мавзолею, безліч секретної інформації, пропозиції послуг по злому соцмереж, пошти і т. д. Але головне, що приваблює туди мільйони користувачів, – це майданчики з продажу різних товарів і послуг по їх виготовленню. Є навіть цілі інтернет-магазини. Але ось віртуальні полиці подібних мережевих торгових точок забиті не звичними товарами, які ми звикли бачити у звичайних мережевих супермаркетах. Мова йде про наркотики, заборонених в Росії ліках і навіть зброю.

Як продають права. ДаркВеб як тіньова майданчик продажу документів

Також на таких «тіньових ярмарках» широко представлені послуги з виготовлення різних державних документів Росії, починаючи від посвідчення особи і закінчуючи водійським посвідченням. До речі, саме водійське посвідчення, судячи з кількості пропозицій у ДаркВеб, користується найбільшою популярністю.

Але ДаркВеб – це не єдиний прихований від більшості звичайних користувачів Інтернет. Останнім часом подібним тіньовим ринком різної запрещенки і нелегальним ринком документів стали різні канали в месенджері Телеграм, який, незважаючи на всі старання наших спецслужб, як і раніше, без проблем працює в Росії. Причому кількість користувачів Телеграма в Росії зростає.

Тут так само, як і в Мережі ДаркВеб, існує безліч каналів, де чого тільки не продають. В тому числі і документи. Хочете легальну нотаріальну довіреність з внесенням в нотаріальний реєстр? Немає проблем. Хочете купити права без навчання в автошколі і здачі іспитів? Легко. Позбавили прав? Теж не біда.

У Телеграм повно оголошень про послуги в підборі донора під вас, з подальшим виготовленням повної копії водійського посвідчення з даними донора, але тільки з вашою фізіономією. Як вам послуга? І подібних фантастичних пропозицій як в тіньовому Інтернеті, так і в Телеграм (який також поступово почав перетворюватися на своєрідний тіньовий Інтернет) повним-повно.

Як продають права. ДаркВеб як тіньова майданчик продажу документів

До чого ми це? А до того, що ви уявляєте, що ваші персональні дані насправді в країні захищені далеко не надійно? Адже в будь-який момент під вас зловмисники можуть виготовити якомусь лишенцу дублікат вашого водійського посвідчення. У підсумку під вашими даними хтось буде керувати автомобілем. Думаєте, що все це нісенітниця? Даремно. Ось приклад.

«Починаючи з 2014 року, на ім’я мого брата періодично приходять штрафи за дрібні порушення ПДР. А якщо бути точніше, то їх просто тупо списують з картки Ощад без суду і слідства», – починає свою розповідь користувач співтовариства Pikabu.

У цій історії людина описує, як з банківської карти його брата почали пропадати гроші. Як з’ясувалося, гроші списувалися банком за запитом судових приставів по виконавчому провадженню у зв’язку з несплатою штрафів за порушення ПДР.

Найцікавіше, що ця людина жодних порушень ПРАВИЛ дорожнього руху не вчиняв. Почав розбиратися з цим, і ось що з’ясувалося. Виявляється, штрафи виписувалися на його водійське посвідчення за порушення ПРАВИЛ дорожнього руху, вчинені в іншому регіоні.

Як продають права. ДаркВеб як тіньова майданчик продажу документів

Далі він звертається в ГИБДД цього регіону, повідомляючи, що він не здійснював цих порушень. На що отримує відповідь: доведи, що ти не верблюд. Загалом, відфутболили його. У підсумку він звернувся до ОВС із заявою, що з його прав хтось розгортає в іншому регіоні і отримує штрафи. Але і звідти його відфутболили назад в ГИБДД. В результаті, як пише автор цього поста на Пикабу, його брат потім плюнув на все. Але через час штрафи посипалися вже з іншого регіону.

Це ідеальний приклад, яку головний біль може отримати звичайний водій, якщо під його водійське посвідчення зловмисники виготовлять дублікат прав, продавши його тому, хто був позбавлений водійського посвідчення.

Мало того, що набігаєшся потім, доводячи, що ви не порушували ПРАВИЛ дорожнього руху, так і толком не доб’єшся нічого, а якщо і доб’єшся, до того часу вже не одне пасмо сивого волосся з’явиться плюс виїзд за кордон перекриють за несплату штрафів.

Як продають права. ДаркВеб як тіньова майданчик продажу документів

Ось ще один свіжий приклад того, що по країні гуляють тисячі дублікатів прав і купити їх в нашій країні не особлива проблема.

Отже, в цьому році в місті Азбест, розташованому недалеко від Єкатеринбурга, співробітник ДПС зупинив дівчину. Яке ж було його здивування, коли він побачив, що права цієї дівчини були дані дружини його хорошого друга.

Єдине, що фотографія була не її. В результаті було порушено кримінальну справу, де правоохоронним органам належить з’ясувати, звідки ця дівчина взяла дублікат водійських прав.

Але це не єдиний випадок. Згідно зі статистикою, за перші 4 місяці 2018 року органи ДАІ виявили 22 таких дубліката прав.

Як продають права. ДаркВеб як тіньова майданчик продажу документів

І такі випадки фіксуються в багатьох регіонах. По суті, це масштабна проблема. Тільки в одному регіоні щорічно вилучаються сотні фальшивих прав, дублікатів і т. п.

Найжахливіше, що в країні є випадки, коли нічого не підозрюють водіїв не раз намагалися заарештувати за несвоєчасну оплату штрафів. Уявляєте, скільки їм потрібно було побігати і витратити нервів, щоб довести, що вони не повинні платити штрафи, так як, по суті, правила не порушували.

Ви не повірите, у судовій практиці чимало прикладів, коли законослухняних водіїв позбавили прав за порушення, скоєні тими, хто їздить по дублікату прав.

Чи Легко купити права?

Як продають права. ДаркВеб як тіньова майданчик продажу документів

Як же дико звучить питання. Але ми не знайшли нічого більш підходящого для цього розділу. На жаль, такі реалії нашого життя, нашої дійсності та свідомості суспільства. Так, треба визнати, що в нашій країні за гроші можна все (ну або майже все). У тому числі не проблема купити водійське посвідчення. Причому можна придбати права, навіть якщо вас нещодавно вже позбавили їх. Як? Та дуже просто. Потрібен донор (персональні дані людини, у якого є права потрібних категорій), що підходить вашому віку.

Як ми вже сказали, зробити це нескладно. Досить, в принципі, і звичайного Інтернету. Вбийте в пошукову рядок «купити права» і ви побачите величезну кількість пропозицій про послуги і допомогу в отриманні водійського посвідчення. Правда, більшість пропозицій в звичайному пошуку стосуватиметься первинного отримання прав без іспитів і т. п.

Середній цінник на права на сумнівних сайтах становить 30 тис. руб.

Але в Мережі ДаркВеб, доступної через браузер Тор, або Телеграм такі пропозиції доповнені підбором донорів та виготовленням дзеркальних водійських прав.

Як продають права. ДаркВеб як тіньова майданчик продажу документів

Ми зв’язалися через Телеграм з одним з авторів оголошення про надання послуг з виготовлення дзеркальних прав. За легендою мого брата позбавили прав. Хотіли б виготовити дублікат прав під певну людину (тобто ми готові дані донора надати самі). У підсумку торговець оголосив нам 18000 рублів. Оплата при отриманні на пошті. Запропонував угоду через Гарант-сервіс. Готовий перед відсиланням вислати фото прав і відео. Так, звичайно, це міг би бути і звичайний шахрай, який заробляє на фейкової продажу прав. Але, судячи з відгуків у Мережі від реальних користувачів, цей продавець не скидається на афериста.

Але, в принципі, це неважливо. Сам факт подібних масових оголошень в Мережі і виявляються підроблених прав по всій країні явно говорить, що тіньовий ринок нелегальної торгівлі документів міцно влаштувався в ДаркВеб і Телеграм.

Дивіться також: За зберігання підроблених прав та інших документів введуть кримінальну відповідальність

До речі, в Телеграм є ціле співтовариство, присвячене ДаркВебу. Причому там зараз вже більше 50 тис. передплатників. В цьому співтоваристві публікуються новини тіньового Інтернету, посилання на торговельні майданчики і реклама про продаж товарів і послуг. У більшості випадків товари незаконні. Особливо лякає продаж заборонених ліків.

Що робити, якщо вам прийшов чужий штраф

Як продають права. ДаркВеб як тіньова майданчик продажу документів

Якщо вам прийшов штраф за порушення ПДР, яке ви не робили, ви повинні звернутися в підрозділ ДАІ, на території якого було скоєно порушення. Якщо ви не можете особисто приїхати в відділ ГИБДД, напишіть заяву письмово і надішліть її поштою.

Також можете зайти на офіційний сайт ГИБДД Росії і в розділі «Прийом звернень громадян» подати заяву.

Цілком можливо, що отриманий штраф, оформлений на права (не з камери), є помилковим з причини того, що співробітник ДПС помилився в номері або серії прав. У цьому випадку після розглядів штраф вам анулюють.

Росія 24

Якщо ж за вашою заявою з’ясується, що хтось їздить за вашими даними (з дублікатом ваших водійських прав), то відповідно до законодавства співробітники поліції зобов’язані збудник кримінальну справу за статтею 327 КК РФ. Після порушення справи органи поліції повинні знайти водія, який використовував підроблені права з вашими даними.

Також Порадимо вам тримати всі свої персональні дані подалі від сторонніх очей і не роздавати їх направо і наліво в торгових точках в гонитві за сумнівними знижками. Пам’ятайте: ваші персональні дані можуть потрапити в руки зловмисників, що може обернутися для вас нервуванням.

Намагайтеся не світити не тільки права, але і паспорт, ІПН, Снілс і т. п. Ніколи не залишайте копію паспорта в копіювальних центрах, на пошті і т. д. Не завантажуйте копії паспорта та інших документів у Інтернет.

При першому ж підозру, що вашими даними хтось користується, звертайтеся в поліцію.

Москва 24