Як правильно підняти мотоцикл: важливий лайфхак, який повинен вивчити будь-байкер

266

Harley-Davidson знає, як правильно піднімати впав мотоцикл: відеоінструкція

На більшій частині Росії мотосезон давно завершився, але є в нашій неосяжній країні місця, де мотоциклісти привільно почувають себе навіть взимку. Там якщо сніг випадає, то це вважається форс-мажором. Ми, звичайно, говоримо про півдні країни: там, де стоїть місто Севастополь, місто Сочі і інші південні Мекки для мотоциклістів, де їздити на двоколісному транспорті можна більшу частину року.

Але, незважаючи на сприятливі кліматичні умови, байкерам не варто розслаблятися і тут. Адже ніколи не знаєш, що може статися в дорозі, аварійна ситуація легко може обернутися реальної аварією. А це означає, що мотоцикл виявиться на боці. І добре ще, якщо постраждає тільки залізо, а не їздець. Але тут миттєво виникає нагальне питання: як підняти упалий байк? У Harley-Davidson розповіли, як потрібно піднімати навіть важкий мотоцикл. Цікаво, що з таким завданням може впоратися навіть тендітна дівчина. Тому мотаємо на вус і запам’ятовуємо!

Дивіться також: Як працює стартер мотоцикла

По-перше, переконайтеся, що двигун вимкнений. Це може здатися очевидним, але людина часто дезорієнтований після того, як поклав мотоцикл на бік, йому це може бути не ясно. Тим самим ви запобіжите капремонт двигуна із-за масляного голодування.

Крок другий. Якщо мотоцикл впав на правий бік, опустіть підставку. Це врятує вас в тому випадку, якщо при підйомі ви трохи переборщіть, а байк почне завалюватися на інший бік занадто сильно. Якщо падіння відбулося на іншу сторону, де лапки підставки немає, – контролюйте підіймання мотоцикла уважно стежте за кутом підйому.

Третя важлива деталь – переконайтеся, що включена передача. Таким чином, ваш байк нікуди не поїде від вас після того, як опиниться на колесах.

Увага! Ігнорування будь-якого з цих нюансів може призвести до повторного падіння!

Як поставити важкий мотоцикл на колеса, навіть якщо ви тендітна дівчина?

Як правильно підняти мотоцикл: важливий лайфхак, який повинен вивчити будь-байкер

Якщо мотоцикл лежить на правому боці.

Сядьте на край сидіння якомога ближче до переднього краю байка. Візьміться за кермо лівою рукою, правою тримайтеся ззаду за раму або елемент конструкції, який не відірветься, наприклад за сидіння.

Як правильно підняти мотоцикл: важливий лайфхак, який повинен вивчити будь-байкер

Починаємо підйом. Важливо! Ні в якому разі НЕ піднімайте байк руками або спиною. Тут сила не потрібна. Сенс в тому, щоб підняти лежень, використовуючи найсильніші м’язи тіла – ваших ніг.

Ось як це виглядає на відео:

Відео взято з YouTube-каналу Motorcycle Shows in 4k

Як би йдіть назад ногами, до тих пір, поки обидва колеса не торкнуться землі. Мотоцикл буде перебувати під кутом, коли це відбудеться, тому на цьому етапі ви ще не закінчили.

Відкрийте п’яту точку на центр сидіння, перехватитесь правою рукою за грипсу, якщо вам незручно – продовжіть виштовхувати байк ногами.

Як правильно підняти мотоцикл: важливий лайфхак, який повинен вивчити будь-байкер

У випадку якщо у вас високий мотоцикл (або ви занадто низький), вам може знадобитися сісти на сидіння не по центру, а нижче, щоб продовжити піднімати мотоцикл далі. Візуально контролюйте підіймання, і як тільки мотоцикл виявиться у вертикальному положенні, він упреться в підніжку, або, якщо підніжка з іншого боку, ви легко зможете перехопити стоїть байк і відкотити його в безпечне місце.

Дивіться також: Як купити свій перший мотоцикл

Як бачите, при такій техніці підйому на вас працює курс фізики за 7-й клас. Найпростіша система важелів – а яка дієва!

Удачі на дорогах! Не падайте і завжди залишайтеся на коні!