Як правильно паркувати автомобіль з автоматичною коробкою передач

389

Чому не можна при парковці відразу ставити автомобіль на паркінг.

Ви знаєте, як правильно проводити процес паркінгу машини з автоматичною трансмісією, після того, як ви остаточно припаркували авто? На жаль, багато хто це роблять неправильно, навантажуючи АКПП і знижуючи її ресурс. Ось чому не можна відразу після зупинки ставити автомобіль на паркінг.

Коли ви зупиняєте машину і відразу перемикаєте АКПП в режим «Паркінг», потім відпустивши педаль гальма, ваш автомобіль може трохи котитися до тих пір, поки маленький сталевий штифт в коробці передач не зупинить шестірню на валу коробки передач. Ось як виглядає цей невеликий штифт в автоматичній коробці передач. Самі розумієте, що крихітний шматок металу не повинен тримати вашу важку машину від сповзання. Ви уявляєте, яке навантаження йде на цей штифт, що утримує машину на місці в режимі паркінгу?

Як правильно паркувати автомобіль з автоматичною коробкою передач

Ось чому так важливо ставити на нерівної дорожньої поверхні автомобіль з АКПП, використовуючи ручник. Отже, ось правильний спосіб паркування на автоматі:

Зупинивши автомобіль там, де ви хочете, утримуючи його на місці ножним гальмом. Далі переведіть АКПП в нейтральне положення (N). Підніміть ручного гальма (ручник) або натисніть кнопку ручного гальма (якщо ваша машина оснащена електронним ручником). Відпустіть педаль гальма. Ваша машина буде утримуватися ручником. Потім переведіть ручку АКПП в режим «Паркінг» (Р).

Ця послідовність врятує вашу коробку від передчасного зносу. Візьміть собі за правило залишати автомобіль на стоянковому гальмі (ручнику). Особливо там, де дорожня поверхня має навіть невеликий ухил.

Що робити взимку: як паркувати автомобіль з АКПП в зимовий час?

Як правильно паркувати автомобіль з автоматичною коробкою передач

На жаль, вищеописаний спосіб добре працює в теплу пору року, коли немає побоювань, що паркінг на ручнику призведе до замерзання гальмівних колодок, активованих ручним гальмом. Але що робити в зимовий час, коли залишати машину на ручному гальмі на ніч у морозну погоду не можна, оскільки це може призвести до примерзанию гальмівних колодок до гальмових барабанів або до гальмівним дискам?

Як правильно паркувати автомобіль з автоматичною коробкою передач

В цьому випадку у вас є тільки два способи паркінгу. Перший – це знайти рівне місце для стоянки машини, де вона не буде скочуватися з місця. Другий спосіб – скористатися шматком дерева, цеглою, каменем, упором і т. п., для того щоб підсунути його хоча б за одне колесо. Це дозволить заблокувати автомобіль і запобігти його скочування.

Головне не забувайте, що режим паркінгу на АКПП не призначений для основного утримування машини від скочування. Коли це можливо, для утримання автомобіля потрібно використовувати тільки гальмову систему.