Як працює VTEC: Приклад на реальному двигуні Honda

332

Ось наочне пояснення про пристрої японських двигунів Honda VTEC.

Якщо ви автолюбитель ви напевно чули термін «VTEC», але, можливо, не знаєте, що він означає в автопромисловості. Якщо це так, то для вас є цікава пояснення про устрій цього типу двигунів, які виробляють компанія Хонда.

VTEC — це двигун з регульованою системою газорозподілу. Наприклад, цю систему використовує компанія Honda в своїх двигунах. VTEC – це скорочена назва (абревіатура) Variable valve Timing and lift Electronic Control.

У світі існує безліч різних систем із змінною системою газорозподілу (змінюється хід і часу руху клапанів).

По суті, VTEC — це технологія, яка використовує впускні і випускні клапана двигуна, контролюючи обсяг (і швидкість) газів, які входять в циліндри і виходять з них. Латинська літера «V» у назві мотора Хонда означає Variable valve (змінювані клапана).

У більшості звичайних двигунів хід клапанів як правило має стандартний розмір. У двигунах VTEC клапана можуть змінювати свій хід між різними рівнями.

Система VTEC змінюючи тиск масла дозволяє перемикатися між різними профілями кулачків, що штовхають клапана силового агрегату. Наприклад, при більш високих обертах двигуна кулачкові профіль дозволяє збільшити підйом клапанів. Це дозволяє подавати в циліндри двигуна більше кисню, в результаті чого генерується більше кінських сил.

Як працює VTEC: Приклад на реальному двигуні Honda

Двигуни VTEC з’явилися в кінці 1980-х років. З тих пір компанія Хонда використовувала ці силові агрегати на багатьох своїх автомобілях, включаючи NSX, Integra Type R, S2000 і Civic Type R.

До речі, двигуни Хонда із змінною системою газорозподілу відрізняється від таких же моторів інших компаній.

Так, більшість інших виробників для зміни фази газорозподілу використовують підвищений тиск масла і зміна кута распредвала щодо шківа, що дозволяє виставляти системі певну запалювання (раніше, пізніше, середня). Система VTEC від Хонда ж використовує зовсім інший принцип роботи системи газорозподілу.

Пояснення цього процесу одними словами недостатньо. Краще всього, звичайно, якщо подивитеся кілька роликів, які пояснюють що ж це за двигуни Хонда з системою VTEC.