Як працює евакуатор для автомобілів

4-15-2021

Кожен автолюбитель може потрапити в аварію з власної вини або через порушення правил дорожнього руху іншими власниками «сталевих коней». Також хочемо вам порекомендувати ТЕКСТ. Після аварії автомобілі рідко залишаються на ходу. Ось тут-то і виникає потреба в евакуаторі – і з’ясовується, що до цього життя ніяк не готувала…

Викликати евакуатор треба через диспетчерський центр служби евакуації автомобілів. Диспетчер задасть кілька питань, щоб уточнити місцезнаходження клієнта і складність майбутнього завдання. Адже найчастіше після дтп автомобіль дуже складно занурити на платформу – черговій бригаді потрібно спеціальне обладнання.

Вам буде цікаво: skoda оголосила знижки на серпень

Зазвичай після аварії для навантаження автомобіля потрібно кран-маніпулятор і лебідка. Якщо необхідно евакуювати вантажний автомобіль або автобус, то для цього завдання буде потрібно евакуатор, обладнаний платформою для часткового навантаження транспортних засобів. Прибувши на місце аварії, співробітники чергової бригади оглянуть автомобіль і приступлять до виконання навантажувальних робіт.

Дуже важливо, щоб робітники пройшли спеціальне навчання. Наявність диплома про проходження відповідних курсів-це гарантія того, що вони вміють користуватися спеціальним обладнанням і швидко впораються з поставленим завданням, не пошкодивши автомобіль. Після навантаження машини евакуатор їде за заздалегідь обумовленою адресою. Можна попросити відвезти постраждалу машину на будь-яку сто або в гараж, якщо не плануєте відразу ж віддавати її в ремонт.

Робітники можуть запропонувати вам послуги сто, на яких працюють їхні знайомі-подумайте, перш ніж погоджуватися. Якщо у служби евакуації є партнерські сто, вам відразу ж скажуть про це, а ось вищезгадані знайомі можуть виявитися як хорошими механіками, так і шахраями, які витягнуть зайві гроші.

1 дізнатися, скільки коштує евакуація, краще відразу у диспетчера при оформленні заявки. Зазвичай компанії самі вказують мінімальні ціни в оголошеннях, але на вартість впливає складність роботи, тривалість маршруту і термін експлуатації евакуатора – оплата проводиться за кожну годину використання спецтехніки. Так що краще уточнювати, щоб настрій, і без того нікчемне після дтп, не зіпсувалося ще більше.

Корисно знати:

За типом навантаження розрізняють три види евакуаторів.

Лебідкові – найпоширеніший вид евакуаторів через його відносну дешевизну. Деякі моделі мають зсув платформу, що полегшує і прискорює процес навантаження. Навантаження на платформу здійснюється методом затягування тросом за допомогою ручної, гідравлічної або електричної лебідки. Вага транспортованого автомобіля не повинен перевищувати 7 тонн. Також не підходить для евакуації машин із заблокованими колесами і моделей з автоматичною коробкою передач.

Кранові-оснащені кранами з гідравлічними маніпуляторами. Вони підходять для навантаження і транспортування машин вагою до трьох з половиною тонн. Навантаження транспортного засобу на платформу евакуатора здійснюється краном з радіусом захоплення 5 метрів. Крановий евакуатор просто незамінний для евакуації сильно пошкодженого в дтп автомобіля, або з’їхав з дорожнього полотна і опинився в недоступному для роботи лебідки місці.

Евакуатори з частковим навантаженням-мають підйомні механізми і спеціальну платформу для кріплення тільки одного з мостів – переднього або заднього. З огляду на те що евакуатори цього типу не забезпечують повної безпеки при транспортуванні, вони не користуються широким попитом. Однак при евакуації габаритних транспортних засобів, таких як спец-автомобілі, автобуси, вантажні машини з великою вантажопідйомністю — вони просто незамінні.

Евакуатори можуть відрізнятися і за типом платформ:

Стаціонарні прямі. Найдоступніша за ціною і проста модель, що складається з каркаса з суцільнометалевим настилом і доповнена відкидними трапами – апарелями. Вантажопідйомність платформи варіюється в залежності від моделі шасі евакуатора.

Ламані. Конструкція таких платформ досить проста і зручна в експлуатації. Для неї характерний один або кілька перегинів настилу з висувними трапами для навантаження автомобіля. Автомобіль на таку платформу може заїхати своїм ходом або ж бути затягнутий за допомогою лебідки. Однак слід враховувати, що ламана платформа, що має всього один злам, не підходить для автомобілів з низькою посадкою.

Підйомно-зсувні. У конструкції таких платформ використовується гідропривід. Перед завантаженням платформа піднімається і встановлюється під зручним для заїзду автомобіля кутом і зсувається вниз. Цей спосіб навантаження дуже зручний для моделей з низькою посадкою. Після того як автомобіль зайняв місце на платформі, вона плавно піднімається і повертається у вихідне положення. Найбільш безпечні для переміщення автомобілів евакуатори з гідравлічною платформою. Така платформа має надійну конструкцію, що виключає зрушення під час руху. Процес навантаження автоматизований, що вимагає менше витрат ручної праці і прискорює евакуацію.

Вибираючи евакуатор, потрібно керуватися технічними характеристиками і габаритами автомобіля, який необхідно евакуювати, а також ступінь його пошкодження.