Як повернути гроші з паркувального рахунку: інструкція

207

Гроші за паркування повернути можна, але це дуже складно

Як відомо, з 15 грудня 2018 року в столиці змінені тарифи й правила оплати паркування в денний час. Тепер мінімальна вартість стоянки на платній парковці обійдеться в 80 рублів/год, а на 237 вулицях було встановлено тариф у 380 рублів за той же час надаються містом послуг паркування. Детальніше з новими тарифами можна ознайомитися тут: Як оплатити парковку?


На 237 вулицях з підвищеним тарифом парковка в неділю стане платною. У дні державних свят на цих вулицях автомобілі можна буде залишити безкоштовно.

Мінімальна вартість паркування в центрі на вулицях між Садовим і Бульварним кільцями з 15 грудня становить 80 рублів/год.
Всередині Садового кільця (СК) буде діяти парковка з диференційованим тарифом – 50 рублів за перші 30 хвилин, потім 150 рублів/год.
На вулицях всередині Бульварного кільця (БК) тарифи підвищилися до 100 і 200 рублів/год.
Також додається 237 вулиць, де буде встановлено тариф 380 рублів у год у денний час і 200 рублів на годину в нічний час.

Як розцінки? Дорого? Впевнені, що більшості автомобілістів, які паркують щодня свої машини біля роботи, зовсім не посміхається перспектива віддавати по 2-3 тис. рублів щодня. Який існує дієвий спосіб припинити викидати гроші на повітря? Треба просто відмовитися від автомобіля в місті. Можливостей для альтернативного пересування існує достатньо – від метро і автобусів до каршеринга і пересування по місту пішки (якщо робота близько).

Але для деяких автолюбителів, які вже закинули грошові кошти запас для оплати паркувального рахунку, при відмові від платного паркування повернення грошових коштів може стати серйозною головоломкою. І повірте, зовсім неприємною.

Для тих, хто вирішив повернути гроші з паркувального рахунку, автомобільний журнал «За кермом» з’ясував, як це можна зробити. Ось що ми зрозуміли з відповіді техпідтримки «Московського паркінгу» автожурналистам.

Чи можна повернути гроші з паркувального рахунку?

Як повернути гроші з паркувального рахунку: інструкція

Так, безумовно, це можна зробити. Але приготуйтеся до того, що доведеться потанцювати з бубнами. Легко з вашими коштами на вашому рахунку «Московський паркінг» не має наміру розлучатися.

Що таке паркувальний рахунок?

Як повернути гроші з паркувального рахунку: інструкція

Для тих, хто не в курсі – так званий «паркувальний рахунок» з’являється після реєстрації на сайті parking.mos.ru. З допомогою засобів, які автовласник буде класти на нього, і буде провадитися оплата паркувальних послуг через офіційний додаток «Паркування», доступне для телефонів на ОС iOS і Android.

Як повернути гроші з паркувального рахунку: інструкція

Варіанти поповнення рахунку

Рахунок прив’язаний до номера телефону. На сьогодні оплата за допомогою програми – це самий зручний спосіб оплати, два інших з діючих – через паркомати і за допомогою СМС.

Куди звертатися для зняття грошових коштів з паркувального рахунку?

Як повернути гроші з паркувального рахунку: інструкція

Скажемо відразу – просто відправити гроші назад на карту не вийде! Треба обов’язково прийти самому і з купою дуже специфічних папірців.

Як відповіли на запит «За кермом» в техпідтримку «Московського паркінгу», «Ви можете звернутися в один із сервісних центрів «Московський транспорт» за адресами: вул. Стара Басманная, д. 20, будова 1 або вул. 1905 року, д. 25».

Як повернути гроші з паркувального рахунку: інструкція

Контактного телефону, як видно, не дають. А це означає, що доведеться топати ніжками, попередньо зібравши необхідні документи, що буде непросто.

До речі, ми Порадимо добиратися за адресами Стара Басманная або Вулиця 1905 року саме своїм ходом. Приїдете на машині – заплатіть за паркування. Там багато платних паркувальних зон, і всі провулки, не охоплені платними паркінгами, забиті машинами під зав’язку. Ви ж не хочете отримати 5.000 рублів штрафу в якості бонусу до пригод?
Як повернути гроші з паркувального рахунку: інструкція

Як повернути гроші з паркувального рахунку: інструкція

Які потрібні документи для підтвердження, що даний рахунок ваш?

Як повернути гроші з паркувального рахунку: інструкція

заява (бланк на http://parking.mos.ru, вкладка «Про проект» – «Документи» – «Заява на повернення грошових коштів»);

копія паспорта (2 і 3 стор.);

Ок, поки не страшно, але дивимося на процедуру далі

договір з оператором стільникового зв’язку, який підтверджує, що номер зареєстрований на заявника;

Це теж не так складно вишукати на перший погляд, хоча як пощастить. Зазвичай договір про надання послуг зв’язку зберігається вдома, його головне знайти. Якщо не знайшли, починається новий квест – йдемо в офіс до свого оператора і пишемо заяву на видачу копії договору. Чекаємо або отримуємо відразу на руки в тому ж офісі стільникового оператора.

І нарешті найшикарніший:

документ, що підтверджує факт списання коштів у рахунок Московського паркувального простору (оригінал виписки з рахунку банківської карти із зазначенням повних ПІБ платника, одержувача, суми і дати платежу, номера картки). Виписка має бути завірена працівником банку, що видав документ (посада, ПІБ, підпис та печатка банку), до неї має бути додано оригінал чека, завірений оригінал платіжного доручення і т. д.».

«Іди в банк і щоб всі приніс!!!» – як би лагідно говорять нам московські паркувальники.

А якщо в оформлених документах буде допущена помилка? Ну що ж, нічого страшного – кількість спроб необмежено. Благо офіси працюють і у вихідні, з 8.00 до 20.00.

Після проходження всієї бюрократії всі гроші можна буде повернути разом?

Не-а! Навіть не сподівайтеся! Ви думаєте, бюрократи такі простаки? Цитата «За кермом»:

«При цьому, як пояснив співробітник центру «Московський транспорт», повернути можна тільки один певний платіж, а не всі гроші, які знаходяться на рахунку».

Скільки разів поповнювали рахунок, стільки документів і потрібно надати.

Не можу знайти заяву на повернення грошових коштів на parking.mos.ru!

Заява знаходиться в самому низу переліку, сьомий документ знизу http://parking.mos.ru/about/115/:

Як повернути гроші з паркувального рахунку: інструкція

Як вам квест від Моспаркинга? Ділимося в коментарях.