Як покращення якості доріг може вплинути на обмеження швидкості

215

Депутати все частіше пропонують підвищити швидкість на деяких дорогах

Всі звикли, що законодавець зазвичай робить закони суворіше. Штрафи збільшуються, а обмеження стають все більш серйозними. Наприклад, всі ми, автомобілісти, вже зрозуміли, до чого призводить встановлене на деяких заміських трасах обмеження швидкісного режиму в місцях населених пунктів в 50 км/ч.

З одного боку, для жителів цих невеликих селищ з’явився явний плюс – водії не «літають» повз їх будинків під 100 км/год, Але для автомобілістів, навіть тих, хто практично ніколи не порушує, такий знак викликає неприємні спогади – за останні кілька років, напевно, кожен «налетів» на штраф, перевищивши нештрафуемое перевищення до 20 км/год в зоні дії знаку.

Дивіться також: Експерти: В Москві потрібно знижувати швидкість. Навіщо?

Тим не менш, в деяких випадках законодавець готовий іти назустріч автомобілістам, черговий такий випадок як раз стався днями. Депутати запропонували збільшити швидкість на ділянках доріг, де передбачено дві смуги для руху в одному напрямку, тобто на трасах.

Як покращення якості доріг може вплинути на обмеження швидкості

В ПДР зазначено, що у населених пунктах діє обмеження швидкості 60 км/год, на заміських трасах – 90 км/год, на автомагістралях – 110 км/год (якщо знаками не передбачено інше). Депутати вже не перший раз навперебій відзначають, що ліміт швидкості на заміській трасі має бути підвищено. Причому причина цього підвищення цілком адекватна: якість цих доріг покращився і там, де раніше було страшно їхати 90 км/год, сьогодні, приміром, можна безбоязно розганятися до 110 км/год.

«Можливо, – розмірковує перший заступник голови Комітету Держдуми з держбудівництва та законодавства В’ячеслав Лисаков на сторінках РГ.ру, – потрібно навіть збільшити швидкість на деяких ділянках. І в першу чергу необхідно подумати про збільшення швидкості на дорогах, де передбачено дві смуги для руху в одному напрямку».

Дивіться також: Чому зниження швидкості в містах не панацея від травматизму пішоходів?

Зазначається, що вимоги до обмежень швидкості вже давно застаріли і тільки заважають водіям. Часто встановлені на дорозі знаки не тільки не забезпечують безпеку, але й самі створюють аварійні ситуації. При дозволеної швидкості 90 км/год з’являється знак, що обмежує швидкість 40 км/ч. Навіщо? Незрозуміло. В цьому і будуть розбиратися парламентарії.

Імовірно, планується, що підвищення максимально допустимої швидкості буде здійснюватися виключно на ділянках доріг з бездоганною якістю.