Як перевищення швидкості навіть на 10 км/год робить з вас порушника

398

Ось чому навіть невелике перевищення швидкості може принести великі проблеми.

Ну що, мабуть, зовсім скоро законодавець знизить нештрафуемый поріг перевищення швидкості до 20 км/год до 10 км/ч. Розмови про це йдуть вже давно. Самі знаєте, на порожньому місці подібні ініціативи зазвичай не виникають. Так що, з великою часткою ймовірності, незабаром водії почнуть отримувати штрафи при перевищенні встановленої максимальної швидкості на 10 км/год. Ну а поки, нагадаємо, в країні діє нештрафуемый поріг до 20 км/год. Але чи знаєте ви, що це зовсім не означає, що всім можна порушувати встановлену швидкість руху?

Чи ви В курсі, що, перевищуючи встановлену максимально дозволену швидкість на 20 км/год, ви все одно порушуєте чинні Правила дорожнього руху? На жаль, багато водіїв забули, що Правила дорожнього руху – це дуже важливо і що вони схожі заповідей Біблії.

Відповідальність за порушення ПДР прописана в КоАП РФ. І якщо в Кпап немає адміністративної відповідальності за порушення того чи іншого пункту ПДР, це не означає, що вам дається право порушувати встановлені правила. Не забувайте, що багато Правил дорожнього руху з’явилися не на порожньому місці. Вони писані кров’ю – кров’ю тих, хто в свій час потрапив у важкі аварії.

Як перевищення швидкості навіть на 10 км/год робить з вас порушника

Нагадаємо тим, хто забув або не замислювався, що нештрафуемый поріг за перевищення швидкості руху з’явився з однією метою – щоб вирішити проблему похибки комплексів фото – і відеофіксації при вимірі поточної швидкості транспортних засобів.

Справа в тому, що навіть повірені автоматичні камери фіксації порушень ПДР неточно заміряють швидкість автомобілів. Похибка становить до 10 км/год. У підсумку з 2013 року законодавець збільшив поріг перевищення швидкості, за який власники автомобілів не притягуються до відповідальності за перевищення.

Цей поріг склався з початку нештрафованого перевищення швидкості на 10 км/год, прописаного законодавцем до 2013 року, і з природної похибки автоматичних комплексів фото-, відеофіксації. Так, починаючи з 2013 року, водіїв перестали штрафувати за перевищення швидкості до 20 км/год.

Але, як ми вже сказали, це не означає, що водії, які перевищують швидкість до 20 км/год, не порушують ПДР, де чітко сказано, що їм заборонено порушувати встановлену правилами швидкість руху (пункт 10.1 ПДР).

Довідка:


10.1. Водій повинен вести транспортний засіб зі швидкістю, що не перевищує встановленого обмеження, враховуючи при цьому інтенсивність руху, особливості і стан транспортного засобу і вантажу, дорожні та метеорологічні умови, зокрема видимість у напрямку руху. Швидкість повинна забезпечувати водієві можливість постійного контролю за рухом транспортного засобу для виконання вимог ПДР

Відповідно, перевищуючи швидкість до 20 км/годину, незважаючи на неможливість штрафу, ви все одно порушуєте чинні Правила дорожнього руху (так, все той же пункт 10.1 ПДР). І дай-то Бог, щоб ви при цьому не потрапили в ДТП або не збили пішохода (нехай не зі своєї вини). У цьому випадку, якщо буде встановлено, що ви перевищили встановлену швидкість руху, з постраждалої сторони ви в мить ока перетворитеся на винуватця аварії. Як вам така перспектива?

Як перевищення швидкості навіть на 10 км/год робить з вас порушника

Правда, в цьому випадку, звичайно, повинна бути проведена експертиза оцінки швидкості автомобіля. Але самі розумієте, що при аварії з участю пішохода, який до того ж постраждав, подібна експертиза цілком імовірна.

Так що, якщо не хочете потім доводити, що ваша швидкість руху не є причиною ДТП, не Порадимо порушувати навіть на 1 км/год встановлену швидкість руху.

Це простіше, ніж потім доводити в суді похмурому представникові Феміди, що ви не адепт секти «їжу як хочу». Повірте, нав’язати щось суддям у російських судах, змінивши їх внутрішнє переконання, нав’язане звітами ГИБДД або слідчими органами, нелегке завдання.