Як органи ГИБДД будуть виловлювати боржників на дорозі

235

Органи МВС починають сприяти приставам на дорозі по-новому

Сьогодні набув чинності новий порядок щодо розшуку боржників службою судових приставів. Тепер згідно з новими правилами судовим приставам, повинні допомагати органи МВС по пошуку боржників. Так, тепер органи Державтоінспекції за запитом ФССП або при наявності в базі судових приставів інформації про боржників зобов’язані зупиняти транспортні засоби, що належать боржникам.

Новий спільний наказ Міністерства Юстиції РФ і МВС РФ «Про затвердження Порядку надання працівниками органів внутрішніх справ сприяння судовим приставам-виконавцям у ході виконавчого провадження, у тому числі при здійсненні розшуку боржника, його майна або розшуку дитини, а також при розшуку на підставі судового акта по цивільній справі громадянина-відповідача» пропонує взаємодію служби судових приставів і МВС не тільки з пошуку боржників, але й з пошуку їх майна. Наприклад, органи МВС мають з сьогоднішнього дня допомагати ФССП виявляти боржників і приналежність транспорту за кермом яких вони сидять.

Нагадаємо, що раніше органи ГИБДД також були зобов’язані допомагати приставам. Але для цього до сьогоднішнього дня пристава було необхідно скласти спеціальну постанову і запит. У результаті ГІБДД на дорозі рідко займалася пошуком боржників. Також іноді проводилися спільні рейди ФССП і ГИБДД. Але це крапля в морі порівняно з кількістю людей, яких зараз розшукує пристави.

Тепер же все змінюється. Органи ГИБДД зобов’язані (так, так саме зобов’язані самостійно виявляти боржників на дорозі якщо щодо них у базі ФССП є запис про виконавче провадження.

Так, працівники ДПС зобов’язані зупинити боржника і не тільки порадувати його про наявність боргу, але і встановити його місце проживання. ДПС повинні постаратися з’ясувати всю інформацію про боржника (аж до адреси паркування автомобіля). Потім ця інформація повинна бути передана приставам.

Головне завдання для ГИБДД це не тільки пошук боржників, але і пошук належних їм транспортних засобів. Адже не секрет, що багато боржників ховаються від приставів роками не сплачуючи борги, а також ховають від ФССП свої автомобілі, побоюючись арешту.

На жаль, захід щодо обмеження реєстраційних дій в ГИБДД за ініціативою ФССП не так ефективна. Ну не зможе боржник перереєструвати автомобіль на інше ім’я (наприклад, при продажу). Але боржник може користуватися автомобілем, що й роблять багато водіїв, які приховують від судових приставів.

Так що зовсім скоро всі ми дізнаємося, як буде працювати нова форма взаємодії двох органів. І ми не сумніваємося, що ГИБДД допоможе приставам знайти чимало боржників. Зробити це особливо легко, коли сьогодні дороги країни обвішані камерами. Ось вони і допоможуть органам ГИБДД пробивати по базі кому належать транспортні засоби, а також за допомогою електронного міжвідомчої взаємодії перевіряти числиться за їх власниками якась заборгованість або ж розшукується автовласник ФССП.

Ви думаєте, що цей повальний розшук боржників стосується тільки автовласників? Насправді новий наказ Мін’юсту стосується всіх боржників. В тому числі і пішоходів. Справа в тому, що тепер всі підрозділи МВС зобов’язані допомагати приставам шукати боржників і виявляти їх майно. Тобто тепер навіть звичайний екіпаж ППС може при перевірці документів у пішохода пробити його по базі ФССП.

До речі, органи МВС тепер повинні допомагати судовим приставам при виселенні боржника з приміщення, при вилученні іншої нерухомості, при знесення незаконних споруд / будівель за рішенням суду, тощо

У тому числі згідно з новими правилами, МВС і служба судових приставів зобов’язані налагодити обмін інформацією за допомогою електронної системи міжвідомчої взаємодії при наявності технічних можливостей. У тих регіонах або населених пунктів, де це неможливо взаємодії приставів з МВС буде здійснюватися по-старому – на папері (пересилання документів буде здійснюватись поштою).

Нагадаємо, що в даний момент передані судовим приставам борги становлять 2 трильйона рублів. Причому ці борги лише стосуються заборгованості фізичних осіб перед банками. За даними ФССП на даний момент в базі виконавчих проваджень знаходиться 5,6 млн виконавчих проваджень щодо боргів громадян перед кредитними організаціями. Причому, як відзначають в ФССП у цьому році порівняно з минулим роком кількість виконавчих проваджень зросла на 1 млн.

Також зростають борги росіян і по штрафам ДАІ і ЦОДР. Чимало боргів і по аліментах, загальна сума яких також збільшується в геометричній прогресії.