Як наша країна в часи СРСР побудувала самий галасливий авіалайнер у світі атомного бомбардувальника

210

Як створили Ту-114 на базі Ту-95.

Вже в 1950-і роки стало ясно, що майбутнє за реактивної авіацією. У підсумку весь світ почав гонку по розробці реактивних авіалайнерів. Але на відміну від Західних країн, наша країна в радянські роки не стала з нуля розробляти авіалайнер нового покоління, вирішивши створити швидкісний літак великої місткості з турбогвинтовими двигунами. Для його основу був узятий величезний російський бомбардувальник Ту-95.

Нагадаємо, що Ту-95 Туполєв був саме тим бомбардувальником, готовим вилетіти з арктичних баз у Радянському Союзі, щоб скинути величезну ядерну бомбу або 10 на всі великі і блискучі американські міста у часи холодної війни. Цей бомбардувальник, оснащений 8-ми гвинтами, що обертаються в протилежних напрямках, зі швидкістю близькою до швидкості звуку, в результаті чого Ту-95 був дуже гучним літаком, який міг змусити «гриміти кістки» у будь-якої людини.

Як наша країна в часи СРСР побудувала самий галасливий авіалайнер у світі атомного бомбардувальника

У підсумку наші власті вирішили адаптувати Ту-95 авіалайнер, щоб конкурувати з літаком Boeing 707.

Ось подивіться ролик про створення цього літака:

По багатьом параметрам літак Ту-114 був унікальним у своєму роді літаком, але, на жаль, мав ряд досить істотних недоліків. Також незважаючи на те, що Ту-114 був одним з самих швидко пропелерних літаків, він не був реактивним. Крім того, галасливі двигуни Ту-114 не підходили для використання літака в цивільних цілях.

Вся справа в тому, що рівень шуму літака в децибелах був приблизно еквівалентний шуму, рівень децибелів якого рівносильний працює вам прямо у вухо автомобільного двигуна протягом кількох годин.