Як довго можна їздити з цвяхом в шині?

522

Цвях або саморіз в шині: чи можна їздити?

Шина являє собою шматок гуми круглої форми, який і є основною частиною колеса автомобіля, дозволяючи йому рухатися. Шина також забезпечує зчеплення з дорогою і поглинає удари під час руху. З часом у шинах застряють камені. Як їх видаляти, ми вже розповіли вам в одній з минулих статей. Але камені не єдині вороги шин. Є ще цвяхи, саморізи і багато інші гострі предмети, які можуть легко пробити покришку автомобіля. Якщо, піймавши саморіз, спустило колесо, тут зрозуміло всім, що робити. Але як бути, якщо в пробитому колесі тиск продовжує триматися? Можна продовжувати їздити, і якщо так, то скільки?

Дивіться також: чи Безпечно їздити з саморізом в шині?

Отже, якщо ви випадково дізналися, що в колесі вашої машини застряг цвях (або саморіз), але шина як і раніше тримає тиск або спускає повітря повільно, то ні в якому разі не намагайтеся витягти цвях. Залиште його в покришці. Далі перевірте тиск в колесі і, якщо воно не відповідає рекомендованому автовиробником, накачайте колесо до норми.

В іншому випадку, висмикнувши цвях, який перешкоджає виходу тиску з шини, ви спустіть колесо в нуль.

Є, звичайно, ще варіант – спустити колесо, висмикнути цвях, взяти ремкомплект для шин і самостійно закрити прокол, після чого заново накачати колесо. Але, на жаль, подібний ремкомплект є не у кожного автолюбителя, а також не кожен зможе відремонтувати колесо самостійно. Насправді, для того щоб встановити в прокол джгут, необхідна неабияка сила.

Як вчасно помітити прокол колеса?

Як довго можна їздити з цвяхом в шині?

На жаль, прокол колеса цвяхом або саморізом трапляється на наших дорогах досить-таки часто. Багато проколи не приводять до майже миттєвого спускання колеса. У результаті чимало водіїв помічають, що колесо зловило саморіз, не відразу. Правда, якщо ваша машина оснащена датчиками тиску в шинах або системою контролю обертання коліс (система повідомляє водію про різку зміну параметрів обертання колеса, які, як правило, відбуваються, коли в колесі різко змінилося тиск), то система безпеки повідомить вам про можливу проблему в колесі.

Якщо є датчики тиску на колесах, ви зможете дізнатися, в якому колесі змінилося тиск. На жаль, дуже часто ця система дає неправдиві попередження (наприклад, при різкій зміні зчеплення з дорогою або при різкому перепаді температури на вулиці). У підсумку з часом багато водіїв перестають звертати увагу на попередження системи контролю тиску в шинах. А даремно. Адже система може попереджати про пробитому колесі.

Щоб подібного не трапилося, після кожної поїздки уважно оглядайте колеса на предмет проколу. У разі виявлення саморіза як можна швидше зверніться в шиномонтаж.

Як довго можна їздити, якщо після проколу саморізом колесо тримає тиск?

Як довго можна їздити з цвяхом в шині?

Це ще одне питання, яке часто задають автолюбителі на різних тематичних форумах. Відразу хочемо розбудувати автовласників. Якщо ви прокололи колесо, в принципі, їздити не можна. Адже автомобіль – це не іграшка, а транспортний засіб підвищеної небезпеки. Причому не тільки для вас і ваших пасажирів, але і для інших учасників дорожнього руху. Тому ви повинні звернутися на шиномонтаж якомога швидше, навіть якщо проколене колесо не спускає. Адже ви не ясновидець і не можете знати, в який момент колесо миттєво втратить тиск. Ви уявляєте, що буде, якщо це відбудеться на швидкості під час руху по автомагістралі?

З якою швидкістю можна їздити з цвяхом в шині?

Як довго можна їздити з цвяхом в шині?

Як ми вже сказали, їздити при проколі шини не МОЖНА. Це небезпечно. Але ми розуміємо, що не в кожного в машині є запасне колесо або ремкомплект для покришок. Звичайно, якщо колесо повільно втрачає тиск, ви можете продовжити рух, попередньо подкачав колесо. Але ви не повинні їхати швидко. По-перше, це небезпечно. А по-друге, чим швидше ви будете їхати, тим швидше пошкоджена шина буде спускати повітря.

Дивіться також: Ось чому великі колеса шкодять сучасними автомобілями

Так що обмежтеся невеликою швидкістю – не вище 30-40 км/год. Якщо до шиномонтажу далеко, то через кожні 2-3 км зупиняйтеся і перевіряйте тиск в колесі. При необхідності докачивайте колесо. Інакше ви ризикуєте прискорити знос протектора, який дуже швидко приходить в непридатність при недостатньому тиску в колесі.

В яких випадках не вимагається ремонт шини при проколі цвяхом або саморізом?

Варто зазначити, що бувають випадки, коли саморіз не повністю пробиває гуму, в результаті чого, навіть якщо його витягнути, витоку повітря не відбудеться. Але це, як правило, відноситься до дрібним шурупах і цвяхах. На жаль, не завжди у автолюбителів є можливість оцінити, як глибоко була пошкоджена шина.