Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

432

Як професійно стежити за своєю машиною.

На жаль, багато автомобілістів неправильно доглядають за своїми машинами. Більшість з нас, набравшись знань по верхівках і понаслушавшись «бувалих водіїв», які найчастіше мають уявлення тільки про те, як обслуговувати старі карбюраторні «Жигулі», зазвичай роблять помилки при догляді за автомобілем. У підсумку скорочуючи термін служби автомобіля.

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

А потім ми починаємо лаяти свою марку/модель автомобіля за надійність, погану якість і т. д., вважаючи, що у всіх бідах винен автовиробник. Але в більшості випадків винні ми самі. Пам’ятайте, що гарантія довгого терміну служби авто – це ваше до нього ставлення. Ми зібрали для вас поПоради, які допоможуть вам обслуговувати автомобіль так, щоб збільшити термін його служби.

1. Чистіть внутрішню і зовнішню частину вашого автомобіля кожен місяць. Жарти в сторону.

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: утримувати свій автомобіль в чистоті – це все одно, що тримати свою кімнату в квартирі в чистоті. Але на відміну від кімнати ваш автомобіль постійно на виду, і кожен може оцінити за зовнішнім виглядом, наскільки він брудний (або чистий). Щоб продовжити термін служби лакофарбового покриття і зберегти салон в хорошому стані на тривалий час, ви повинні мити машину повністю мінімум 1 раз в місяць.

В комплексну мийку повинна входити хімчистка салону, обробка сидінь різними засобами, очищення стекол зсередини, видалення пилу пилососом. У тому числі ви повинні використовувати після миття захист кузова, завдаючи віск на кузов. При митті кузова обов’язково промивайте арки і днище машини.

Не варто робити це: з кузова нечистого автомобіля бруд буде потрапляти в салон. Бруд, як на кузові, так і в салоні, може призвести до пошкодження лакофарбового покриття, а також поверхні оздоблювальних матеріалів салону. Особливо в зимовий час, коли дороги обробляються протиожеледними реагентами, що містять у своєму складі сіль, яка, як ви знаєте, є причиною корозії металу. Також солі дорожніх реагентів можуть легко пошкодити підлогові покриття салону. Тому в зимовий час автомобіль повинен відвідувати мийку в два рази частіше.

2. Міняйте масло кожні 8000-10000 км і використовуйте надійну марку

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: кожен автовиробник у посібнику користувача машині (або в сервісній книжці) вказує рекомендовані умови для планової заміни масла в двигуні. Якщо раніше майже всі автовиробники Порадили міняти масло кожні 10000 км, то сьогодні для багатьох сучасних автомобілів – кожні 12000-15000 км. Але ми не рекомендуємо вам прислухатися до таких порад. Краще міняйте масло в двигуні по-старому – кожні 8000-10000 км. Особливо якщо ви в основному використовуєте автомобіль в місті (пробки, часті зупинки на світлофорах, короткі поїздки тощо).

У цьому режимі руху масло краще взагалі міняти по мотогодин, а не по кілометражу. Адже порівняйте, скільки ви проїдете кілометрів за 1,5 години по порожній дорозі заміського шосе зі швидкістю 100 км/год і який кілометраж проїдете, сіпаючись, в пробці за цей же час. Погодьтеся, різниця очевидна.

4А тепер уявіть, скільки годин пропрацює двигун, якщо ви щодня стоїте в пробці і проїжджаєте невелику відстань. В такому режимі 10К кілометрів ви наездите дуже не скоро. А ось моторне масло втратить свої властивості ще задовго до того, як одометр відрахує чергову десятку тисяч км. Так що візьміть собі за правило міняти масло як можна частіше. Якщо є можливість, міняйте його кожні 8000 км

Також будьте уважні до вибору моторного масла. Не використовуйте дешеві масла сумнівної якості. Купуйте масло тільки в перевірених магазинах (читайте відгуки в Мережі або прислухайтеся до думки свого автомеханіка).

Не варто цього робити: у вашому автомобілю потрібно масло, щоб не тільки змащувати двигун. Масло також виконує функцію охолодження двигуна, а крім того має миючими властивостями, які дозволяють очищати внутрішні компоненти мотора від накипу, нагару і т. п. Для ефективної змащення двигуна необхідний певний обсяг масла. На жаль, іноді в деяких машинах вже з заводу присутній жор масла. Тобто поступово рівень масла йде на мінімум.

У підсумку автовласники змушені підливати моторне масло між ТО. Також частою причиною зниження рівня масла в двигуні є витоку/ протікання і, звичайно ж, знос поршневої системи.

Тому кожен автовласник повинен стежити за рівнем масла в двигуні, перевіряючи його кожен місяць.

У разі масложора (тобто олія йде) необхідно зробити діагностику двигуна.

3. Перевіряйте тиск в шинах кожен місяць і міняйте місцями колеса кожні 8000-10000 км

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: неправильний тиск в шинах може призвести до багатьох проблем. В тому числі до поломки, нестабільності руху, зростання витрати палива і, звичайно, до спущеною шині. Тому регулярно перевіряйте тиск в шинах за допомогою манометра. Крім того періодично оглядайте протектор шин на предмет рівномірного зносу. Для більш-менш рівномірного зносу коліс переставляйте їх місцями кожні 8000-10000 км.

Не варто цього робити: заміна ваших шин може обійтися в круглу суму (нові шини + шиномонтаж). Якщо ви не будете стежити за тиском в колесах і переставляти їх з місця на місце, то ваші шини зносяться набагато швидше. Так що краще перевіряйте тиск в колесах і не шкодуйте грошей на перестановку коліс.

4. Міняйте гальмівні колодки кожні 30 000-40 000 км або раніше, якщо ваші зношуються гальма

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: ви повинні взяти собі за правило перевіряти гальмівну систему кожне. Якщо ви чуєте при гальмуванні неприємний скрегіт або скрип, це повинно викликати у вас занепокоєння. Можливо, у вашій машині зносилися гальмівні колодки або гальмівні диски. Найчастіше колодки зношуються, які піддаються великим температурним навантаженням.

Не варто цього робити: не доводьте до повного зносу гальмівних колодок, щоб не пошкодити гальмівні диски. Якщо ви будете відкладати заміну колодок, це може призвести до передчасного виходу з ладу гальмівних дисків, які коштують чимало грошей. Так що краще зайвий раз замінити гальмівні колодки, чим частіше міняти гальмівні диски. Якщо причиною поганих гальм є гальмівні диски, терміново міняйте їх на нові. Пам’ятайте, що їздити з зношеними гальмівними дисками небезпечно (при гальмуванні зношений гальмівний диск може лопнути).

5. Переконайтеся, що дзеркала заднього виду завжди в порядку

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: так, якби на потилиці були очі, то це було б безумовною перевагою для водіння автомобіля. Однак у людей всього два ока. На щастя, нам на допомогу за кермом приходять дзеркала заднього виду, які, по суті, замінюють другу пару очей. Для безпеки під час руху всі дзеркала заднього виду повинні бути чистими. Дзеркала повинні давати прекрасну оглядовість заднього і бічного огляду. Якщо ваша машина з заводу поставляється з не дуже ефективними дзеркалами, придбайте нові або комплект дооснащення бічних дзеркал додатковими дзеркалами, які покращують оглядовість у вашому автомобілі.

Не варто цього робити: водіння з брудними дзеркалами або взагалі без дзеркал робить вашу їзду небезпечною. Так ви ризикуєте потрапити в ДТП. Ну а після аварії самі розумієте, навряд чи ваш автомобіль можна буде вважати таким, що знаходиться в ідеальному стані. Хочете зберегти автомобіль? Тоді ставитеся до дзеркал заднього виду як до екрану вашого смартфона.

6. Слідкуйте за інтер’єром вашого автомобіля, щоб підтримувати його високу вартість при перепродажі

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: все у світі з часом старіє. В тому числі і салон автомобіля. На жаль, з часом шкіряні/пластикова панель приладів, шкіряні/тканинні сидіння в кінцевому підсумку зношуються і вицвітають під дією ультрафіолету. На щастя, сьогодні в автокрамницях продається різна автохімія для догляду за інтер’єром в автомобілі. Подібні засоби дозволяють підтримувати його у нормальному стані, зберігаючи зовнішній вигляд салону майже таким же, яким він був, коли ви купили автомобіль в автосалоні.

Не варто цього робити: якщо ви не будете доглядати за інтер’єром автомобіля, брудний салон відплатить вам тією ж монетою. Ви гарантовано втратите в ринковій вартості автомобіля, коли будете продавати на вторинному ринку. А це означає, що ви отримаєте менше грошей для купівлі свого наступного автомобіля. Пам’ятайте, що на зовнішній вигляд салону покупці б/у автомобілів звертають увагу в першу чергу.

7. Замініть всі погані лампочки в фарах, як тільки зможете

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: поїздка додому в темряві може перетворитися на справжній кошмар, якщо одна з ваших фар працює неправильно (перегоріла лампа блимає з-за поганого контакту). Також некомфортно буде вам і в разі, якщо ксенонові лампи ваших фар потьмяніли.

Але найчастіше ми стикаємося з перегорілої лампою в фарах. Багато хто з нас не поспішають міняти перегорілі лампи, відкладаючи його на потім.

Не варто цього робити: ні в якому разі не відкладайте заміну лампочок у фарах на потім. Це ж ваша безпека і безпека інших учасників дорожнього руху. Мало того, ви, згідно ПДР, не маєте права виїжджати на громадські дороги з перегорілої лампочкою в фарі.

Як правило, заміна ламп у фарах досить проста. У більшості автомобілів ви можете зробити це самостійно.

8. Якщо ви не збираєтеся водити машину деякий час, переконайтеся, що вона правильно зберігається

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: якщо ви збираєтеся деякий час відсутній, переконайтеся, що ви правильно зберігайте свій автомобіль. Якщо ви їдете надовго, бажано накрити машину чохлом, попередньо помивши його на мийці. Також заправити паливний бак і переконайтеся, що акумулятор машини повністю заряджений.

Не варто цього робити: неправильне зберігання вашого автомобіля може привести до розрядженій батареї, пошкодження двигуна і навіть появи деяких неприємних істот, що живуть під капотом вашого автомобіля. Це щури і миші, які, на жаль, не оплатять вам рахунок за ремонт перегрызенных проводів і обшивки.

9. Міняйте повітряний фільтр кожні 30 000-50 000 км або щороку

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: думайте про повітряному фільтрі свого автомобіля як про своїх легенів (важливо, щоб наші легені містилися в чистоті і були здоровими, щоб нам дихалося легше, а шкідливі речовини не впливали на наше дихання). В автомобілі брудний повітряний фільтр призводить до нестачі кисню, необхідного для паливної суміші. Також брудний фільтр призведе до потрапляння в двигун різних забруднюючих речовин. В результаті у двигуні почне швидше забруднюватися масло.

Брудний фільтр також призведе до збільшення витрати палива. Так що не забувайте перевіряти стан повітряного фільтра і в разі його забруднення міняти на новий. Якщо у вашому регіоні в літній час було багато смог від лісових пожеж або горіння трави, термін служби повітряного фільтра, як правило, знижується в два рази.

Не варто цього робити: ваш автомобіль не вибухне, звичайно, від брудного повітряного фільтра, але цілком можливо, що, залишивши його довгий час на машині, ви сприятимете виходу з ладу двигуна. Витратьте 15 хвилин, щоб встановити новий повітряний фільтр, і ви будете спокійні за двигун і за свою кишеню, який може опустошиться із-за зайвих витрат на паливо.

10. Придбайте засіб «Антидощ» для вікон вашого автомобіля, щоб захистити їх від води

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: сьогодні в автомагазинах і багатьох супермаркетах продаються різні засоби, що допомагають склу відштовхувати воду. Це незамінні корисні кошти для автовласників. Наприклад, дуже зручно користуватися спреєм «Антидощ», за допомогою якого ви поліпшите видимість за кермом. Після обробки скла цим засобом вода від них буде літати як куля від бетону.

Не варто цього робити: не ставитеся до шибок вашої машини безвідповідально. Адже чисті скла – це запорука вашої безпеки за кермом. Чим прозоріше скла машини, тим краща оглядовість під час руху.

11. Переконайтеся, що ваш автомобіль готовий до холодної зими

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: перед початком зими кожен водій повинен переконатися, що його машина повністю готова до холодного періоду часу. Ви повинні перевірити зарядку акумулятора. Якщо батарея вже стара (більше трьох років), то її краще замінити на нову. Якщо зарядка низька, то акумулятор бажано обслужити (долити воду, електроліт і поставити на зарядку).

У тому числі перевірте, як працює термостат, який рівень охолоджуючої рідини. А заодно переконайтеся, функціонує чи піч, обігрів дзеркал і заднього скла. Також покладіть в багажник маленьку лопату, щітку для скребок для снігу та льоду, не забувши про рукавички. Змастіть всі гумки силіконовою змазкою. Перевірте стан зимової гуми.

Не варто цього робити: не ставитеся до зими як до звичайного часу року. Зима для будь-якого автомобіля – це в першу чергу екстремальні умови. Якщо ви не хочете зіткнутися з розрядженим акумулятором, з витягуванням автомобіля зі снігу на буксирі або відчути те, що відчувають любителі дріфту, підготуйте автомобіль до зими. Особливо зверніть увагу на колеса і на акумулятор.

12. Підтримуйте температуру вашого двигуна збалансованою, змінюючи антифриз кожні 20000-40000 км або раз в два роки

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: антифриз допомагає захистити двигун від перегріву, а також від замерзання. Тобто антифриз працює при будь-яких температурах. На жаль, антифриз, як і масло, з часом втрачає свої хімічні властивості і перестає ефективно виконувати свою роль. Тому, як і масло, його потрібно періодично міняти.

Багато автовиробників рекомендують міняти його кожні 3 роки. Але ми Порадимо робити це набагато частіше, якщо ви не хочете пошкодити радіатор охолодження двигуна. Також необхідно перевіряти рівень антифризу. Пам’ятайте, що низький рівень охолоджуючої рідини може привести до перегріву двигуна, що загрожує виходом з ладу.

Не варто цього робити: без антифризу в системі охолодження двигун вашого автомобіля швидко перегріється, що призведе до його пошкодження. В першу чергу пошкодиться головка блоку, прокладки і сальники. Навіть найменший перегрів двигуна може спровокувати витік масла. У більшості випадків перегрів двигуна виллється в дорогий ремонт. Не допускайте низького рівня антифризу. Завжди доливайте рідину, що охолоджує.

13. Перевірте, чи є заводські відгуки вашого автомобіля, про яких ви, можливо, не знаєте

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: за останні 10 років світ стрясав не один автомобільний скандал. Найбільшим з них був скандал з відкликанням автомобілів General Motors. Нагадаємо, що американська компанія вилучила рекордну кількість автомобілів через проблеми з гідропідсилювачем – було відкликано 1,3 млн автомобілів. У нашій країні офіційні заводські відгуки проходять через Росстандарт. Через офіційний сайт Росстандарту ви можете перевірити, відгукувався ваш автомобіль у зв’язку з виявленими заводськими недоробками і шлюбом. Зробити це можна тут.

Не варто цього робити: несправні машини часто призводять до дійсно поганим речам, таким як витоку, які викликають пожежі, зламані педалі газу, які не дозволяють кому зупинитися, і навіть до неправильного спрацьовування подушок безпеки, які розкриваються без причини. Позбавте себе від депресивних думок і перевірте свою машину на предмет заводського відкликання. Інакше ви, можливо, керуєте автомобілем, що представляє собою бомбу уповільненої дії.

14. Збережіть квитанції на технічне обслуговування вашого автомобіля, щоб полегшити майбутній ремонт

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: коли ви приходите до лікаря в медустанову, вас часто просять показати старі результати досліджень. Так лікарю легше зрозуміти, що з вами. Те ж саме стосується і автомобіля. Коли ви приїжджаєте в автосервіс, механіки запитують нас про те, коли ми останній раз міняли масло, антифриз, гальмівну рідину, або цікавляться, який ремонт проводився за останні роки.

На жаль, не всі можуть запам’ятати все, що робили з автомобілем. Тому дуже корисно зберігати замовлення-наряди та квитанції за будь-яких робіт по ремонту та обслуговуванню автомобіля. Ця своєрідна історія обслуговування не тільки спростить завдання з обслуговування вашої машини, але і буде додатковою гарантією для майбутнього покупця вашої машини, яка переконає його, що ви добре дбали про авто. Іноді наявність подібної історії дозволяє продати автомобіль набагато вигідніше.

Не варто цього робити: якщо ваша машина на гарантії, то ні в якому разі не викидайте квитанції про обслуговування. Інакше якщо щось зламається у гарантійний термін, ви не зможете довести, що проводили регламентні роботи згідно сервісній книжці, де вказані роботи рекомендовані автовиробником. Якщо ви часто губите квитанції і вам незручно їх зберігати, тоді хоча б сфотографувати їх на свій смартфон.

15. Приберіть пташиний послід з машини, як тільки зможете

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: ви можете не знати про це, але пташиний послід є страшним окислювачем, який може пошкодити лакофарбове покриття вашого автомобіля. Тому, як тільки пташиний послід опинився на фарбі кузова, терміново видаліть його з машини. Якщо пташиний послід присох, розмочіть його спиртовою серветкою і видаліть за допомогою вологої губки. В крайньому випадку зверніться на автомийку. Якщо пташиний послід вже зробив своє діло зле і пошкодив тонкий шар лаку на кузові, відполіруйте ушкоджену ділянку.

Не варто цього робити: отримати пошкодження кузова від того, що якась птиця сходила в туалет на вашу машину, здається маячнею, але це дійсно може мати місце бути. Особливо якщо ви не будете звертати увагу на подібні мітки. Пам’ятайте, що лакофарбові роботи, які приведуть зовнішність машини в первинний вигляд, можуть обійтися дуже дорого.

16. Подумайте про придбання додаткових гаджетів для захисту вашого автомобіля від пошкоджень і крадіжок

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: багато хто з нас вважають свої машини своїми дітьми. Тому, як і будь-який хороший батько, ми хочемо захистити свої автомобілі від божевільного, небезпечного світу. Зокрема, ми боїмося, що нашу машину поженуть або розкриють, щоб вкрасти якісь речі з салону. Також ми боїмося пошкодити свій автомобіль, як останню дорогу модель смартфона, здуваючи з нього порошинки.

Для того щоб захистити свою машину від крадіжок і пошкоджень, придбайте додаткові гаджети. Наприклад, щоб захистити машину від угону, встановіть додаткові системи охорони. Бажано, щоб це була електронна система охорони, так і механічна (наприклад, купіть замок на рульове колесо і на АКПП). Якщо є можливість, придбайте супутникову сигналізацію, яка вміє відслідковувати машину як через супутники, так і по стільникових вишок.

Щоб убезпечити свою машину від пошкоджень, купіть камеру заднього виду, яка буде передавати вам задній огляд на екран, розташований на консолі, або дзеркало заднього виду (залежно від моделі). Якщо ваша машина не обладнана парктроник, обзаведіться комплектом дооснащення датчиками паркування.

Не варто цього робити: не варто думати, що з вашим автомобілем нічого не трапиться. Хоча все перелічене вище не є повністю необхідним для вашого автомобіля, додаткове спокій, який ви отримуєте, знаючи, що ваш бампер захищений або що у вашого автомобіля менше шансів бути викраденим, безцінне.

17. Підтримуйте чистоту нижньої частини автомобіля, купивши надійні килимки

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: автомобільні килимки не тільки запобігають потраплянню пилу і води на обшивку салону, але і захищають ваші ноги від спеки, поглинаючи зайве тепло. Не шкодуйте гроші на хороші килимки, які повинні бути легкими і зручними для прибирання.

Не варто цього робити: попадання в салон таких речей, як пісок, вода і пил, ймовірно, відгукнеться великими часовими витратами при збиранні і може мати деякі неприємні наслідки для вашого автомобіля, якщо залишити бруд в машині надовго. Вибирайте, що краще – купити підлогові додаткові гумові килимки і очищати їх всього за 5 хвилин або ж витрачати на очищення звичайного килимового покриття/тканинних килимків близько години.

18. Перевіряйте свічки запалювання кожні 30 000-40 000 км і обов’язково міняйте їх кожні 70 000-80 000 км

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: свічки запалювання необхідні для нормальної роботи будь-якого автомобіля. І хоча більшість з них працюють досить довго, все ж рекомендується періодично перевіряти їх стан, щоб переконатися, чи не впливають вони на роботу двигуна в цілому. Експерти радять перевіряти свічки запалювання в середньому кожні 30-40 тис. км і обов’язково проводити їх заміну через 70-80 тис. км, навіть якщо зовні їх стан не викликає нарікань.

Не варто цього робити: не ставитеся до свічок запалювання як до запальничці. Пам’ятайте, що погані свічки запалювання можуть призвести до жахливого витраті палива і неправильної роботи двигуна, а також до цілого ряду інших проблем. Зрештою, погані свічки можуть сильно вплинути на двигун, що може привести до серйозної поломки.

19. Не нехтуйте страховим полісом КАСКО

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: ви можете бути кращим водієм в світі, але для того, щоб потрапити в аварію, вам знадобиться всього один поганий водій на дорозі. В результаті він надовго може залишити вас і вашу машину в бездіяльності. Тому Порадимо вам, хоч це, звичайно, дорого, придбавати страхові поліси КАСКО, які захистять вас від пошкоджень автомобіля в разі аварії. І не треба сподіватися на страховий поліс ОСАЦВ, який, на жаль, часто не може покрити всіх витрат по ремонту автомобіля після аварії.

Тим більше що зараз ви не можете в більшості випадків отримати грошову виплату за пошкодження, так як страховка виплачується в натуральному вигляді (ремонт автомобіля в технічному центрі, що працює за договором зі страхувальником). На жаль, якість ремонтних робіт у подібних закладах залишає бажати кращого. Тим більше, що від аварії по своїй вині також ніхто не застрахований. А на відміну від поліса ОСАЦВ поліс КАСКО покриє збитки, навіть якщо в аварії винні ви самі.

Не варто цього робити: хоча здоровий глузд полягає в тому, що ви ніколи не повинні водити автомобіль без страховки, багато хто намагається заощадити на володіння автомобілем будь-якими способами. Мало того, що автолюбителям шкода віддати (або реально немає можливості) гроші за поліс КАСКО, так в останні роки багато водії перестали купувати обов’язковий поліс ОСАЦВ. Це означає, що на дорозі сьогодні їздить безліч автомобілів без страховки. Якщо подібний автомобіль зіткнеться з вашим автомобілем, то розраховувати на виплату в рамках поліса ОСАЦВ вам не варто.

Адже якщо у винуватця аварії не буде чинного поліса ОСАЦВ, вам ніхто не виплатить шкоди. У цьому випадку ви будете змушені вимагати відшкодування збитків через суд. Чи Не простіше знайти за акції якийсь дешевий поліс КАСКО з франшизою? Повірте, іноді це вигідніше, ніж не страхувати автомобіль. Пам’ятайте, що приказка «Ми не настільки багаті, щоб економити» не раз підтверджувала свою правоту.

20. Уникнете пошкодження вашого автомобіля, паркуючись в тіні і використовуючи штори на вікнах

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: підсмажування вашого автомобіля на пекучому сонці може призвести до теплового пошкодження як фарби кузова, так і інтер’єру. У спекотні сонячні дні намагайтеся паркувати автомобіль в тіні під великими деревами. Якщо там, де ви паркуєтеся надовго (біля роботи або вдома), немає відповідних дерев, придбайте спеціальний захисний екран на лобове скло, який врятує салон машини від перегріву.

Не варто цього робити: не варто ставитися до зірки як до джерела красивого загару і гарного настрою. Пам’ятайте, що УФ-промені (ультрафіолет) сонця можуть викликати не тільки зовнішні пошкодження лакофарбового покриття кузова, але і розплавити пластик в салоні. Сонячні промені можуть призвести до розтріскування приладової панелі і до вицвітання фарби всій центральній консолі. Крім того, погодьтеся, не сама приємна річ – сидіти в розпеченій машині в очікуванні, коли салон охолоне кондиціонером. Так що, щоб захистити себе від задушливого, перегрітої на сонці салону, паркуйте машину в тіні і придбайте захисний екран на лобове скло.

21. Зберігайте копії важливих документів в бардачку, а оригінали залишайте в іншому, більш надійному місці

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: багато хто з нас люблять возити в бардачку своєї машини всілякі документи, починаючи від страхового поліса і закінчуючи медичною страховкою. Деякі там тримають навіть посвідчення особи. Але пам’ятайте, що автомобіль не місце для зберігання оригіналів документів. Порадимо вам зробити копії важливих документів, поклавши їх на бардачок. Оригінали зберігайте в іншому місці.

Не варто цього робити: заміна будь-яких оригінальних документів на копію може бути досить великою проблемою. Наприклад, ви не можете возити з собою копію посвідчення особи, копію водійських прав, копію СТС. Ці документи у вас повинні бути з собою в оригіналі, щоб пред’явити їх співробітникові поліції на першу вимогу, якщо на те є законні підстави. Але це не означає, що ви повинні зберігати оригінали в машині.

Йдучи з автомобіля, завжди забирайте з собою. Інакше ваші документи з особистими даними можуть опинитися в руках злочинців, які можуть залізти в машину. До речі, а ось копію страхового поліса ви можете возити з собою. Сьогодні цього достатньо для надання співробітнику ГИБДД. Також можете возити з собою копію ПТС.

22. Запитайте експерта про несправності автомобіля, якщо ви не впевнені у своїх знаннях

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: автомобілі настільки складні, наскільки і чудові. Тобто чим дорожче і модней автомобіль, тим він складніший з технічної точки зору. І тому якщо ви не знаєте, як вирішити якусь проблему в машині, краще тисячу разів запитайте це у фахівців, замість того щоб самостійно намагатися щось зробити методом тику. Відвезіть свою машину в технічний центр, де подивляться, що з нею відбувається, і знайдуть джерело ваших неприємностей. Позбавте себе від розчарувань, які ви можете собі забезпечити, якщо щось неправильно зробите під час обслуговування або ремонту машини.

Не варто цього робити: іноді самостійна спроба виправити одну річ може привести до поломки більшої кількості речей, що ускладнить завдання і вам, і автомеханіку. Зрештою, ви ж не хочете бути людиною, який вирушає на роботу на евакуаторі, з-за того що ви налили антифриз прямо в двигун. Не впевнені чи чогось не знаєте – не лізьте. Пам’ятайте, що сучасні автомобілі – це не прості транспортні засоби типу Волг і перших Жигулів.

23. Не можете дізнатися, коли потрібно міняти різні матеріали на ТЕ, зверніться до дилера або прочитайте на автофорумі в Мережі

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: керівництво для власника автомобіля зазвичай показує нам, що ви повинні робити на певному пробігу автомобіля. Але у багатьох власників старих машин вже давно втрачені керівництва сервісна книжка, де вказані регламентні роботи.

Тим не менше будь-який автовласник може легко дізнатися про планові ТО для своєї машини, звернувшись до дилера або ознайомившись з тематичними автомобільними форумами в Інтернеті, де вже давно викладені всі регламентні роботи практично для будь-якого автомобіля. Завдяки плану регламентних робіт ви будете заздалегідь знати, на якому кілометраж міняти масло в двигуні, масляний фільтр, повітряний фільтр, всі рідини, свічки запалювання і т. д.

Не варто цього робити: не варто нехтувати плановим технічним обслуговуванням автомобіля, якщо, звичайно, ви не хочете занапастити автомобіль раніше часу. ТО без графіка обов’язково призведе до частих поломок. Ваша машина почне вередувати, як дитина.

24. Не жени нерозважливо

Як доглядати за своїм автомобілем: Стежити чи не стежити

Чому це важливо: намагайтеся не ганяти на автомобілі. І це не тільки пов’язано з порушенням закону. Вся справа в тому, що на великих швидкостях ви не тільки піддаєте небезпеці, але і ризикуєте зламати автомобіль.

Швидкий стиль водіння (газ в підлогу з місця, різкі обертів двигуна, перегазовки, різке перемикання швидкостей, проходження поворотів на великій швидкості, різке гальмування і т. д.) обов’язково вб’є ваш автомобіль раніше часу. Пам’ятайте, що більшість автомобілів не призначені для екстремальних навантажень на швидкості. Якщо ж ви будете їздити спокійно, ви, навпаки, продовжите термін служби своєї машини.

Не варто цього робити: пам’ятайте, що для швидкої гоночної їзди є спеціальні автомобілі. Якщо ваша машина не відноситься до спортклассу і не обладнана відповідними технологіями, швидка їзда також швидко перетворить вашу машину в непотріб.

Також ви повинні знати, що навіть спорткар не може витримати довгих екстремальних навантажень, які відчуває двигун, коробка передач, підвіска, рульове керування і гальмівна система при частій швидкій їзді. Так що якщо ви бережете гроші у своєму гаманці, намагайтеся їздити спокійніше. Також більш спокійна їзда зробить ваш автомобіль більш економічним.