Як автоперевізнику скоротити витрати і почати заробляти більше

19

На ринку вантажоперевезень висока конкуренція: послуги надають не тільки великі гравці, але і невеликі перевізники з парком в кілька машин. При цьому рентабельність бізнесу залишається на низькому рівні. В таких умовах компаніям необхідно знати, де відбувається витік доходу, і як з цим можна боротися.

В середньому, витрати транспортної компанії розподіляються приблизно так:

На прибуток буквально нічого не залишається.

Чому так відбувається?

Більшість проблем, з якими стикається транспортна компанія, пов’язано з людським фактором – величезний обсяг динамічно мінливої інформації не в змозі утримати в голові жодна людина, навіть при автопарку 10-15 тз.

Через неефективний розподіл ресурсів і відсутність чіткої системи планування роботи компанії її прибуток прагнути до нуля. Невиправдані простої техніки, запізнення на навантаження або вивантаження і неефективно збудовані маршрути призводять до втрати часу і перевитрати палива, а це вбиває прибуток і довіру клієнтів.

Рішення цих проблем-управління автопарком на основі аналітики.

І хоча сьогодні системи моніторингу транспорту стоять у більшості транспортних компаній, для управління її недостатньо. Адже смт дає тільки дані про роботу машин, але не може оцінити роботу людей, контрагентів і грошові потоки. Потрібна додаткова надбудова, яка автоматизує роботу лінійного персоналу і зробить прозорими всі процеси роботи автопарку.

Така надбудова була створена компанією omnicomm. Штучний інтелект системи artifleet, оптимізуючи роботу логістів і диспетчерів, дозволить скоротити час у дорозі, значно знизить простої і зменшить витрати на паливо.

Як інструмент контролю відхилень artifleet миттєво сповістить про будь-яку нештатну ситуацію в рейсі, попередить про запізнення і скоректує маршрут у разі потреби. Завдяки оповіщенням диспетчер може оперативно відреагувати на ситуацію: зорієнтувати водія, повідомити клієнта і уникнути проблеми. Підсумок-скорочення числа простоїв, збільшення ефективного пробігу транспортних засобів, економія пмм і як результат: збільшення виручки кожного рейсу і автопарку, в цілому.

Але artifleet не тільки операційний інструмент. Це інструмент стратегічного управління бізнесом, заснований на аналітиці діяльності автопарку. Це прозорість-ключ до якісного управління і правильного прийняття рішень.

Що важливо керівнику?

– знати, що відбувається з кожним автомобілем тут і зараз,

– бачити ключові показники в реальному часі,

– будувати стратегію розвитку на основі аналізу вульгарних періодів.

На основі накопичених даних artifleet дозволяє вести стратегічне планування роботи автопарку. Керівнику транспортної компанії доступні всі ключові показники бізнесу в реальному часі: кількість виконаних рейсів, вартість кілометра, частка порожнього пробігу, простої на навантаженнях і вивантаженнях. Все це дозволяє оперативно відстежувати ситуацію і приймати необхідні управлінські рішення, запорукою яких стане майбутній прибуток компанії.