Виробництво літака Airbus A380 завершиться в 2021 році: концепція застаріла

188

Airbus A380 йде на пенсію

Кожен літак переживає дві смерті, якщо не вважати ПП з руйнуванням літального апарату. Першу – коли його перестають випускати, другу – коли він перестає літати. Це рано чи пізно відбувається навіть з самими унікальними характеристиками і універсальними машинами.

Дивіться також: Новий сверхдальний літак буде здійснювати найдовший прямий рейс у світі

Однієї з лінійок літальних апаратів, яким скоро судилося піти в історію, виявилася серія Airbus A380. Airbus оголосив про закриття провадження у 2021 році.

Остаточний цвях в кришку труни був забитий в серію авіакомпанією Emirates, одним з найбільших операторів A380, який скоротив замовлення, повідомляється в прес-релізі Airbus:


Після вивчення діяльності і в світлі розвитку авіаційних і технологій двигунів «Емірейтс» скорочує свій портфель замовлень А380 з 162 до 123 літаків. Компанія «Емірейтс» прийме поставку ще 14 одиниць А380 протягом наступних двох років. Як наслідок і враховуючи відсутність відставання за замовленням порівняно з іншими авіакомпаніями, Airbus припинить постачання A380 в 2021 році.


«Емірейтс» також вирішила продовжити збільшення кількості новітнього покоління широкофюзеляжних літаків Airbus, замовивши 40 моделі літаків A330-900 і 30 літаків A350-900.

Літак Airbus А380 здійснив свій перший політ у 2005 році. Експерти стверджують, що тулузький авіавиробник міг би домогтися більшого успіху з більш довгим випуском модельного ряду літаків, не просчитайся він з розмірністю машини і її пасажиромісткістю.

Виробництво літака Airbus A380 завершиться в 2021 році: концепція застаріла

Справа в тому, що його ринкова ніша ніколи не була такою великою, як сам літак, оскільки саме в цей час багато авіакомпанії відійшли від тПорадиційної віялової моделі, в якій величезні літаки літають на великі відстані, скажімо, з Нью-Йорка в Лондон, а потім стикувальні рейси в невеликі аеропорти розвозять по повітрю на менш великих літаках.

Незважаючи на припинення виробництва, A380 ще будуть продовжувати літати протягом десятиліть. Просто нових красенів-авіалайнерів не будуть випускати.

Модель A380 – це найбільший цивільний авіалайнер, який коли-небудь регулярно літав по маршруту. Найбільший серійний авіалайнер у світі (висота 24,08 метра, довжина 72,75 метра, розмах крила 79,75 метра). Місткість – 525 пасажирів в салоні трьох класів, 853 пасажири в однокласове конфігурації. Здатний здійснювати безпосадочні перельоти на відстань до 15.400 км.

Для самих багатих клієнтів це була знахідка – подібний рівень комфорту не давав на борту жодний інший літак. Візьміть «резиденцію» класу люкс авіакомпанії Etihad. Тут є і спальня, і вітальня, і ванна кімната з душем:

Непогано для $20,000 за номер.

І якщо це недостатньо круто для вас, компанія Emirates ставить повноцінний бар на свої літаки:

Виробництво літака Airbus A380 завершиться в 2021 році: концепція застаріла

І все це давав Airbus A380. Зірка яскраво засяяла, але швидко згоріла.