Викрадення автомобіля. Як працюють глушники сигналів GPS/GSM?

329

Ось навіщо викрадачі автомобілів використовують глушилки стільникового і супутникового зв’язку.

Сучасні викрадачі озброєні не тільки «валізою» (вудка), який дозволяє їм віддалено відкривати автомобіль, оснащений системою безключового доступу в машину. Стандартним арсеналом приладів злочинців також є обладнання, яке вміє глушити GSM-сигнал стільникового зв’язку і сигнал супутникового зв’язку GPS/Глонасс. З допомогою цих глушилок злодії запобігають відстеження викраденого автомобіля.

Палиці на кермо, замки на педалі, мультилоки на коробки передач, сигналізація … З подоланням всіх цих захистів у викрадачів зазвичай не виникає проблем. За родом своєї злочинної діяльності багато викрадачі добре підготовлені і мають безліч інструментів і обладнання, яке допомагає їм розкривати автомобілі, як горішки. Зазвичай для кожної моделі автомобіля у професійних викрадачів є комплект інструменту і спеціальне обладнання, що дозволяє відкривати машину в обхід сигналізації. Найчастіше злочинці кладуть своє око на автомобілі, оснащені системою безключового доступу, з допомогою якої автовласник відкриває двері машини без ключа і запускає двигун з кнопки старт/стоп.

Зазвичай для цього використовується спеціальна радіоапаратура – так звана система ретрансляторів, уловлювальна сигнал оригінального ключа і передає його на пристрій, розташоване поруч з дверима машини. Це обладнання отримало прізвисько «вудка», або «чемодан». Ось як викрадачі викрадають автомобілі за допомогою цієї «вудки».

Ось ще ролик викрадення дорогої машини за 60 секунд, за допомогою “вудки”:

Але викрасти – це одне, і зовсім інше – не дати себе виявити, а також не дати можливості поліції знайти викрадений автомобіль. Особливо це стосується тих автомобілів, які оснащені системою охорони з функцією стеження (трекер-сигналізація), яка зазвичай передає сигнал про місцезнаходження автомобіля через стільниковий зв’язок або супутники.

Дивіться також: Верховний суд дозволив водіям використовувати трекери для охорони автомобілів

Викрадачі знають, що сьогодні в багатьох автомобілях може стояти супутниковий, стільниковий або комбінована автосигналізація. Тому вони набувають обладнання (подавитель, глушилка), здатна заглушити супутниковий (GPS/Глонасс) і стільниковий радіопередавач (GSM).

Для чого потрібні глушники сигналу GPS/GSM?

Викрадення автомобіля. Як працюють глушники сигналів GPS/GSM?

Дані подавители стільникового і супутникового зв’язку – цілком легальне обладнання, яке було розроблено з метою усунення зв’язку в тих місцях, де це небажано. Наприклад, це обладнання може використовуватися на ділових зустрічах або засіданнях уряду для запобігання підслуховування приміщення. У тому числі глушилки включають в театрах, кінотеатрах, офісах у багатьох країнах світу.

Наприклад, відключення стільникового зв’язку за допомогою пригнічувача в театрі захищає подання від гучного дзвінка мобільного телефону глядача, який забув його вимкнути. Це часто, до речі, призводить до того, що актори збиваються і навіть забувають слова.

Набагато більш технологічно просунуті глушники використовуються в армії і спецслужбах. Наприклад, очевидці не раз заявляли, що по шляху проходження урядового кортежу несподівано пропадала стільниковий та супутниковий зв’язок. По всій видимості, очевидці на собі відчули, як працюють високотехнологічні подавители супутникового і стільникового зв’язку спецслужб, які охороняють вищих осіб держави.

Як працює глушник стільникового і супутникового сигналу?

Викрадення автомобіля. Як працюють глушники сигналів GPS/GSM?

«Давайте уявимо, що двоє людей розмовляють в кімнаті. При цьому говорять вони нормальним, спокійним голосом. Припустимо, ці люди є пристроями GPS/GSM і зв’язані по радіоканалу з вишкою мобільного зв’язку. У якийсь момент в кімнату входить третій чоловік і починає говорити так само голосно, як і ми, але про щось інше. Щоб добре зрозуміти нашого співрозмовника, нам в цьому випадку доведеться підвищити голос, щоб перебити голос тільки що ввійшов у кімнату людини. Якщо небажаний гість також слідом за вами підвищить голос, вам знову буде надзвичайно важко далі спілкуватися. Це і є принцип, за яким працює глушник, який «втикає» у радіоефір своє, що робить роботу стільникового і супутникового зв’язку складною або навіть неможливою, – пояснює Олег Яшин, ІТ-менеджер з продажу подавлювача стільникового зв’язку компанії «Спектр».

Викрадення автомобіля. Як працюють глушники сигналів GPS/GSM?

Викрадачі автомобілів прийшли до висновку, що такі пристрої, як глушники, допоможуть їм вирішити проблему, з якою довгий час стикалися, коли в автомобілі стали часто встановлювати додаткові супутникові або стільникові охоронні комплекси. Модулі, встановлені в таких сигналізаціях, дозволяють відстежувати викрадений автомобіль і повертати майно автовласникам, включаючи затримання злочинців, які здійснюють легалізацію викраденого автомобіля або розбирання машини для продажу по запчастинах.

Дивіться також: Сповідь викрадача: все, що ви не знаєте про викрадача і крадіжках автомобілів

Переважна більшість систем стеження автомобілів для визначення положення автомобіля на місцевості, доступних на нашому ринку, використовують GPS/GSM-сигнал. Інформація відправляється одержувачу через мобільний зв’язок завдяки SIM-карті, яка захована в електронному модулі в автомобілі. Глушники ж роблять відстеження неможливим.

Ефективні подавители стільникового і супутникового зв’язку?

Викрадення автомобіля. Як працюють глушники сигналів GPS/GSM?

У завад є специфічна сила сигналу. Повернемося до нашого прикладу з спілкуванням двох осіб, в кімнату до яких прийшов третій чоловік, зробивши спілкування між двома людьми важким.

«Повертаючись до порівняння – третій, небажаний людина в кімнаті може говорити так само голосно, як люди, які вже розмовляють, але також і набагато голосніше. Тоді спілкування між співрозмовниками стає скрутним. Проте коли хтось входить в кімнату з великим мегафоном-рупором, розмова стає неможливим», – говорить Олег Яшин.

Іншим параметром, що характеризує глушилки, є частотний діапазон (смуга), на якому вони працюють. GSM / LTE і 3G – це найбільш розповсюджені діапазони, прийняті для даної технології. Відповідно, просунуті подавители стільникового зв’язку можуть заглушити кілька Порадиополос. Більш дешеві глушилки – це коли вони пригнічують всього 3-4 частоти. Більш складні дорогі подавители можуть глушити 16 смуг.

«Ефективність цього типу обладнання залежить не тільки від потужності і смуги пропускання, які вони охоплюють, але також від ступеня складності і якості виготовлення. Більшість глушників, використовуваних в Росії викрадачами автомобілів, виготовлені в Китаї, відрізняються низькою якістю і не мають складних параметрів. У багатьох випадках вони не виконують свою роль на 100%», – стверджує експерт компанії «Спектр».

Законні глушилки?

Викрадення автомобіля. Як працюють глушники сигналів GPS/GSM?
Законність глушіння машин – «слизька» тема. Дозволяється продавати, купувати і володіти, але ви не можете їх використовувати в багатьох випадках. Ця ситуація аналогічна антирадарам, які вільно продаються в торгових мережах в нашій країні, але їх використання йде врозріз із законом. Те ж саме стосується різного устаткування, яке призначене для приховування від камер номерних знаків на автомобілі, – у продажу є, але використання їх переслідується за законом. За фактом в Росії немає закону, що забороняє використання подавлювача стільникового або супутникового сигналу. Однак згідно з чинним законом про зв’язок і ряду інших актів, глушилку потрібно зареєструвати в Державній комісії з радіочастот і одержати дозвіл на її використання у Федеральній службі з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій. Заявку на це можна подати через портал Держпослуг. Але це все теорія. В реальності ж отримати подібне офіційний дозвіл на використання подібного обладнання рівносильно виграшу в російську лотерею.

Якщо не зареєструвати пристрій придушення стільникового і супутникового зв’язку відповідно до вимог законодавства, то фізична особа можуть притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 13.4 КоАП РФ, за що буде виписаний штраф в розмірі 300-500 рублів.

Для індивідуальних підприємців і юр. осіб штраф може скласти 5000-10000 рублів. Також в будь-якому випадку незареєстровану радіопристрій буде конфісковано.

Чи можна знайти роботу глушилки?

Викрадення автомобіля. Як працюють глушники сигналів GPS/GSM?

Виявити дію пригнічувача GPS/Глонасс/GSM-сигналу не так просто. Глушилка випромінює широкосмуговий сигнал. Для його реєстрації і аналізу необхідно використовувати спеціальні дорогі вимірювальні прилади – аналізатори спектру, вартість яких починається від декількох десятків тисяч доларів.

Працює глушник на всіх системах радіозв’язку? Глушник сигналу GPS/GSM, як випливає з його назви, працює на модулях, заснованих на певних радіочастотах. Природно, всі радіочастоти подібний глушник придушити не може. Давайте ще раз скористаємося аналогією розмов людей у кімнаті. Отже, від того, як буде говорити третя сторона, буде залежати, заглушить вона двох співрозмовників або буде просто заважає доповненням в приміщенні. Наприклад, це буде залежати від того, з якою гучністю буде говорити увійшов у кімнату третій чоловік (низький голос або високий голос). Двоє чоловіків, які говорять тихим низьким голосом, легко спілкуються один з одним до тих пір, поки в кімнату не входить жінка, що говорила голосно високим голосом. У результаті чоловіки не зможуть спілкуватися.

Викрадення автомобіля. Як працюють глушники сигналів GPS/GSM?

«Глушники повністю не витримують випробування, коли стикаються з сучасними модулями позиціонування, які засновують свої дії не тільки на хвилях GSM. Подібні сучасні пристрої практично неможливо заблокувати. Правда, такими технологіями можуть скористатися тільки військові, чиї технології недоступні цивільним особам», – стверджує радіоаматор і інженер-розробник автомобільних сигналізацій Георгій Квашнов. Також він додає, що викрадачі, як правило, переконані в тому, що використовується ними обладнання, гарантовано 100% робить їх невидимими. Але на практиці часто зустрічаються випадки, коли, незважаючи на застосування дорогих глушилок стільникового і супутникового зв’язку, різні компанії, що надають послуги з контролю за положенням машини, спільно з поліцією знаходили автомобіль разом зі злочинцями.