Викликаємо маршрутку зі смартфона: камаз запустив новий сервіс

65

У новій москві за підтримки ат «камаз» запустився сервіс перевезень на вимогу, який називається «по дорозі». Суть в тому, що ви можете викликати автобус з мобільного додатку, і ваша поїздка буде автоматично об’єднана з заявками інших пасажирів, яким потрібно їхати в тому ж напрямку.

Поки сервіс запущений в пілотному режимі в троїцькому і новомосковському округах, де щільність населення нижче, ніж в москві, а площа досить велика — звичайні автобусні маршрути не дозволяють жителям швидко доїхати до метро або до будинку, тому багато хто використовує таксі. Новий сервіс, за задумом, буде порівняно недорогим рішенням транспортної доступності.

у найперший час 30 автобусів курсуватимуть до станції метро «прокшино» і назад.

«цифрові технології в майбутньому змінять розуміння громадського транспорту. Вже сьогодні сервіси агрегатори таксі надають просту і зручну цифрову послугу, при цьому дешевше вартості використання особистого автомобіля. Громадський транспорт також розширює застосування цифрових технологій, таких як додаток “московський транспорт „і сервіс“ по дорозі», для поліпшення досвіду пасажира”, — говорить директор центру цифрової трансформації камаза ельдар шавалієв.

Різні системи перевезень на вимогу (on-demand) набирають популярність у світі. Тут важливі технології, які прогнозують попит і направляють автобус в потрібні точки очікування, об’єднують заявки пасажирів в одну поїздку, дозволяють користувачеві в мобільному додатку використовувати карти для визначення бажаного місця посадки і висадки, здійснювати замовлення і оплату поїздки, відзначають в прес-службі камаза.

А ще в камазі вважають, що безпілотні перевезення — це вже недалеке майбутнє пасажирського транспорту, де диспетчеризація буде невід’ємною частиною процесу. Тому в компанії хочуть набрати компетенції в управлінні парками – в тому числі в управлінні рухом автобусів.