Вибір газового балона на авто з ГБО

4-8-2021


Установка ГБО стає все більш популярною серед автолюбителів. Газ на авто встановлюють з різних причин, але, в основному, водії хочуть економити на паливі, і саме газові установки дозволяють це зробити.

Якщо ви вже вибрали газобалонне обладнання певного виробника, то саме час задуматися над тим, як вибрати газовий балон. Рекомендуємо звернутися за посиланням https://mln.com.ua/komplekty_gbo. Тут також існують свої нюанси. Крім того, водіям варто знати, що заправка газом відрізняється від заправки бензином.

Типи газових балонів

У газовому балоні присутній тиск, і таким чином заправити газовий балон можна приблизно на 80%. Якщо ви купили газовий балон на 40 літрів, то заправляти його можна буде на 33-35 літрів. Контролюючий відсікач на газовому балоні дозволяє автоматично закривати клапан, як тільки ємність повністю заправлена. Відсутність відсікача може привести до незворотних небезпечних наслідків. Є і своя перевага. Якщо водій забув вчасно заправити балон, то мотор автомобіля продовжує працювати на залишках газових парів.

Сучасні газові установки мають функцію автоматичного перемикання палива. Тобто система сама в разі необхідності переключиться з газу на бензин і навпаки. У більш старих поколіннях ГБО за цим необхідно стежити.

Ще один нюанс при заправці балона – це температура. Якщо в жаркий день балон сильно нагрівся, то заправити його буде досить проблематично. Це пов’язано з тим, що тиск при нагріванні збільшується. Досвідчені користувачі газобалонного обладнання вже знають, що в такому випадку можна використовувати невелику хитрість. При заправці вони злегка розгойдують автомобіль з боку в бік. Балон буде розгойдуватися вздовж і охолоджуватися безпосередньо самим газом. На хороших заправках цим займається оператор-заправник.

Рекомендується раз в 6-7 днів прогрівати авто на бензині, особливо якщо це карбюратор. Це необхідно, щоб дати своєрідну струс двигуну. Відбувається Промивання всієї системи-клапанів, жиклерів, форсунок. Глушити авто також краще на бензині, щоб наступний запуск був менш проблематичним.

Як правильно вибрати газовий балон на авто з ГБО?
Для газових систем на авто випускають балони від 20 до 200 літрів. Як показує практика, встановлювати балон всього на 20 літрів просто немає сенсу. Легковий автомобіль успішно обслуговує балони від 50 до 100 літрів. На пікапи і позашляховики витрачається великий обсяг палива, а багажники настільки місткі, що цілком вміщають ємність від 100 літрів.

Пропановий балон являє собою ємність з робочим тиском 16 атмосфер і товщиною стін близько 3 мм.його призначення – зберігання зрідженого нафтового газу. Передбачуване місце розташування балона в транспортному засобі визначає, якої форми і якого розміру вибрати газовий балон.

Тороїдальні балони за розміром і формою максимально відповідають ніші для запасного колеса. Це найзручніше місце розташування, яке не займає вільний простір в багажнику. Найпоширеніші обсяги-40 і 43 літри. У більшості легкових автомобілів встановлюють газові балони саме таких обсягу і форми.

Тороїдальний газовий балон

Циліндричні балони бувають різних діаметрів – 200 мм, 240 мм, 270 мм, 300 мм, 315 мм, 360 мм, 400 мм, 450 мм.обсяги балонів від 10 до 230 літрів залежать від довжини і діаметра. Найбільш поширені і зручні використовувані циліндричні балони на 40, 50, 60, 90 літрів. Їх розташовують як всередині транспортного засобу, так і зовні.

Комбіновані балони на авто

Будь балон призначений для зберігання і транспортування пропан бутану в рідкому стані під певним тиском. Важливу роль відіграє якісний мультклапан. Мультиклапан-блок арматури, який складається із запірної, контрольної, виконавчої системи. Він призначений для того, щоб обмежувати тиск балона і тим самим забезпечує повну безпеку.

Мультиклапани бувають двох видів-з електромагнітним клапаном і без нього. Головна різниця в ціні. Забезпечення власної безпеки в даному випадку важливіше цієї різниці.

У сервісних центрах сервіс Газ можна встановити на авто будь-якого покоління. Також ми особливу увагу приділяємо якості газових балонів. Безпека наших клієнтів понад усе!