Ви можете подивитися крізь матове скло з допомогою шматочки скотчу

461

Як за допомогою скотчу можна побачити через матове скло?

Цей хак був днями опублікована одним з користувачів сайту Reddit. Хак можна використовувати як в благих цілях, так і навпаки. У вас, звичайно, повинна бути вагома причина, з якої вам буде потрібно обов’язково подивитися крізь непрозоре скло. Але тим не менш хак працює в будь-якому випадку.

Сподіваємося, що користувач, який опублікував відео на сайті Reddit, чесна людина і не використовував цей лайфхак в мерзенних цілях.

Отже, що ж ми бачимо на відео:

Ми бачимо, як хтось відрізає маленький шматочок скотчу і приклеює його на матове непрозоре скло. Шматок стрічки утворює ідеальний прозорий прямокутник на склі. У перші секунди це здається фантастикою – частина скла, на яку наклеєно скотч, чудесним чином стає прозорою. У підсумку через цей прямокутник можна дивитися крізь непрозоре скло.

Але як прозора клейка стрічка змушує матове скло просвічуватися наскрізь? Що за магія? Як це працює?

Там же, на сайті Reddit, один з коментаторів цього лайфхака пояснює цей незвичайний ефект:

– Ефект непрозорого матового скла зазвичай утворюється за рахунок створення шорсткості на поверхні скла. А раз скло більше не є плоским, світло, що проходить через нього, заломлюючись, розсіюється у всіх напрямках.

Коли ви клеїте на таке скло скотч, шорстка поверхня скла заповнюють клеєм, роблячи поверхню гладкою. В результаті світло на місці скотчу може проходити більш або менш по прямій лінії, роблячи ділянку скла з липкою стрічкою прозорим.

Ви можете подивитися крізь матове скло з допомогою шматочки скотчу

У багатьох, напевно, відразу виникає питання: а чи може хтось зовні вашого будинку, квартири спостерігати за вами через матове скло, наклеївши шматочок скотчу? Поспішаємо вас заспокоїти. У більшості випадків шорстка поверхня матового скла зазвичай звернена всередину. Тобто якщо двері в ванну кімнату (або вхідні двері) або туалет має матове скло, або ваші вікна в будинку також матові, то, як правило, шорстка поверхня знаходиться всередині приміщення.

Тобто те, що повинно бути приховано від очей, надійно захищене завдяки тому, що нерівна поверхня матового скла знаходиться всередині.

Так що цей лайфхак більше підходить для людей, які люблять дивитися на вулицю, приймаючи душ, або обережно підглядати, хто знаходиться за дверима. Адже з цим хаком це дійсно легко зробити, відрізавши шматочок скотчу і наклеївши його на непрозоре скло.