Введуть конфіскацію автомобілів за пяне водіння

308

Попався повторно п’яним за кермом – позбувся автомобіля назавжди

У Білорусі, як відомо, досить суворі закони по відношенню до порушників Правил дорожнього руху. Особливо серйозні заходи застосовуються до порушників, не брезгающим проїздом під заборонний сигнал світлофора, або до тих, хто вважає нормою перебувати за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

Дуже дієва міра в боротьбі з водінням у нетверезому вигляді – відчуження автомобіля у власника. Таку процедуру проходять всі без винятку любителі випити, які протягом року вдруге нетверезими за кермом автомобіля. Машина вилучається на користь держави, і, як кажуть, абсолютно неважливо, скільки вона коштує і хто її власник. Покарання не уникнути.

Подібного роду практику, але вже на території Російської Федерації, не раз пропонували ввести різні депутати. І ось знову звучить пропозиція про те, щоб забирати автомобілі у нетверезих водіїв. На цей раз з такою ініціативою виступив депутат Держдуми Максим Іванов з «Єдиної Росії». Він запропонував конфісковувати автомобілі у водіїв, які повторно попалися за кермом у п’яному вигляді у протягом року.

Дивіться також: У п’яних за кермом пропонується конфісковувати автомобілі

Депутат, констатуючи факт того, що тільки в Свердловській області за святкові дні виявлено 360 водіїв у стані алкогольного сп’яніння, а 51 водій був повторно зупинений охоронцями правопорядку в нетверезому вигляді, припускає, що це тільки вершина айсберга, а п’яних на дорозі значно більше.

Вони не бояться штрафів (30 тис. рублів), позбавлення прав на термін від 1,5 до 2 років, арешт на строк від 10 до 15 діб (Керування в стані сп’яніння або відмова від медичного огляду водієм, який не має прав) і навіть кримінального переслідування за повторне керування ТЗ у стані сп’яніння (стаття 264.1 КК РФ), адже відповідно до цієї статті штраф зросте до 200-300 тис. рублів і навіть передбачено позбавлення волі терміном до 2-х років.

Але навіть це допомагає не завжди, ось і знову звучить пропозиція про введення конфіскації автомобіля за подібне правопорушення. Раніше Держдума відхилила подібний законопроект з питань щодо правозастосування. Свіжа пропозиція парламентаря передбачає створення механізмів для конфіскації автомобіля за повторне водіння у п’яному вигляді.

Чи можуть у майбутньому прийняти закон про конфіскацію автомобіля у осіб, які перебувають за кермом у п’яному вигляді?

Введуть конфіскацію автомобілів за пяне водіння

Поки це все розмови. Але раз вже багато років депутати б’ються над вирішенням проблеми, то є ймовірність, що рано чи пізно така серйозна міра буде прийнята. Тим більш благодатний грунт підготовлена стратегія зниження смертності на дорогах до нуля до 2030 року затверджено. Тепер у боротьбі можуть бути всі засоби хороші.

Добре це чи погано? Безумовно, такі заходи не повинующимся законом суб’єктам – річ позитивна. Але тільки в рамках закону і без мети наживи. Механізм вилучення повинен бути налагоджений ідеально і не допускати можливості перевищення посадових повноважень у структур, наділених владою.

До речі, «на відміну від прийнятих у Білорусі норм, слід поширити дію закону лише на машини, що перебувають у власності порушника, заявив Іванов. Таке коригування потрібна, щоб не страждали близькі й сторонні люди, пояснив він», – наголошується на сторінках «Російської газети».