Водіям простіше буде відстояти свої права в суді

212

Чому зміна судової системи сприятливо позначиться на автомобілістах

Проходить реформа судової системи буде тільки на руку автомобілістам, і ось чому. Справа в тому, що у зв’язку із змінами була кардинально переглянута схема розгляду справ щодо порушень Правил дорожнього руху. За новою системою справи щодо порушень ПДР водіями будуть розглядатися окремими касаційними судами, при цьому розташовуватися вони будуть в різних регіонах.

1. Суди апеляції і касації розділять

Навіщо цю потрібно? Головним чином для того, щоб прибрати судовий казус. Наприклад, при нинішній судовій системі складається така практика, що розглянута адміністративна справа може, пройшовши різні інстанції (наприклад, апеляційна та касаційна), по суті, розглядатися одними і тими ж людьми, тобто одним і тим же колективом суду, незважаючи на те, що судді при розгляді будуть змінюватися. Такого, безумовно, бути не повинно. Тобто розглядати скаргу, за фактом, своє рішення, прийняте раніше, один і той же суд більше не зможе.

Для того щоб уникнути подібного в майбутньому, в системі буде створено окремо 5 апеляційних судів і 9 касаційних. Розбивка судів за напрямом діяльності дозволить забезпечити незалежність і самостійність функціонування судових інстанцій, знизити корупційні ризики і регіональний вплив, що в підсумку повинно спростити і поліпшити якість надаваних судових розглядів.

2. У чому суд повинен бути компетентний?

Крім цього, були прийняті поправки до Кпап, що прописує компетенцію нових судів, відповідно до яких касаційні суди будуть розглядати скарги на вступили в силу постанови по справах про адміністративні правопорушення.

Дивіться також: От у яких випадках водіїв виправдовують за порушення ПДР

Приміром, оскаржить автолюбитель рішення світового судді, – йому, як і раніше, дорога в районний суд. Але якщо позивач або відповідач не згоден і з другим рішенням суду, подавши касаційну скаргу, ця скарга автоматично буде перенаправлена до іншого суду іншого регіону.

3. Єдина практика для всієї країни

Водіям простіше буде відстояти свої права в суді

Змінюючи таким чином справи з регіону в регіон, тепер легше буде виробляти єдину судову практику по всій країні, вважають експерти. Судді не будуть замикатися на своє бачення і трактування закону, а зможуть ділитися досвідом, і на виході ми отримаємо більш гнучку систему, яка не залежить виключно від рішень Верховного суду з резонансним і найважливішим розглянутих справах. А це, в свою чергу, зробить розгляд справ для звичайних автомобілістів набагато швидшим та ефективнішим. Нікому не хочеться чекати місяцями, щоб оскаржити штраф у кілька тисяч рублів або повернути право на керування транспортним засобом через суд тоді, коли закінчиться термін їх вилучення.

Виносити рішення у справах апеляційні та касаційні суди по-новому повинні будуть вже з осені 2019 року.