Влада вважає, що росія здатна імпортозамістити дефіцитні компоненти

20

Віце-прем’єр юрій борисов в кулуарах тюменського нафтогазового форуму зазначив, що проблема світова, у нас дефіцит автокомпонентів торкнувся не тільки автоваз і камаз, а й основного виробника кінцевої автоелектроніки «ітелма».

” це тимчасове явище. Я не вважаю, що для нас це дуже серйозні втрати. Зупинки автовазу на добу-дві не є критичними”, – зазначив він.

Заміщення може бути не на всій продуктовій лінійці, тому що в росії немає потрібних виробничих активів, наприклад, для випуску високотехнологічних мікроконтролерів і процесорів. Однак частина компонентів поступово заміщаються.

Дефіцит необхідних компонентів відчуває не тільки росія, але і практично весь світовий автопром, зауважив юрій борисов. Через пандемію роізошел енергетична криза, різко впали обсяги виробництва, в тому числі і в автомобільній світовій галузі, що призвело до незатребуваності в необхідній кількості всіх автокомпонентів. Зараз світ вибирається з кризи, але швидко наростити випуск необхідних деталей неможливо, це процес поступовий. Вся світова індустрія мікроелектроніки активно над цим працює. У росії, зокрема, відновлюється робота на заводі «ангстрем» (підприємство повного циклу з виробництва мікросхем і напівпровідникових виробів).