Відео: як працює водневий двигун?

389

Водневі двигуни насправді дуже схожі на бензинові мотори, але тим не менш є істотні відмінності.

Ви що-небудь чули про водневих двигунах? А чи знаєте ви, що вони схожі на тПорадиційні бензинові ДВС? Здивовані? Насправді немає нічого дивного. Що водневі, що бензинові мотори використовують чотиритактних систему: впуск, стиск, запалювання (займання палива) і вихлоп. До речі, звук вихлопу водневих і бензинових двигунів дуже схожий. Але, незважаючи на це, в цих двох моторах є досить великі відмінності.

Інженер з каналу Engineering Explained Джейсон Фенске вирішив розповісти у звичній для себе манері, чим же відрізняється водневий двигун від звичайного.

Головна відмінність двох моторів в тому, який вихлоп випускають водневі двигуни. Наприклад, водневий двигун замість токсичних газів NOx виробляє воду (так, звичайну використану воду). Тобто для водневого двигуна вода – це основний побічний продукт циклу згоряння палива. Правда, з-за тепла, виробленого водневим двигуном, у викидах є деякі шкідливі речовини ЗІ. Але на відміну від бензинового або дизельного моторів рівень шкідливих речовин у вихлопі водневих автомобілів мізерний.

Оскільки водень відрізняється від бензину, то повітряно-паливна суміш у водневому двигуні виходить зовсім інша. Для такої повітряної суміші потрібна своя ступінь стиснення і енергія для займання паливної суміші. Наприклад, у водневому двигуні використовується співвідношення кисень-водень 180:1.

Також водневий двигун має дуже високий ступінь стиснення, оскільки водень має більш високе октанове число, ніж бензин.

В цілому відмінності водневого двигуна від бензинового великі. Якщо хочете почути технічні деталі, дивіться ролик Фенске нижче.