Відео: ось що відбувається всередині диференціала вашого автомобіля

251

Навіть форма кришки диференціала може вплинути на потужність: відео

Прозорі пластикові кришки дають прекрасний огляд в тих місцях і в тих випадках, в яких до цього доступу для цікавих очей спостерігача просто не було. Хочете подивитися, що відбувається всередині двигуна внутрішнього згоряння? Не проблема – просто поставте на місце «голови» блоку товсту кришку з оргскла, на Заході відомого як Plexiglas, – і готово, мініатюрні вулкани будуть вибухати прямо у вас на очах:

Цікава демонстрація роботи ДВЗ | Відео

Дивіться, як працює двигун: погляд зсередини

Таку кришку можна поставити, в принципі, куди завгодно. Хоч на диференціал, хоч на КПП…, тим самим занурившись в прекрасний залізний світ нутрощів автомобіля.

У той час як багато автолюбителів в курсі, за яким принципом працює диференціал, дуже мало хто знає, які процеси відбуваються під час цієї роботи всередині металевого корпусу в центрі осі. Один американець на ім’я Гейл Бенкс з YouTube-каналу Banks Power зробив відмінне відео, наочно демонструє процес роботи системи шестерень в масляній ванні:

Також Бенкс продовжив міркування на тему того, чи дійсно покупні aftermarket кришки на диференціал здатні підняти продуктивність системи. Щоб показати важливість форми кришки, він помістив пластикову прозору кришку на задній диференціал пікапа F-150, щоб побачити роботу шестерні в дії. Дійсно здорово побачити, як коронна шестерня діє за типом черпака на водяному млині, розкидаючи масло по всьому корпусу редуктора.

Американець пояснює, що, для того щоб елементи диференціала змащувалися належним чином, йому потрібна рівномірно заокруглена кришка, яка буде встановлюватися ближче до коронної шестірні, щоб розподіляти змазує рідина і всі його частини. Можливо, він правий і це дійсно спрацює, поліпшивши продуктивність змащування частин.

У навантаження публікуємо пару відео з випробуваннями різних кришок диференціала. Для тих, кому подобаються міркування на тему техніки: