Верховний суд заборонив гибдд робити законослухняних водіїв винуватцями дтп

28

Йдеться про типову аварійну ситуацію. Згідно з її сценарієм, одна машина повертає в дозволеному для цього місці з дороги наліво – як правило, на прилеглу територію. Іноді – для розвороту. У цей момент в неї врізається попутний автомобіль-обганяв розгортається по “зустрічній”. Характерно, що в переважній більшості таких випадків «обганяльник» мчить по зустрічній смузі, незважаючи на наявність суцільної осьової лінії, тобто, порушуючи пдр.

Зазвичай при розборі таких дтп і співробітники гибдд, і суди стверджують, що винен той водій, хто в момент аварії здійснював маневр і не переконався в його безпеці. В даному випадку-той, хто виконував поворот наліво. А “льотчик” на зустрічці, який рухався по ній, нахабно порушуючи правила, невинний. Поставлена таким чином з ніг на вуха російська правозастосовна практика парадоксальним чином вважає законослухняну поведінку водія причиною аварій. З цим феноменом в повній мірі довелося зіткнутися жителю сочі георгію трояну.

Суконний мова протоколу стверджує, що вночі 16 вересня 2019 року в районі будинку 27 по вулиці гастелло в адлерському районі він, перебуваючи за кермом daewoo matiz, вирішив повернути ліворуч і тим самим створив перешкоду для руху nissan, пілотованого якоїсь новікової а. А.