Вчені придумали, як приварити метал до скла: це може зробити революцію у виробництві автомобілів

255

Революційна технологія: як приварити метал до скла.

Професор Дункан П. Хенд і його дослідницька група розробили процес під назвою «надшвидка лазерна мікрозварювання», який поєднує в єдине ціле два різнорідних матеріалу. Вчені вже випробували нову технологію на кварці, на боросиликатном склі, сапфірі і твердий, титану та нержавіючої сталі. Нова технологія може перевернути автовиробництво, здійснивши революцію у процесі виробництва автомобілів.

Невже можливо об’єднати метал і цельнометаллическое скло?

Професор Хенд описав цей процес на Phys.org :

«Процес заснований на неймовірно коротких імпульсах від лазера. Ці імпульси тривають всього декілька пікосекунд (пикосекунда з секундою схожа на секунду порівняно з 30 000 років).
Зварювані деталі розташовуються в тісному контакті, і лазер фокусується через оптичний матеріал, щоб забезпечити дуже маленьке і дуже інтенсивне пляма на межі розділу між двома матеріалами, – ми досягли пікової потужності в мегават на площі всього в декілька мікрон поперек.
Це створює микроплазму, схожу на крихітний куля блискавці, всередині матеріалу, оточеного дуже обмеженою областю розплаву.
Ми перевірили зварні шви при температурі від -50 ° С до 90 ° С, і зварні шви залишилися неушкодженими, тому ми знаємо, що вони досить міцні, щоб витримувати екстремальні умови».

Вчені придумали, як приварити метал до скла: це може зробити революцію у виробництві автомобілів

В даний час більшість автоскла утримуються на кузові автомобіля за допомогою адгезивів, що ускладнює автовиробництво. Також з часом подібне кріплення стекол може призводити до дегазированию і деградації клейової основи. Тобто по мірі старіння автомобіля клей, що утримує скло, втрачає свої властивості.

Звичайно, до нової технології зварювання металу і скла, що, можливо, прийде в автопромисловість, є питання. Наприклад, якщо в майбутньому скла будуть приварюватися до кузова машини, як тоді міняти скло, якщо воно буде пошкоджене? В цьому випадку що – доведеться купувати цілу нову панель кузова з вваренним в нього склом? Є також питання, що стосуються різних властивостей теплового розширення.

Так, звичайно, ми впевнені, що якщо подібна технологія зварювання скла і металу прийде у автосвіт, то ми отримаємо відповіді на всі питання. Адже перш ніж автовиробники візьмуть на озброєння нову революційну технологію, вони проведуть чимало всіляких тестів. Так що до запуску зварювання скла і металу в автовиробництві ще далеко. Але в будь-якому випадку ця нова технологія, безумовно, цікава і перспективна.