ВАЗ «Копійка» у Фінляндії: реклама з 70-х років

331

Реклама «Жигулів» у Фінляндії: ретровидео

Коли я вперше приїхав до Фінляндії, то був украй здивований, що чимало техніки у нашого північного сусіда приїхало з Радянського Союзу. Наприклад, електровоз, перецепленный до поїзда у Фінляндії, був родом з СРСР. А коли гуляв Гельсінкі і їздив околицями, був щиро здивований, що на дорогах зустрічаються різноманітні «Жигулі» – від «Копійок» і «Сімок» до «Дев’яток» старої формації, з коротким крилом, з фінськими номерами. «Уазики» та «Ниви» теж були.

ВАЗ «Копійка» у Фінляндії: реклама з 70-х років

Дивіться також: Реклама автомобілів в СРСР: була чи не була?

До чого це я говорю? Та просто в нетрях YouTube був знайдений ось цей рекламний відеоролик 1970-х років, в якому розглядаються переваги автомобіля Lada для фінської покупця:

Відео взято з YouTube-каналу «TheCarArchives»

Можливо, по тим часам ВАЗ 2101 і був ще молодий і непоганий, але головною перевагою моделі для фінських покупців була ціна. В СРСР модель коштувала на початку 70-х років 5.150 рублів. У Фінляндії це була дуже недорога машина. Навіть з урахуванням того, що на експорт автомобілі з Радянського Союзу йшли в покращеній комплектації (з підголовниками, іншими молдингами, обома зовнішніми дзеркалами і навіть очисників фар), все одно для фінів ці автомобілі були набагато більш доступними, ніж західні аналоги, – близько 600 фінляндських марок у 1970 роках за ВАЗ проти тисяч за моделі з капкраїн.

Дивіться також: Ви обов’язково повинні подивитися, як BMW знімало промовідео у 1980 роки

Ось і купували їх в чималій кількості, а залишки минулого можна зустріти в «північній країні» досі.