В пдр пропишуть порядок зупинки автомобіля перед громадським транспортом

21

Вводиться правило, згідно з яким, якщо перед автомобілем на проїжджій частині зупинився маршрутний транспортний засіб, ззаду якого загорілося табло: “увага, пасажир!”(або силует пасажира на табло), то водій зобов’язаний зупинитися перед жовтою зигзагоподібною розміткою на зупинці, а якщо її немає — то безпосередньо за транспортним засобом. Їхати далі дозволено тільки при відсутності пішоходів на проїжджій частині і після виключення табло. Дана поправка стосується, перш за все, випадків, коли посередині проїжджої частини розташована трамвайна зупинка і перед машиною зупинився трамвай, з якого на дорогу виходять пасажири.

Коментує юрист сергій смирнов :

— чергове» розжовування ” правил. По суті, це доповнення пункту 14.7 пдр, де все те ж саме прописано щодо автобусів, що перевозять дітей. (“наближаючись до зупинився транспортного засобу з включеною аварійною сигналізацією, що має розпізнавальні знаки” перевезення дітей», водій повинен знизити швидкість, при необхідності зупинитися і пропустити дітей”.) це ще раз підтверджує, що замість численних поправок до правил дорожнього руху потрібно серйозно переглянути і прийняти новий документ.

Спочатку документ замислювався для регулювання руху електросамокатів, потім обріс безліччю інших поправок, в результаті була підготовлена нова редакція, нещодавно вона пройшла фінальні узгодження в аналітичному центрі при уряді рф і направлена в мін’юст, розповів «комерсант».